Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2017 RELACJA i WYNIKI


 

XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

Warszawa 8 kwietnia 2017 roku:

RELACJA i WYNIKI 

 

Federacja

 Renmei  

   

XII Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami

odbyły się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku

w godz. 10-19 w hali sportowej

w Warszawie Falenicy przy ul. Poezji 5.

 Warszawa
hala 

  

    

 

 

 

          

Widok na wejście

do hali sportowej

w Warszawie Falenicy,

w której rozegrane zostały Mistrzostwa Polski.

 Warszawa

   

   Falenica (etymologicznie: 'miejsce podmywane przez fale Wisły') to osiedle w Warszawie, na prawym brzegu Wisły, w dzielnicy Warszawa Wawer, leżące pomiędzy osiedlem Warszawa Radość (w którym mieści się Honbu Dojo – Centralna Szkoła Karate Tsunami i zarazem siedziba Federacji), a Józefowem i Otwockiem.  

 

   Łatwy dojazd z Centrum stolicy: każdym pociągiem w kierunku na Otwock i Dęblin, SKM (Szybką Koleją Miejską) w kierunku Otwocka i autobusem nr 521 (końcowy przystanek niemal pod halą sportową).

 Warszawa

 

 

 

 

 

 

Widok na centrum Warszawy

z Mostu Siekierkowskiego -

od strony osiedli: Falenica

(gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski) i Radość (gdzie

znajduje się Honbu Dojo

i siedziba Federacji). 

 Telewizyjna Relacja

  

   Po raz pierwszy telewizyjna relacja z tych Mistrzostw Polski była na bieżąco prezentowana w Telewizji Internetowej, obecnie najwygodniejszej i najbardziej popularnej telewizji, zwłaszcza wśród osób młodych.

 
   W związku z tym mogli oglądać relację w tej telewizji wszyscy na całym świecie, zwłaszcza krewni i znajomi, na każdym komputerze, laptopie czy nawet w telefonie, w domu, pociągu, aucie czy na ulicy.


   Ze spływających do nas informacji wynika, że oglądały tę relację osoby w całej Polsce, także w innych krajach: Anglii, Irlandii, Norwegii, Niemczech, a awet w Wietnamie, na Syberii i w Australii. Relacja ta uzyskała wiele pozytywnych opinii, choć prezentrowana była po raz pierwszy.

 
   Oto link, pod którym oglądać można tę transmisję w całości:

 
https://youtu.be/hgP6GTYthC4

 

   

Organizatorzy:

           

          Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:

  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie,
  2. Federacja Karate Tsunami z siedzibą w Warszawie,
  3. Honbu Dojo - Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.

          Sponsorami medali byli:

  • medali złotych - Krzysztof Jarząb 2 dan (Koszalin), na medalach tych widnieje jego podobizna
  • medali srebrnych - Jacek Błasiński 3 dan (Dublin, Irlandia), na medalach tych widnieje jego podobizna
  • medali brązowych - gen. bryg. Jacek Bogdan Chmielewski (Warszawa, właściciel Oficyny Drukarskiej), na medalach tych widnieje logo jego drukarni.  

   Za poszczególne sprawy odpowiedzialne były konkretne osoby funkcyjne, wymienione niżej.
 
   Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski był prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). Do jego zadań należało kierowanie imprezą, ogólny nadzór nad jej przebiegiem i wskazywanie rozgrywek  w poszczególnych konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.

 

   Sekretarzem Mistrzostw Polski był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa). Odpowiedzialny był przede wszystkim za nagłośnienie i wykonanie dyplomów.


   Funkcję sędziego głównego Mistrzostw Polski pełnił hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan (Kutno), który kierował 27-osobowym zespołem sędziów.

  

   Lekarzem Mistrzostw Polski był dr n. med. Maciej Misztal 6 dan (Kutno), który pełnił również rolę jednego z sędziów. W trakcie walk i innych rozgrywek nie wystąpiły urazy, wymagające interwencji lekarza. Jedynie w trakcie uroczystej Gali zasłabła jedna osoba.

 

   Funkcję kapelana Mistrzostw Polski pełnił ks. Grzegorz Badziąg 6 dan (Wałcz), który również występował jako jeden z sędziów, a także wręczał medale.

   

   Za wręczanie medali i wyróżnień odpowiedzialny był płk Tomasz Sulik (komandor Szóstej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów).

 

   W trakcie Mistrzostw Polski medale zawodnikom wręczali:

  •  dr Antonina Danuta Komorowska (wieloletni pracownik naukowy – specjalizacje: immunologia, biologia molekularna, chemia doznań smakowych) - z rodziny Prezydenta RP w latach 2010-15 Bronisława Komorowskiego,   
  • płk Tomasz Sulik - Komandor Siódmej Komandorii Bractwa Liderów w Warszawie,
  • ks. Grzegorz Badziąg 6 dan (Wałcz),k apelan Mistrzostw Polski

Harmonogram Mistrzostw

   

    Mistrzostwa Polski odbyły się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku. 

     

   O godz. 11:00 rozpoczęto Mistrzostwa w postaci krótkiej ceremonii otwarcia - z przywitaniem zawodników, przedstawieniem organizatorów, sędziego głównego i sędziów oraz informacjami o przebiegu Mistrzostw i kolejności występów na kilku planszach.

 

    Następnie rozegrano wszystkie konkurencje.

   

    O godz. 17:00 odbyła się Gala - uroczysta część oficjalna Mistrzostw:

  • hymny narodowe,
  • uroczyste otwarcie,  
  • przedstawienie organizatorów, sędziego głównego i sędziów,
  • przedstawienie drużyn,
  • przedstawienie gości honorowych,
  • wręczenie odznaczeń, certyfikatów na stopnie i innych wyróżnień,
  • pokazowe występy – w wybranych konkurencjach,  
  • wręczenie medali medalistom w tych konkurencjach,
  • pożegnanie uczestników.

   GALA - oficjalna część Mistrzostw Polski rozpoczęła się polskim hymnem narodowym.


   Następnie odegrano hymn Wietnamu, z uwagi na obecność na imprezie wielu osób z tego kraju.

 

   Potem, ze względu na udział obywateli Wielkiej Brytanii, odegrano hymn Wielkiej Brytanii.

 

   Później prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan otworzył Mistrzostwa i powitał uczestników:

    

   W imieniu organizatorów serdecznie witam wszystkich przybyłych na XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami: zawodników z kraju i Polonii, ich krewnych i przyjaciół, sędziów, instruktorów, kibiców, a także gości honorowych.

   

   Pozwólcie, drodzy zebrani, że najpierw powitam i przedstawię rdzeń Mistrzostw - zawodników, potem sędziów, drużyny, a następnie gości honorowych.

   

   Dzisiejsze Mistrzostwa Polski zgromadziły ponad dwustu zawodników z różnych regionów kraju, a także z Polonii zagranicznej. Rozgrywki toczone są dziś już od wielu godzin na czterech planszach równocześnie.

   

   Mam nadzieję, że w poszczególnych konkurencjach, kategoriach i podkategoriach zwyciężyli najlepsi. Niezależnie od formalnego uznania w postaci medali, dyplomów i pucharów, które zwycięzcy już uroczyście otrzymali, składam na ich ręce dodatkowe gratulacje.

   

   Gratuluję Wam dzisiejszych zwycięstw, sukcesów i uznania, ale przede wszystkim składam gratuluacje z powodu ogromu Waszej pracy i wielkiego wysiłku. Każdy wie, a już najbardziej ja sam, jak wiele trzeba ćwiczyć, jak często, systematycznie i z jak wielkim zaangażowaniem, aby osiągnąć sukcesy w tak trudnej dziedzinie, jaką są sztuki walki.

   

  Następnie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan powiedział na temat sędziów:

   

   Ogromną pracę w dniu dzisiejszym wykonali sędziowie. Ich praca jest szczególnie trudna i odpowiedzialna, ponieważ łatwo przecież popełnić błąd i wydać niewłaściwą ocenę. W związku z tym w imieniu własnym, organizatorów, a przede wszystkim w imieniu ocenianych przez Was zawodników – dziękuję Wam za waszą pracę.

   

   Wypada zatem, aby przedstawić sędziów dzisiejszych Mistrzostw Polski. Będzie to równocześnie przedstawienie mistrzów i osób funkcyjnych. Przy okazji niektórzy sędziowie otrzymają licencję Sędziowską na najbliższy rok.  

  1. Tadeusz Ryniec 8 dan (Kutno), który jako sędzia główny kierował pracą wszystkich sedziów
  2. ks.. Badziąg Grzegorz 6 dan (Wałcz), równocześnie kapelan naszych Mistrzostw
  3. Denisiuk Artur 3 dan (Warszawa) 
  4. Dolny Wojciech 9 dan (Wrocław; Taekwon-do) - otrzymał licencję sędziowską
  5. Dybcio Artur 4 dan (Warszawa; Pak hok Kung-fu)
  6. Filipek Krystian 2 dan (Ryki) 
  7. Gadzinowski Robert 1 dan (Turek) - otrzymał licencję sędziowską
  8. Gańczak Sławomir 1 dan (Konin) - otrzymał licencję sędziowską
  9. Gasek Krzysztof 5 dan (Ząbki)
  10. Gradowski Grzegorz 3 dan (Żychlin)
  11. Jurczakowski Adam 5 dan (Piastów; Ju-jitsu i Karate Shotokan) - otrzymał licencję sędziowską
  12. Kaczmar Andrzej 8 dan (Bytom)  
  13. Kanderski Dominik 4 dan (Biała Podlaska) 
  14. Kowalski Mariusz 5 dan (Colchester, Wielka Brytania) 
  15. Leszczyński Łukasz 6 dan (Siewierz; Aikido) - otrzymał licencję sędziowską
  16. Łukawczyk Jacek 7 dan (Kutno)
  17. Marcinkowski Artur 2 dan (Staroźreby)
  18. Mikołajczyk Stanisław (Rzgów) - otrzymał licencję sędziowską
  19. dr n. m. Misztal Maciej 5 dan (Kutno), równocześnie lekarz naszych Mistrzostw
  20. Murat Renata 2 dan (Warszawa) 
  21. Nowak Waldemar 2 dan (Krośniewice)
  22. Przybyszewski Paweł 6 dan (Płock)
  23. Sędek Waldemar 2 dan (Warszawa; Shaolin Chang Chuan Kung Fu) - otrzymał licencję sędziowską
  24.  Słomkowski Rafał 1 dan (Bydgoszcz; RAION) - otrzymał licencję sędziowską
  25. Wadelski Jarosław 6 dan (Konin)  
  26. Wiewiórowski Arkadiusz 8 dan (Warszawa)
  27. Wółkiewicz Robert 3 dan (Płock).

  Potem przedstawione zostały dwie osoby, które na Mistrzostwach Polski pełniły rolę symbolicznych reprezentantów organizatorów i wszystkich zgromadzonych:

  • dr Antonina Danuta Komorowska, z rodziny Prezydenta RP w latach 2010-15 Bronisława Komorowskiego, wieloletni pracownik naukowy w placówkach naukowo-badawczyh o specjalizacjach: immunologia, biologia molekularna i chemia doznań smakowych;
  • admirał Henryk Leopold Jerzy Kalinowski, polski bohater wojenny, walczył między innymi w trakcie Powstania Warszawskiego w 1944 roku, wyzwolenia Warszawy w styczniu 1945 roku, a przede wszystkim uczestniczył w zwycięskim szturmie Berlina, gdzie doszedł do samego centrum – pruskiej Kolumny Zwycięstwa; zasłynął z wkopania w lutym 1945 roku pierwszego słupa granicznego Polski nad Odrą w miejscowości Czelin, niepodal miejsca historycznej bitwy Mieszka I z Niemcami pod Cedynią; prezes wielu organizacji kombatanckich i patriotycznych, między innymi Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojenengo VIRTUTI MILITARI Kombatantów Wojska Polskiego oraz wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

   Nastepnie przedstawione zostały, w symboliczny sposób, drużyny, których przedstawiciele startowali w dzisiejszych Mistrzostwach Polski. Na końcu przedstawiona została drużyna Warszawy jako drużyna gospodarzy.

 
   Oto drużyny w kolejności alafabetycznej:

  1. Drużyna z miasta Bytom na Górnym Śląsku – reprezentująca Śląskie Centrum Karate Tsunami
  2. Drużyna Karate Tsunami z miasta Colchester w Wielkiej Brytanii – reprezentujaca Polonię angielską, ale także obywateli Wielkiej Brytanii innych narodowości
  3. Drużyna z miasta Dublin, stolicy Irlandii – reprezentująca Polonię irlandzką
  4. Drużyna z miasta Krośniewice w środkowej Polsce, reprezentująca Krośniewicki Klub Karate Tsunami
  5. Drużyna z miasta Kutno w środkowej Polsce, reprezentująca Kutnowski Klub Karate Tsunami
  6. rużyna z miasta Piastów w woj. mazowieckim, reprezentująca Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan
  7. Drużyna z miast Piła i Wałcz, reprezentująca Pilski Klub Karate Tsunami
  8. Drużyna z miasta Puławy w woj. lubelskim, reprezentująca szkołę Puławy Fight Academy
  9. Drużyna z woj. kujawsko-pomorskiego i powiatu bydgoskiego, reprezentująca Szkołę Walki RAION
  10. Drużyna z miasta Ryki i powiatu ryckiego w woj. lubelskim, reprezentujaca Rycki Klub Karate Tsunami
  11. Drużyna z miasta Solec Kujawski, reprezentujaca Szkołę Dalekowschodnich Sztuk Walki Solec Kujawski
  12. Drużyna z miast Konin, Stare Miasto i Kazimierz Biskupi w woj. wielkopolskim, reprezentująca Ośrodek Karate Tsunami w Starym Mieście
  13. Drużyna z miejscowości Staroźreby w woj. mazowieckim, reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Shuriken Staroźreby
  14. Drużyna z miasta Ustka nad Bałtykiem, reprezentująca Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan
  15. Drużyna z Miasta Ustroń w Beskidach, reprezentująca Szkołę Karate Shotokan Ustroń
  16. Drużyna z miasta Włocławek, reprezentująca Szkołę Academy Martial Arts Włocławek
  17. Drużyna z miasta Wrocław, reprezentująca Polskie Zrzeszenie Taekwondo Dolny Taekwondo Center
  18. Drużyna z Warszawy, reprezentujaca Polskie Stowarzyszenie Pak hok Kung-fu
  19. Drużyna z Warszawy, reprezentująca Wietnamską Szkołę Walki Van Truong Vo Quan 
  20. Drużyna gospodarzy z Warszawy, reprezentująca Honbu Dojo Centralną Szkołę Karate Tsunami

  Później prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił gości honorowych. Zanaczył, że kolejność przedstawienia jest przypadkowa i nie świadczy o ważnosci danej osoby, a wynika z kolejności potwierdzenia udziału w Mistrzostwach.

  1. gen. bryg. Jan Rybak z Puław, były dowódca jednostek wojskowych
  2. gen. bryg. Jacek Bogdan Chmielewski, komandor Dziesiątej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów, fundator brązowych medali tych Mistrzostw, na medalach brązowych widnieje jego znak
  3. ppłk Dariusz Krzysztof Wichniewicz z Warszawy, b. wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Policjantów przy KS Policji w Warszawie, komandor Pierwszej Komandorii Warszawa Radość Bractwa Liderów
  4. płk Stanisław Maciąga z Puław, w latach okupacji niemieckiej tzw. Dziecko Zamojszczyzny, komandor Pierwszej Komandorii Puławy Bractwa Liderów
  5. płk Zygmunt Dzięgiel z Puław, partyzancki kombatant Batalionów Chłopskich
  6. ppłk Marian Mulawa z Puław, w latach okupacji niemieckiej tzw. Dziecko Zamojszczyzny 
  7. ppłk Aleksander Nowak z Wrocławia, komandor Pierwszej Komandorii Wrocław Bractwa Liderów
  8. płk Zygmunt Kowalczyk z Warszawy, komandor Komandorii Wilanów Bractwa Liderów
  9. płk dr Wiesław Korga z Warszawy, prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego i komandor Dwunastej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów
  10. ppłk Zbigniew Żurowski z Warszawy, dyrektor Biura Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, komandor Piątej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów
  11. Izabela Jasińska z Warszawy, adwokat, medalistka poprzednich Mistrzostw Polski
  12. Krystyna Obara-Morawska z miejscowości Stara Wieś koło Celestynowa, nauczycielka i poetka
  13. st. chor. szt. Janusz Bylinka-Nehrebecki z Garwolina, dowódca Stowarzyszenia 1 Pułk Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona 
  14. ułan Tomasz Metera z 1 Pułku Strzelców Konnych, sołtys wsi Chromin koło Garwolina
  15. Jolanta Koczorowska z Warszawy, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego
  16. Stanisław Lisik z Torunia, komandor Pierwszej Komandorii Toruń Bractwa Liderów
  17. Pham Tuc Dat z Warszawy, komandor Komandorii Pham (Żelazo) Bractwa Liderów
  18. Paweł Lech z Warszawy, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

   Następnie przedstawieni zostali goście honorowi, którzy są także mistrzami sztuk walki:

  1. płk Marek Marciniak z Warszawy, 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo, członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki
  2. płk Piotr Haladin z Warszawy, były szkoleniowiec z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, 8 dan jiu-jitsu i 4 dan judo, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji
  3. dr La Tuc Trung 10 dan z Warszawy, przywódca stowarzyszenia Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen, wiceprezesZarządu Głównego Federacji
  4. Jarosław Kobusiński 10 dan ze Żnina, lider stowarzyszenia Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen, członek Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji
  5. Janusz Szewczyk 8 dan z Bydgoszczy, lider stowarzyszenia Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen
  6. Lech Światek 8 dan z Bydgoszczy, lider stowarzyszenia Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen
  7. Piotr Świątek 8 dan z Bydgoszczy, lider stowarzyszenia Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen
  8. Jarosław Duczmalewski 10 dan z Warszawy, lider Systemu Czerwonego Feniksa, skarbnik Federacji
  9. Krzysztof Wasiak 9 dan z Warszawy, przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Jiu-jitsu Goshin-ryu
  10. Artur Dybcio 4 dan z Warszawy, lider Polskiego Stowarzyszenia Pak hok Kung-fu i sekretarz generalny Federacji
  11. Bogdan Puczyński 10 dan z Warszawy, mistrz ju-jitsu
  12. Dariusz Lendzion z Warszawy, instruktor tai chi
  13. Daniel Bogusz 5 dan z Łowicza, prezes Łowickiego Klubu Karate Tsunami
  14. Jacek Błasiński 3 dan z Dublina w Irlandii, fundator mistrzowskich pasów w konkurencji Full-contact oraz srebrnych medali tych Mistrzostw, na medalch tych widnieje jego podobizna
  15. Ludwik Organiak 4 dan z Solca Kujawskiego, członek Zarządu Głównego Federacji
  16. dr Robert Więch 5 dan z Piastowa, zastępca przewodniczącego Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan
  17. Janusz Rżysko 3 dan z Ustki, zastępca przewodniczącego Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan
  18. Chu Van Trung z Warszawy, lider Wietnamskiej Szkoły Walki Van Truong Vo Quan i wiceprezes Zarządu Głównego Federacji
  19. Aleksandra Matuszewska 2 dan z Wrocławia, Polskie Zrzeszenie Taekwon-do
  20. Kamil Kaczmar 1 dan z Bytomia, technolog.  

   Potem słowo do zgromadzonych wygłosił kapelan Mistrzostw Polski ksiądz Grzegorz Badziąg 6 dan.

   

   Wielki mistrz Arkadiusz Wiewiórowski 8 dan z Warszawy, odczytał okolicznościowe pismo, skierowane do uczestników Mistrzostw Polski przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

   

Pismo Marszałka Województwa Mazowieckiego

Adama Struzika

   

                                                                                                                                                       Warszawa, 8 kwietnia 2017 r.

MARSZAŁEK
WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

   

                                                                                                            Pan 
                                                                                                            Ryszard Murat
                                                                                                            Soke, 10 dan tsunami
                                                                                                            Prezes Polskiej Federacji
                                                                                                            Dalekowschodnich Sztuk
                                                                                                            i Sportów Walki

   

       Szanowny Panie Prezesie,
serdecznie dziękuję za zaproszenie w roli gościa honorowego na Galę XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie.

 
       Trenowanie sztuk walki wymaga od adeptów wielkiego poświęcenia i wielu wyrzeczeń. To prawdziwa szkoła woli i charakteru, pozwalająca na zdobycie konkretnych umiejętności oraz kształtująca osobowość i hart ducha. Uprawianie sztuk walki wpływa znacząco na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka, umożliwia wszechstronny i harmonijny rozwój, uczy szybkości reakcji.

 
       System Karate Tsunami to jedyny styl sztuki walki wręcz, który powstał w Polsce – konkretnie w Kutnie w 1979 r. Jego prężny rozwój i wielka, wciąż rosnąca popularność nie tylko w kraju, ale i na świecie są z pewnością źródłem wielkiej dumy, radości i satysfakcji dla Pana Prezesa jako twórcy tego stylu. Karate Tsunami, harmonijnie łączące nowoczesne metody treningowe z tradycyjnymi technikami walki, już od blisko 40 lat znakomicie promuje Polskę na arenie międzynarodowej i znacząco wzbogaca nasze dziedzictwo kulturowe.

 
       Dzisiejsza impreza jest bardzo ważnym wydarzeniem dla reprezentantów środowiska sztuk walki. Serdecznie gratuluję organizatorom oraz wszystkim zwycięzcom XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie. Życzę wielu kolejnych sukcesów oraz dalszej fascynacji tym szczególnym stylem, jak również wytrwałości w doskonaleniu umiejętności. Gratulacje składam także wszystkim osobom, które otrzymają dziś prestiżowe odznaczenia i certyfikaty. Wierzę, że Karate Tsunami będzie wciąż zyskiwać nowych zwolenników i przyczyniać się do rozwoju sportów walki w kraju i na świecie.

   

                                                                                                 Z wyrazami szacunku
                                                                                                       Adam Struzik

     

   

   Następnie odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowego odznaczenia kombatanckiego. Złoty Krzyż Zasługi dla Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojennego VIRTUTI MILITARI Kombatantów Wojska Polskiego otrzymali dwaj mistrzowie sztuk walki:

  1. Adam Jurczakowski 5 dan z Piastowa, przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan
  2. Waldemar Sędek 2 dan z Warszawy, przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Shaolin Chang Chuan Kung Fu - System Self Defense.

   Odznaczenie wręczył prezes wymienionego Stowarzyszenia admirał Henryk Kalinowski.

  
   Potem admirał Henryk Kalinowski uroczyście wręczył prezesowi Federacji soke Ryszardowi Murat 10 dan złote spinki z orłami i znakami VIRTUTI MILITARI, stwierdzając, że otrzymuje je nie tylko jako generał, ale przede wszystkim z powodu zasług w podnoszeniu poziomu obronności kraju, onieważ szkoli całą dywizję młodych ludzi, o najwyższym poziomie sprawności i gotowości do walki.

      

   Później prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan uroczyście wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie dan, które zostały przez niego przyznane w ostatnim okresie.

 

   Trzech mistrzów z kilkudziesięcioletnim dorobkiem otrzymało certyfikaty na najwyższy na świecie stopień mistrzowski 10 dan:

  1. Jarosław Duczmalewski Warszawa – System Czerwonego Feniksa
  2. dr La Duc Trung Warszawa – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen
  3. Jarosław Kobusiński Żnin – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen

   Trzech mistrzów z wieloletnim dorobkiem otrzymało certyfikaty na bardzo wysoki mistrzowski stopień 8 dan (dang):

  1. Janusz Szewczyk Bydgoszcz – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen
  2. Lech Świątek Bydgoszcz – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen
  3. Piotr Świątek Bydgoszcz – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen

  Wyróżniono także trzech innych mistrzów:

  1. Łukasz Leszczyński, Siewierz, Aikido, który otrzymał certyfikaty na mistrzowskie stopnie 5 i 6 dan
  2. Artur Denisiuk, Warszawa, Karate Tsunami, który otrzymał certyfikat na mistrzowski stopień 3 dan
  3. Robert Gadzinowski, Turek, Karate Tsunami, który otrzymał certyfikat na mistrzowski stopień 1 dan.

    Poinformowano również, że za chwilę odbędzie się niecodzienne wydarzenie – publiczny egzamin na najwyższy mistrzowski stopień 10 dan, kóry składał będzie mistrz Wojciech Dolny z Wrocławia, prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do Dolny Taekwon-do Center. Jeśli zda ten egzamin, to także otrzyma dziś certyfikat na ten najwyższy stopień.

   

   Potem uroczyście wręczono pamiątkowe wyróżnienie, przyznane kilka lat temu, na Festiwalu Sztuk Walki we Wrocławiu. Złote Tablice Zasługi Federacji otrzymali:

  1. płk Piotr Halladin 8 dan jiu-jitsu i 4 dan judo
  2. płk Marek Marciniak 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo.

   Następnie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan uroczyście wręczył dokument potwierdzający przyznane przez niego najbardziej prestiżowe wyróżnienie w sztukach walki - Akt Nominacyjny na Prezydenta Patriarchę Federacji.

  

   Dokument ten otrzymali mistrzowie:

  1. Wojciech Dolny z Wrocławia - Taekwon-do
  2. Jarosław Duczmalewski z Warszawy – System Czerwonego Feniksa
  3. dr La Duc Trung z Warszawy – Wietnamska Sztuka Walki Vo-quyen.

   Ten zaszczytny tytuł Prezydenta Patriarchy otrzymać mogą tylko mistrzowie, którzy mają wieloletni dorobek szkoleniowy, wyszkolili wielu innych mistrzów, przez co najmniej 30 lat pełnią przywódcze funkcje w organizacjach sztuk walki i posiadają najwyższy na świecie mistrzowski stopień 10 dan.

 

   Następnie przedstawiciel Polonii z Irlandii – mistrz Jacek Błasiński 3 dan z Dublina otrzymał pas mistrzowski za wygranie Amatorskich Mistrzostw Świata Federacji MMA w wadze półciężkiej, w 2015 roku.

  

   Z kolei Dariusz Lendzion z Warszawy otrzymał dokumenty potwierdzające ukończenie w Federacji kursu instruktora tai chi.

 

   Potem mistrz ju-jitsu Bogdan Puczyński 10 dan uroczyście wręczył prezesowi Federacji Ryszardowi Murat 10 dan odznaczenie: Komandorię Krzyż Kawalerski Sztuk Walki.

   

   Następnie, w drugiej części Gali, po zejściu zawodników z planszy i zajęciu przez gości honorowych miejsc siedzących, odbyły się trzy finałowe walki w konkurencji Full-contact w kategorii mistrzów. O złoty, srebrny i brązowy medal walczyli mistrzowie:

  1. Jacek Błasiński 3 dan z Dublina w Irlandii,
  2. Artur Denisiuk 3 dan z Warszawy i
  3. Mariusz Kowalski 5 dan z Colchester w Anglii.

   Jak widać, były to prawdziwe zmagania międzynarodowe pomiędzy reprezentantami Anglii, Irlandii i Polski.

   

   Pierwsza z tych walk, między Jackiem Błasińskim i Arturem Denisiukiem, trwała zaledwie kilka sekund. Kolejne dwie walki były natomiast bardzo zacięte.  W ich wyniku:

  1. Mariusz Kowalski 5 dan (Colchester, Anglia) zdobył złoty medal i pas mistrzowski
  2. Jacek Błasiński 3 dan (Dublin, Irlandia) zdobył srebrny medal i pas wicemistrza
  3. Artur Denisiuk 3 dan (Warszawa) zdobył brązowy medal.

   W międzyczasie reprezentacja Szkoły Wietnamskiej Van Trung Vo Quan zaprezentowała okolicznościowy Taniec Lwa (charakterystyczny dla kultury Dalekiego Wschodu i odbywających się tam festiwali), a także pokaz niezwykłej sprawności fizycznej w wykonaniu najmłodszych ćwiczących.

   

   Potem odbył się publiczny egzamin na najwyższy mistrzowski stopień 10 dan, który złożył wielki mistrz Wojciech Dolny z Wrocławia, prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do Dolny Taekwon-do Center. Egzaminatorem był prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan.

  
   Egzaminacyjna prezentacja (form, walk i technik) Wojciecha Dolnego została oceniona pozytywnie. W związku z tym uroczyście otrzymał certyfikat na ten najwyższy stopień 10 dan.

 

   Galę i zarazem Mistrzostwa Polski zakończył finałowy pokaz w konkurencji Kata Karate Tsunami zespołowo w wykonaniu Zespołu Honbu Dojo – Centralnej Szkoły Karate Tsunami w Warszawie. Wystąpił zespół w składzie: Gasek Krzysztof 5 dan, Denisiuk Artur 3 dan, Wiewiórowski Mateusz 2 kyu. 

  

   Mistrzostwa zakończono o godz. 18:30.  

 

 

KATEGORIE:

Zmagania na Mistrzostwach prowadzono w siedmiu kategoriach:

  1. kadet – uczeń klas i-III szkoły podstawowej i osoba młodsza
  2. junior – uczeń klas IV-VI szkoły podstawowej
  3. gimnazjalista – uczeń gimnazjum
  4. licealista – uczeń liceum lub odpowiednika tej szkoły
  5. dorosły – osoba pełnoletnia
  6. senior – osoba powyżej 49 roku życia
  7. mistrz – posiadacz stopnia mistrzowskiego (dan)

KONKURENCJE:

 Zmagania na Mistrzostwach toczono w szesnastu konkurencjach: 

  1. Semi-contact = walka przerywana – kontrolowana (tylko dla kadetów i juniorów) 
  2. Light-contact = walka w lekkim kontakcie (tylko dla gimnazjalistów i licealistów)
  3. Full-contact = walka w pełnym kontakcie (tylko dla osób dorosłych)
  4. Sumo-grappling = połączenie judo, sumo i zapasów (tylko dla kadetów i juniorów)
  5. Szermierka na miecze = walka z użyciem atrap mieczy
  6. Walka na noże = walka z użyciem atrap noży
  7. Yakusoku-kumite = pokaz przez parę zawodników 6 wyreżyserowanych starć: trzech bez  broni i trzech z dowolnymi przyrządami
  8. Makiwara-kumite = pokaz walki z przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy
  9. Renraku-waza = pokaz 6 kombinacji: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami (tylko dla kadetów i juniorów)
  10. Tokui-kata = spontaniczny pokaz walki z kilkoma przeciwnikami z użyciem dowolnych przyrządów
  11. Kata Tsunami indywidualnie = pokaz trzech wybranych form Karate Tsunami przez jednego zawodnika
  12. Kata Tsunami zespołowo = pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami przez kilkuosobowy zespół
  13. Kata Tsunami indywidualnie z bronią = pokaz jednej formy Karate Tsunami przez jednego zawodnika z użyciem dowolnego przyrządu
  14. Kata Tsunami zespołowo z bronią = pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami przez kilkuosobowy zespół z użyciem dowolnego przyrządu
  15. Pokaz specjalny indywidualny = dowolny pokaz umiejętności przez jednego zawodnika (tylko dla przedstawicieli innych stylów – poza Karate Tsunami)
  16. Pokaz specjalny zespołowy = dowolny pokaz umiejętności przez kilkuosobowy zespół, zasady jak w konkurencji 15.

   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone były – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla najlepszych przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski i z Polonii zagranicznej.
   
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyli w nich nie tylko tsunamiści (osoby ćwiczące Karate Tsunami), ale również przedstawiciele innych stylów.   
 

 

Sędziowie

 

   Zmagania na Mistrzostwach Polski oceniali tylko licencjonowani sędziowie, wpisani na Aktualną Listę Sędziów Karate Tsunami, podaną do publicznej wiadomości na internetowej stronie Karate Tsunami www.karatetsunami.eu

    

   Pracą sędziów na Mistrzostwach Polski kierował sędzia główny hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan (Kutno). Przydzielał sędziów do zespołów sędziowskich, obsługujących poszczególne plansze. Rozpatrywał wszelkie odwołania i uwagi ze strony zawodników i ich instruktorów, a także rozstrzygał ewentualne spory lub wątpliwości w zakresie ocen.

   

   Występ zawodnika oceniało trzech sędziów, co umożliwiało najbardziej obiektywną ocenę. Ponadto na każdej planszy występami zawodników kierował sędzia planszowy,  co zapewniało sprawny przebieg Mistrzostw. 


   Zmagania na Mistrzostwach Polski na każdej planszy ocenia 4-osobowy zespół sędziów:

  1. sędzia planszowy, który kieruje występem na planszy (wydając komendy: Start! i Stop!), mierzy czas, dba o bezpieczeństwo zawodników oraz sprawność występów, a także formalnie wskazuje zwycięzcę;
  2. 3-osobowa Komisja Sędziowska, która siedzi na krzesełkach poza planszą i na komendę przewodniczącego: Werdykt! - wskazuje zwycięzcę w przypadku nierozstrzygnięcia walki przed czasem (w konkurencjach walk, np. LIGHT-CONTACT, SEMI-CONTACT, SZERMIERKA NA MIECZE) i ocenia występ zawodnika (każdy z sędziów pokazuje swą ocenę w skali 0-6).

  

  Sędziowie stosują trzy komendy w jęz. angielskim (zrozumiałe dla zawodników z różnych krajów i narodów): Start!, Stop!, Werdykt!   

  

    Przy ocenie występów zawodników sędziowie stosują powszechnie zrozumiałą, szkolną skalę 0-6. Ocena 6 jest wyrazem najwyższego uznania, zaś ocena 0 najniższego.

 

Nagrody:

 

   Na Mistrzostwach Polski wręczano medale za zdobycie pierwszych trzech miejsc w danej konkurencji i kategorii:

  1. medal złoty – za zdobycie I miejsca,
  2. medal srebrny – za zdobycie II miejsca,
  3. medal brązowy – za zdobycie III miejsca.

   Ponadto za zdobycie I miejsca w wybranych konkurencjach i kategoriach wręczano pamiątkowe puchary lub statuetki.

 

  Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali dyplomy z podaniem zajętego miejsca w danej konkurencji.

 

  Uczestnicy Mistrzostw otrzymali także pamiątki w postaci okolicznościowego plakatu

   
  Uwaga: Zdobywcy I miejsca w danej konkurencji i kategorii przysługuje zaszczytny tytuł Mistrza Polski, zaś zdobywcom miejsca II i III – tytuł Wicemistrza Polski.

 

   Zdarza się, że dane miejsce zajmie dwóch lub więcej zawodników, którzy uzyskają taką samą notę. Zgodnie z obowiązującymi regułami sportowymi tak zajęte miejsca określa się nazwą ex-aequo (wym. eks-ekfo; łac. 'wspólnie, na równi').   

   

   Wyniki Mistrzostw Polski podane są do wiadomości publicznej na dwóch stronach internetowych:

  • www.karatetsunami.eu – internetowej stronie Karate Tsunami,
  • www.federacjasztukwalki.pl – internetowej stronie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki,
  • a ponadto na stronach internetowych ośrodków, których zawodnicy startowali w imprezie.

    Na dwóch pierwszych stronach podane są wyniki we wszystkich konkurencjach i kategoriach oraz wyniki klasyfikacji drużynowej.

  

     

WYNIKI:

 

   Oto wyniki uzyskane w XII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami Warszawa '2017 – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

 

 

           SEMI-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Madej Hanna - Bytom (punktów 2) 

  

           SEMI-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Włodarczyk Natalia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Grabarek Martyna - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 2)
     Knapczyk Klaudia - Bytom (ex aequo - punktów 2) 

  

           SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Nowak Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Stroiński Filip - Kutno (punktów 2)

   

           SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria półśrednia:

  1. Rodak Paweł - Bytom (ex aequo - punktów  3)
    Stokowski Olaf - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów  3)
    Dudek Szymon - Bytom (ex aequo - punktów  3) 

 

           SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Podorski Kacper - Kutno (punktów 3)
  2. Kurek Oskar - Ryki (punktów 2)
  3. Szczepański Fryderyk - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1)

 

          SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Szymczak Józef - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Smoła Michał - Bytom (punktów 2) 

   

           SEMI-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria lekka:

  1. Kujawska Dominika - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Janasiewicz Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

 

           SEMI-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria średnia:

  1. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Baran Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. Górna Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

 

           SEMI-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Zandecki Bartosz - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Skuza Jakub - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Mikołajczyk Maciej - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Anzalone Luca Alan - Colchester, Anglia (ex aequo)  
    Grabarek Jakub - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Kopaczewski Mikołaj - Stare Miasto/Konin (ex aequo)  
    Sęga Oliwier - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  
    Walter Jerzy - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  

         

           SEMI-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Baczkowski Nikodem - Taekwon-do Wrocław (punktów 3) 
  2. Szymonik Mariusz - Van Truong Warszawa (punktów 2)  
  3. Budziak Maksymilian - Colchester, Anglia (punktów 1)
  4. Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (ex aequo)  
    Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

    Komasiński Artur  - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  
    Komasiński Bartosz - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  
    Pakulski Łukasz - Stare Miasto/Konin (ex aequo) 

 

           LIGHT-CONTACT - gimnazjaliści kobiety:

  1. Żagan Dominika - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Wiśniewska Oliwia - RAION Bydgoszcz (punktów 2) 
  3. Szwałek Zofia - Honbu Dojo Warszawa (punktów 1)
  4. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (ex aequo)
    Rydzyńska Kaja  - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  
    Rzepecka Agata - RAION Bydgoszcz (ex aequo)  

           

           LIGHT-CONTACT - gimnazjaliści mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Sadowski Dawid - Bytom (punktów 3)
  2. Król Piotr - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2) 
  3. Hoang Vo Nghe - Van Truong Warszawa (punktów 1)
  4. Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin

           

           LIGHT-CONTACT - gimnazjaliści mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Wiewiórowski Aleksander - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Obara Julian - Piła/Wałcz (ex aequo - punktów 2)  
  3. Jóźwiak Bartosz - Piła/Wałcz (punktów 1)
  4. Anzalone Vito Salvatore - Colchester, Anglia (ex aequo)
    Bielecki Witold - Kutno (ex aequo)  
    Fatyga Michał - RAION Bydgoszcz (ex aequo)   
    Wróblewski Jakub - Krośniewice (ex aequo) 

   

           LIGHT-CONTACT - licealiści kobiety:

  1. Walczak Weronika - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Jałoszyńska Agata - AMA Włocławek (punktów 2)

 

           LIGHT-CONTACT - licealiści mężczyźni:

  1. Błasiński Tomasz - Puławy (punktów 3)  
  2. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 2)
  3. Andrzejewski Patryk - AMA Włocławek (punktów 1)
  4. Balcerak Arkadiusz - AMA Włocławek
  5. Kozakowski Adam - Piła/Wałcz (ex aequo)
    Kornobis Bartosz - AMA Włocławek (ex aequo)  
    Wiewiórowski Korneliusz - Honbu Dojo Warszawa (ex aequo)  

           

           FULL-CONTACT - dorośli mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Basarab Adam - Ustka (punktów 3)
  2. Jędrys Konrad - Puławy (punktów 2)
  3. Tokarski Szymon - AMA Włocławek (punktów 1)
  4. Grochowski Marcin - Ustroń (ex aequo)
    Zawiślak Dominik - Ustka (ex aequo)  

 

           FULL-CONTACT - dorośli mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Wiśniewski Artur - Solec Kujawski (punktów 3)
  2. Sawa Dawid - AMA Włocławek (punktów 2)
  3. Kaźmierczak Ryszard - RAION Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Szadziński Wojciech - Colchester, Anglia

      

           FULL-CONTACT - mistrzowie:

  1. Kowalski Mariusz 5 dan - Colchester, Anglia (punktów 3)
  2. Błasiński Jacek 3 dan - Dublin, Irlandia (punktów 2)
  3. Denisiuk Artur 3 dan - Warszawa (punktów 1)

   

           SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Knapczyk Klaudia - Bytom (punktów 3)
  2. Majchrzak Maja - Kutno (punktów 2)
  3. Madej Hanna - Bytom (ex aequo - punktów 1)
    Zielińska Małgorzata - Ryki (ex aequo - punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Włodarczyk Natalia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Drygas Magdalena - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Walczak Olivia - Kutno (punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria półciężka:

  1. Grabarek Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Berend Oliwia - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Babik Paulina - Ryki (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria ciężka:

  1. Rosińska Inga - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Jabłońska Dominika - RAION Bydgoszcz(punktów 2)
  3. Biel Dominika - RAION Bydgoszcz (punktów 1)  

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. Zawistowski Kacper - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Ćwiek Damian - Stare Miasto/Konin (punktów 2)

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. Nowak Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Mateńka Bartosz - Ryki (punktów 2)

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. Stroiński Filip - Kutno (punktów 3)
  2. Stokowski Olaf - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Pawłowski Hubert - Stare Miasto/Konin (punktów 1) 

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. Matysiak Tymoteusz - Ryki (punktów 3)
  2. Hrycz Juliusz - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Szymczak Józef - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1)  

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. Podorski Kacper - Kutno (punktów 3)
  2. Mikołajczyk Mateusz - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Smoła Michał - Bytom (punktów 1) 

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. Kopaczewski Nikodem - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Truchan Wiktor - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Szczepański Fryderyk - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1) 

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VII:

  1. Dudek Szymon - Bytom (punktów 3)
  2. Wiśniewski Adam - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Kowalski Filip - Honbu Dojo Warszawa (punktów 1) 

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VIII:

  1. Wasiliew Filip - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Moraczewski Bartosz - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Gackowski Grzegorz - RAION Bydgoszcz (punktów 1) 

 

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria IX:

  1. Kowalewski Adam - Staroźreby (punktów 3)
  2. Sęga Kamil - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Kozber Antoni - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)
    Wasielewski Artur - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. Kopacz Joanna - Ryki (punktów 3)
  2. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Jakrzewska Michalina - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. Wojtaś Wiktoria - Ryki (ex aequo - punktów 3)
    Górna Martyna - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 3)
  2. Matysiak Wiktoria - Ryki (punktów 2)
  3. Kamińska Weronika - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

            SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. Jakrzewska Maria - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Baran Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. Piątek Martyna - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria IV:

  1. Szatkowska Patrycja - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Śmietanka Magdalena - Ryki (punktów 2)
  3. Serwatko Kornelia - Ryki (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria V:

  1. Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Janasiewicz Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Kałka Wiktoria - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)
    Madejek Julia - Ryki (ex aequo - punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. Babik Karol - Ryki (punktów 3)
  2. Beczek Adam - Ryki (punktów 2)
  3. Sęga Oliwier - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. Jakubowski Kamil - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Moraczewski Filip - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

           

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. Grabarek Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Tajkowski Szymon - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Świerczek Szymon - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. Mikołajczyk Maciej - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Tomczyk Wiktor - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Rydzyński Emil - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

            

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. Kopaczewski Mikołaj - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Nowak Tobiasz - Krośniewice (punktów 2)
  3. Zawistowski Patryk - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VI:

  1. Gołębiewski Kacper - Kutno (punktów 3)
  2. Zandecki Bartosz - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Kaczmarek Gracjan - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VII:

  1. Derda Kamil - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Sekita Michał - Ryki (punktów 2)
  3. Kopeć Antoni - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VIII:

  1. Derda Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Kopeć Hubert - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Szwargoliński Bartłomiej - Ryki (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria IX:

  1. Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Budziński Oskar - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Szopa Mateusz - Ryki (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria X:

  1. Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Komasiński Bartosz - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Grzeszczak Oskar - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria XI:

  1. Pakulski Łukasz - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Żaliński Mikołaj - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Gąsior Jakub - RAION Bydgoszcz  (ex aequo - punktów 1)
    Zawistowski Miłosz - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Majtczak Hanna - Kutno (punktów 2)
  3. Walczak Olivia - Kutno (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Terlecka Maria - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Włodarczyk Natalia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Drygas Magdalena - RAION Bydgoszcz (punktów 1)
     

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria ciężka:

  1. Biel Dominika - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Pilarska Emilia - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Berend Oliwia - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)
    Białek Martyna - Ryki (ex aequo - punktów 1)
     
  4.  


    SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. Ćwiek Damian - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 3)
    Gawron Michał - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Król Sebastian - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)

   

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. Madejek Mikołaj - Ryki (punktów 3)
  2. Hrycz Antoni - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Zawistowski Kacper - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. Matysiak Tymoteusz - Ryki (punktów 3)
  2. Trojan Kamil - Ryki (punktów 2)
  3. Mich Marcel - Ryki (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. Gackowski Grzegorz - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Szymczak Józef - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Szczepański Fryderyk - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1)   

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. Mikołajczyk Mateusz - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Rodak Paweł - Bytom (punktów 2)
  3. Pawłowski Hubert - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. Kozber Antoni - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Wasielewski Artur - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Wasiliew Filip - Honbu Dojo Warszawa (ex aequo - punktów 3)

 

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria VII:

  1. Buzała Dominik - RAION  Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Gawlik Stanisław - RAION  Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Trojanowski Jan - Kutno (ex aequo - punktów 3)

    

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria VIII:

  1. Goniwiecha Fabian - Bytom (punktów 3)
  2. Kowalski Filip - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Moraczewski Bartosz - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

    

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria IX:

  1. Lis Tomasz - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Kopaczewski Nikodem - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Truchan Wiktor - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria X:

  1. Arciszewski Sebastian - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Wojciechowski Oskar - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Kosmalski Kacper - Krośniewice (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety:

  1. Matysiak Wiktoria - Ryki (punktów 3)
  2. Baran Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Jakrzewska Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (ex aequo)
    Janasiewicz Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (ex aequo)
    Kałka Wiktoria - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Kamińska Weronika - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Kaźmierczak Martyna - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Liczbik Oliwia - RAION Bydgoszcz (ex aequo) 
    Lis Julia - RAION Bydgoszcz (ex aequo)    
    Madejek Julia - Ryki (ex aequo)
    Wojtaś Wiktoria - Ryki (ex aequo)
     

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni:

  1. Lisiewicz Marcin - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)                                                                                                           Nowak Tobiasz - Krośniewice (ex aequo - punktów 3)
    Walter Jerzy - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
  2. Moraczewski Filip - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2)                                                                                                          Szczepanik Sebastian - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2)                                                                                              Szwargoliński Bartłomiej - Ryki (ex aequo - punktów 2)
  3. Świerczek Szymon - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)                                                                                                        Zawistowski Miłosz - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)                                                                                              Zawistowski Patryk - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)
  4. Beczek Adam - Ryki (ex aequo)
    Budziński Oskar - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Derda Jakub - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Derda Kamil - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Grzeszczak Oskar - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Kaczmarek Gracjan - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Mikołajczyk Maciej - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Pakulski Łukasz - Stare Miasto/Konin (ex aequo)                                                                                                                       Rydzyński Emil - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Tomczyk Wiktor - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Wisniewski Mateusz - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Zandecki Bartosz - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - gimnazjaliści kobiety:

  1. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (punktów 3)
  2. Żagan Dominika - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Szwałek Zofia - Honbu Dojo Warszawa (punktów 1)
  4. Rydzyńska Kaja - RAION Bydgoszcz
  5. Maciejewska Julia - RAION Bydgoszcz

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - gimnazjaliści mężczyźni:

  1. Nurkiewicz Damian - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Fatyga Michał - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

  

           SZERMIERKA NA MIECZE - mistrzowie:

  1. Rżysko Janusz 3 dan - Ustka (punktów 3)

   

           WALKA NA NOŻE - kadeci:

  1. Sęga Kamil - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Gawlik Stanisław - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Terlecki Stanisław - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           WALKA NA NOŻE - juniorzy:

  1. Budziak Maksymilian - Colchester, Anglia (punktów 3)
  2. Anzalone Luca Alan - Colchester, Anglia (punktów 2)
  3. Lisiewicz Marcin - RAION Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Komasiński Artur - RAION Bydgoszcz (ex aequo)
    Zawistowski Patryk - RAION Bydgoszcz (ex aequo)

 

           WALKA NA NOŻE - gimnazjaliści kobiety:

  1. Rydzyńska Kaja - RAION Bydgoszcz (punktów 3)

 

           WALKA NA NOŻE - gimnazjaliści mężczyźni:

  1. Sadowski Dawid - Bytom (punktów 3)
  2. Młody Jakub - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Anzalone Vito Salvatore - Colchester, Anglia (punktów 1)
  4. Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Nurkiewicz Damian - Kazimierz Biskupi/Konin (ex aequo)

         

           WALKA NA NOŻE - dorośli mężczyźni:

  1. Szewczyk Adrian - Bytom (punktów 3)
  2. Staruch Grzegorz - Tomaszów Mazowiecki (punktów 2)

      

           WALKA NA NOŻE - dorośli kobiety:

  1. Rosińska Zofia - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Szopiera Malwina - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

 

          YAKUSOKU-KUMITE - juniorzy:

  1. Zespół RAION Bydgoszcz: Lau Laura i Sobek Julia (punktów 2x3)
  2. Zespół Bytom: Dzida Maja i Kubat Tomasz (punktów 2x2)
  3. Zespół RAION Bydgoszcz: Kujawska Dominika i Szatkowska Patrycja (punktów 2x1)
  4. Zespół RAION Bydgoszcz: Komasiński Artur i Komasiński Bartosz

 

          YAKUSOKU-KUMITE - gimnazjaliści:

  1. Zespół Kazimierz Biskupi/Konin: Młody Jakub i Nurkiewicz Damian (punktów 2x3)
  2. Zespół Bytom: Mizera Paulina i Goniwiecha Weronika (punktów 2x2)

           

          YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:

  1. RAION Bydgoszcz: Buzała Marek i Szopiera Malwina (punktów 2x3)
  2. Zespół Bytom: Sokołowska Agnieszka i Kawa Przemysław (punktów 2x2)
  3. Zespół RAION Bydgoszcz: Rosińka Zofia i Rosińska Oliwia (punktów 2x1)
  4. Zespół Stare Miasto/Konin: Mikołajczyk Stanisław i Bekała Zbigniew

 

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Kajzer Julia - Ryki (punktów 3)
  2. Madej Hanna - Bytom (punktów 2)
  3. Majtczak Hanna - Kutno (punktów 1)

 

            MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Berend Oliwia - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Walczak Olivia - Kutno (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria ciężka:

  1. Knapczyk Klaudia - Bytom (punktów 3)
  2. Babik Paulina - Ryki (punktów 2)

 

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. Nowak Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Gawron Michał - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Zawistowski Kacper - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. Wojciechowski Oskar - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Kosmalski Kacper - Krośniewice (punktów 2)
  3. Madejek Mikołaj - Ryki (punktów 1)

    

            MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. Kurek Oskar - Ryki (punktów 3)
  2. Hrycz Juliusz - Honbu Dojo Warszawa (punktów 2)
  3. Wiśniewski Adam - Honbu Dojo Warszawa (punktów 1)

     

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. Dudek Szymon - Bytom (punktów 3)
  2. Goniwiecha Fabian - Bytom (punktów 2)
  3. Trojanowski Jan - Kutno (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. Stokowski Olaf - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Lis Tomasz - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2)                                                                                                                         Smoła Michał - Bytom (ex aequo - punktów 2)                                                                                                               
  3. Rodak Paweł - Bytom (punktów 1)

     

           MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. Moraczewski Bartosz - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Mikołajczyk Mateusz - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Wasielewski Artur - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

    

         MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria lekka:

  1. Janasiewicz Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 3)
  2. Szatkowska Patrycja - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

 

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria średnia:

  1. Majcher Olivia - Bytom (punktów 3)
  2. Goniwiecha Weronika - Bytom (punktów 2)
  3. Sobek Julia - RAION Bydgoszcz (punktów 1) 

 

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria ciężka:

  1. Lau Laura - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Lis Julia - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

  

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. Pakulski Łukasz - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Szwargoliński Bartłomiej - Ryki (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. Babik Karol - Ryki (punktów 3)
  2. Mikołajczyk Maciej - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Tomczyk Wiktor - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. Pasikowski Konrad - Kutno (punktów 3)
  2. Gołębiewski Kacper - Kutno (punktów 2)
  3. Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (punktów 1)   

 

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 3)
  2. Budziński Oskar - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Nowak Tobiasz - Krośniewice (punktów 1)

     

           MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. Budziak Maksymilian - Colchester, Anglia (ex aequo - punktów 3)                                                                                                    Skuza Jakub - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
  2. Chomski Oliwier - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

 

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria VI:

  1. Anzalone Luca Alan - Colchester, Anglia (ex aequo - punktów 3)                                                                                                           Derda Kamil - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 3)
  2. Derda Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 2)

 

           MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści kobiety podkategoria lekka:

  1. Łukawczyk Wiktoria - Kutno (punktów 3)

 

           MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści kobiety podkategoria średnia:

  1. Kasprzak Natalia - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)                                                                                                            Rychel Matylda - Pak hok Warszawa (ex aequo - punktów 3)
  2. Rydzyńska Kaja - RAION Bydgoszcz (punktów 2)     

 

           MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści kobiety podkategoria półciężka:

  1. Mizera Paulina - Bytom (punktów 3)
  2. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (punktów 2)
  3. Rzepecka Agata - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści kobiety podkategoria ciężka: 

  1. Żagan Dominika - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Wiśniewska Oliwia - RAION Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Szwałek Zofia - Honbu Dojo Warszawa (punktów 1)

 

            MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści mężczyźni podkategoria lekka: 

  1. Anzalone Vito Salvatore - Colchester, Anglia (punktów 3)
  2. Sadowski Dawid - Bytom (punktów 2)

 

            MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści mężczyźni podkategoria średnia: 

  1. Wróblewski Jakub - Krośniewice (punktów 3)
  2. Marcinkowski Norbert - Staroźreby (punktów 2)
  3. Bielecki Witold - Kutno (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - licealiści kobiety:

  1. Walczak Weronika - Stare Miasto/Konin (punktów 3)

  

           MAKIWARA-KUMITE - licealiści mężczyźni podkategoria średnia: 

  1. Dymowski Jakub - Pak hok Warszawa (punktów 3)
  2. Jabłoński Aleksander - Pak hok Warszawa (punktów 2)
  3. Patryn Hubert - Pak hok Warszawa (punktów 1)

 

           MAKIWARA-KUMITE - licealiści mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Błasiński Tomasz - Puławy (punktów 3)

           

           MAKIWARA-KUMITE - dorośli kobiety:

  1. Szopiera Malwina - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Kulikowska Katarzyna - Pak hok Warszawa (punktów 2)

 

           MAKIWARA-KUMITE - dorośli mężczyźni:

  1. Maziński Adrian - Pak hok Warszawa (punktów 3)
  2. Olejarz Wojciech - Pak hok Warszawa (punktów 2)
  3. Mikołajczyk Stanisław - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Szewczyk Adrian - Bytom

 

           MAKIWARA-KUMITE - mistrzowie:

  1. Błasiński Jacek 3 dan - Dublin, Irlandia (punktów 3)
  2. Rżysko Janusz 3 dan - Ustka (punktów 2)

   

            RENRAKU-WAZA - kadeci kobiety:

  1. Dzida Maja - Bytom (punktów 3)
  2. Włodarczyk Natalia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)

           

           RENRAKU-WAZA - kadeci mężczyźni:

  1. Kowalewski Adam - Staroźreby (punktów 3)

   

           RENRAKU-WAZA - juniorzy kobiety podkategoria lekka:

  1. Lau Laura - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Jakrzewska Michalina - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 2)
  3. Rosińska Oliwia - RAION Bydgoszcz (punktów 1)

 

           RENRAKU-WAZA - juniorzy kobiety podkategoria ciężka:

  1. Sobek Julia - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Janasiewicz Oliwia - Kazimierz Biskupi/Konin (punktów 1)
  4. Liczbik Oliwia - RAION Bydgoszcz

 

           RENRAKU-WAZA - juniorzy mężczyźni:

  1. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 3)
  2. Pasikowski Konrad - Kutno (punktów 2)

 

           TOKUI-KATA - kadeci:

  1. Kurek Oskar - Ryki (punktów 3)
  2. Gackowski Grzegorz - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

           TOKUI-KATA - juniorzy:

  1. Kujawska Dominika - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Moraczewski Filip - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

 

           TOKUI-KATA - gimnazjaliści:

  1. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (punktów 3)
  2. Kasprzak Natalia - RAION Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2)                                                                                            Marcinkowski Norbert - Staroźreby (ex aequo - punktów 2) 

 

           TOKUI-KATA - dorośli:

  1. Szopiera Malwina - RAION Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Buzała Marek - RAION Bydgoszcz (punktów 2)

   

           TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. Denisiuk Artur 3 dan - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Marcinkowski Artur 2 dan - Staroźreby (punktów 2)
  3. Błasiński Jacek 3 dan - Dublin, Irlandia (punktów 1)                                                                                                                 

 

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - kadeci:

  1. Dzida Maja - Bytom (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy:

  1. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 3)
  2. Majcher Olivia - Bytom (punktów 2)
  3. Goniwiecha Weronika - Bytom (punktów 1)

   

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - gimnazjaliści:

  1. Mizera Paulina - Bytom (punktów 3)
  2. Obara Julian - Piła/Wałcz (punktów 2)
  3. Jóźwiak Bartosz - Piła/Wałcz (punktów 1)

       

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści:

  1. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 3)
  2. Kozakowski Adam - Piła/Wałcz (punktów 2)

   

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - dorośli:

  1. Sokołowska Agnieszka - Bytom (punktów 3)
  2. Szczepański Marek - Bytom  (punktów 2)
  3. Tomczuk Anna - Warszawa (punktów 1)

 

           KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. Denisiuk Artur 3 dan - Warszawa (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - juniorzy:

  1. Colchester, Anglia: Budziak Maksymilian, Anzalone Luca Alan, Anzalone Vito Salvatore (punktów 3x3)
  2. Zespół Bytom: Majcher Oliwia, Kubat Tomasz, Dzida Maja (punktów 3x2)

 

          KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - gimnazjaliści:

  1. Zespół Honbu Dojo Warszawa: Żagan Dominika, Szwałek Zofia, Tomczuk Anna (punktów 3x3)
  2. Zespół Piła/Wałcz: Kozakowski Adam, Obara Julian, Jóźwiak Bartosz (punktów 3x2)

 

           KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Bytom: Kawa Przemysław, Sokołowska Agnieszka, Szczepański Marek (punktów 3x3)

 

           KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - mistrzowie:

  1. Zespół Honbu Dojo Warszawa: Gasek Krzysztof 6 dan, Denisiuk Artur 3 dan, Wiewiórowski Mateusz (punktów 3x3) 

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy:

  1. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 3)
  2. Majcher Olivia - Bytom (punktów 2)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - gimnazjaliści:

  1. Łukawczyk Wiktoria - Kutno (punktów 3)
  2. Mizera Paulina - Bytom (punktów 2) 

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - licealiści:

  1. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - dorośli:

  1. Tomczuk Anna - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3)
  2. Szczepański Marek - Bytom (punktów 2)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. Denisiuk Artur 3 dan - Honbu Dojo Warszawa (punktów 3

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Bytom: Kawa Przemysław, Sokołowska Agnieszka, Szczepański Marek (punktów 3x3)

       

            POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - dorośli:

  1. Tkacz Sławomir - Piastów (punktów 3)
  2. Grochowski Marcin - Ustroń (punktów 2)
  3. Basarab Adam - Ustka (punktów 1)

  

           POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie kobiety:

  1. Matuszewska Aleksandra 2 dan - Wrocław (punktów 3)

 

           POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie mężczyźni:

  1. Dolny Wojciech 10 dan - Wrocław (punktów 3)
  2. Rżysko Janusz 3 dan - Ustka (punktów 2)

 

           POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - WALKI mistrzowie:

  1. Zespół Van Truong Warszawa: Bogdan Puczyński 10 dan i Nguyen Tien Marcin Lam Son 6 dan (punktów 2x3)
  2. Zespół Piastów I: Jurczakowski Adam 5 dan i Ciesielska Agnieszka (punktów 2x2)
  3. Zespół Piastów II: Jurczakowski Adam 5 dan i Więch Robert 5 dan (punktów 2x1)

 

 

           POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Van Truong Warszawa: Nguyen Anh Tuan, Nguyen Van Thang, Nguyen Van Tuyen, Vuong Si Hanh, Kwiatek Hoang Robert (punktów 5x3)

 

          POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - kadeci:

  1. Zespół Van Truong Warszawa: Chu Ngoc Diep Klaudia, Galera Zofia, Hoang Thuc Nhi, Tran Tien Dat, Vo Janet Hong Ngoc(punktów 5x3)

 

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty,
  2. za srebrny – 2 punkty,
  3. za brązowy – 1 punkt.

      Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Bydgoszcz RAION - punktów 200
  2. Stare Miasto/Kazimierz Biskupi/Konin - punktów 169
  3. Bytom - punktów 132
  4. Warszawa Honbu Dojo - punktów 69
  5. Ryki - punktów 66
  6. Kutno - punktów 40
  7. Warszawa Van Truong Vo Quan - punktów 39 
  8. Colchester, Anglia - punktów 28
  9. Krośniewice - punktów 20
  10. Pak hok Kung-fu Warszawa - punktów 16
  11. Piła/Wałcz - punktów 14
  12. Staroźreby - punktów 12
  13. Ustka Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan - punktów 11
  14. Piastów Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan - punktów 9
  15. Wrocław Dolny Taekwon-do Center - punktów 9
  16. Puławy Fight Academy - punktów 8 
  17. Dublin, Irlandia - punktów 6
  18. Włocławek Academy Martial Arts - punktów 6
  19. Solec Kujawski Szkoła Dalekowschodnich Sztuk Walki - punktów 3
  20. Tomaszów Mazowiecki - punktów 2
  21. Ustroń Karate Shotokan - punktów 2

 

   W związku z tym kierownicy trzech pierwszych drużyn, które w klasyfikacji drużynowej zdobyły I, II, III miejsce, otrzymają pamiątkowe puchary. Zostaną wręczone na KURSIE EGZAMINATORÓW w Honbu Dojo w Warszawie 4 czerwca 2017 roku.

 

   Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom.

  

Kolejne XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2018

   

   Kolejne, XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami odbędą się w sobotę 22 kwietnia 2018 roku w Warszawie.


   Na imprezie tej wszyscy zawodnicy będą mieć możliwość sprawdzenia swych umiejętności:

  • medaliści walcząc o utrzymanie zdobytych miejsc,
  • pozostali - walcząc o zdobycie lepszych wyników.

   Już teraz warto zacząć przygotowania do tych Mistrzostw Polski, mając na świeżo w pamięci obserwacje i doświadczenia z Mistrzostw odbytych w bieżącym roku.

 

Federacja

 Renmei  

   

XIII Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami

odbędą się w sobotę 22 kwietnia 2018 roku

w godz. 10-19 w hali sportowej

w Warszawie Falenicy przy ul. Poezji 5.

 Warszawa



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
2481498
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com