Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

Kurs Sędziów 16 lutego 2014 roku w Warszawie


 

Kurs Sędziów

16 lutego 2014 roku w Warszawie

Warszawa   Warszawa

 

 

      W niedzielę 16 lutego 2014 roku w Warszawie

odbył się Kurs Sędziów pod kątem przygotowań

do Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami

 Warszawa '2014.

 Renmei
 Honbu Dojo

 

 

 

 

   

Sala treningowa Honbu Dojo (Centralnej Szkoły Karate Tsunami) w Warszawie przy

ul. Patriotów 247,  w której odbył się Kurs Sędziów.

Karate Tsunami

 

 

 

 

 

Uczestnicy Kursu Sędziów Karate Tsunami

16 lutego 2014 roku w Honbu Dojo w Warszawie.

 Fot. sensei Renata Murat 2 dan. 

Od lewej: meijin Grzegorz Gradowski 3 dan (Konin), sensei Łukasz Dudko 1 dan (Olsztyn), sensei Piotr Górecki 2 dan (Olsztyn),

meijin Paweł Sidor 3 dan (Włocławek), sensei Krzysztof Patla 1 dan (Jaworzno), shihan Jarosław Wadelski 6 dan (Konin),

shihan Jacek Łukawczyk 6 dan (Kutno), kyoshi Maciej Misztal 5 dan (Kutno), soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa),

shihan Tadeusz Ryniec 7 dan (Kutno), shihan Andrzej Kaczmar 7 dan (Bytom), shihan Arkadiusz Wiewiórowski 7 dan

(Warszawa), kyoshi Andrzej Misztal 5 dan (Kutno), sensei Artur Marcinkowski 1 dan (Staroźreby),

renshi Krzysztof Gasek 4 dan (Ząbki).

  

   Zajęcia na Kursie Sędziów odbyły się w godz. 11:30-16:00.


   W trakcie Kursu szczegółowo omówione i przećwiczone zostały wszystkie konkurencje, rozgrywane na Mistrzostwach Polski. Omówione zostały także wszelkie zasady odnoszące się do organizacji i oceniania na Mistrzostwach.

 

   Kurs zakończył się formalnym egzaminem, składanym przez uczestników.

 

   W Kursie Sędziów uczestniczyć mogli mistrzowie Karate Tsunami i innych stylów, posiadający co najmniej mistrzowski stopień 1 dan.

 

   Mistrzowie, którzy ukończyli ten Kurs i zaliczyli wspomniany egzamin, zostali wpisani na Aktualną Listę Sędziów.


   Uzyskali licencję sędziego na kolejny rok, w tym zwłaszcza do sędziowania na najbliższych Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami 15 marca 2014 roku w Warszawie. 

 

   Większość uczestników kursu, poprzez udział w szkoleniu i zaliczeniu wymaganego egzaminu, odnowiło licencję sędziego na kolejny rok.

 

   Corocznie do tego grona sędziów dołącza kilka kolejnych osób, które w trakcie Mistrzostw Polski uroczyście otrzymują licencję sędziego. Na tegorocznych Mistrzostwach Polski 15 marca 2014 roku licencję sedziego otrzymają:

  1. sensei Krzysztof Patla 1 dan (Jaworzno),
  2. meijin Paweł Sidor 3 dan (Włocławek).

   W związku z powyższym serdecznie gratulujemy uczestnikom tego Kursu Sędziów i życzymy im sukcesów w sędziowaniu na najbliższych Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami.

 

Wykaz sędziów,

którzy ukończyli Kurs Sędziów

i mają prawo oceniać na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w 2014 roku:  

  1. ks. Badziąg Grzegorz 6 dan (Wałcz), kapelan Mistrzostw Polski
  2. Bartoszewski Piotr 2 dan (Pilawa)  
  3. Dudko Łukasz 1 dan (Olsztyn)
  4. Gasek Krzysztof 4 dan (Ząbki)
  5. Górecki Piotr 2 dan (Olsztyn)
  6. Gradowski Grzegorz 3 dan (Konin)
  7. Kaczmar Andrzej 7 dan (Bytom)
  8. Kanderski Dominik 4 dan (Biała Podlaska)
  9. Łukawczyk Jacek 6 dan (Kutno)
  10. Marcinkowski Artur 1 dan (Staroźreby)
  11. Misztal Andrzej 5 dan (Kutno)
  12. Misztal Maciej 5 dan (Kutno), lekarz Mistrzostw Polski
  13. Murat Renata 2 dan (Warszawa)
  14. Murat Ryszard 10 dan (Warszawa), prezes Federacji
  15. Parfieniuk Włodzimierz 8 dan (Hajnówka), przew. Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji
  16. Marcinkowski Artur 1 dan (Staroźreby)
  17. Ryniec Tadeusz 7 dan (Kutno), sędzia główny Mistrzostw Polski
  18. Sidor Paweł 3 dan (Włocławek) jiu-jitsu
  19. Wadelski Jarosław 6 dan (Konin)
  20. Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan (Warszawa) 
  21. Wółkiewicz Robert 2 dan (Płock)

   Do tego grona sędziów mogą dołączyć jeszcze inni mistrzowie, którzy do czasu Mistrzostw przejdą szkolenie sędziowskie. 

 

 Karate Tsunami  

 

 

 

 

   

Uczestnicy Kursu Sędziów Karate Tsunami

16 lutego 2014 roku w Honbu Dojo w Warszawie.

 Fot. sensei Renata Murat 2 dan. 

Kurs Sędziów Karate Tsunami

Fotografia z Kursu Sędziów Karate Tsunami 17 lutego 2013 roku w Honbu Dojo w Warszawie. Od lewej: renshi Urbanek Konrad 4 dan – Warszawa, sensei Dudko Łukasz 1 dan – Olsztyn, sensei Górecki Piotr 2 dan – Olsztyn, shihan Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan – Warszawa, kandydat na mistrza Muszyński Mikołaj – Warszawa, shihan Łukawczyk Jacek 6 dan – Kutno, renshi Popiołek Janusz 4 dan – Warszawa, soke Murat Ryszard 10 dan – Warszawa, hanshi Parfieniuk Włodzimierz 8 dan – Hajnówka/Zurich/Modena, sensei Wółkiewicz Robert 2 dan – Płock, renshi Misztal Andrzej 4 dan – Kutno, meijin Błasiński Jacek 3 dan – Puławy, shihan Kaczmar Andrzej 7 dan – Bytom, shihan Ryniec Tadeusz 7 dan – Kutno, sensei Nowak Waldemar 2 dan – Krośniewice, sensei Bartoszewski Piotr 2 dan – Pilawa. Fot. sensei Renata Murat 1 dan.

 

   W Karate Tsunami ogromny nacisk kładzie się na profesjonalne przygotowanie sędziów.

 

   Sędzią w Karate Tsunami zostać może tylko osoba posiadająca stosowne kwalifikacje, mistrzowski stopień - co najmniej 1 dan, a ponadto po ukończonym kursie sędziów i zdaniu egzaminu sędziowskiego.

 

   Mało tego, taki kurs sędziowski zakończony egzaminem sędzia Karate Tsunami musi przejść corocznie, aby być na bieżąco we wszystkich zagadnieniach, odnowić swoją wiedzę i kwalifikacje oraz licencję sędziego na kolejny rok.

 

Wykaz sędziów,

którzy ukończyli podobny Kurs Sędziów rok wcześniej

i oceniali na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w 2013 roku:  

  1. ks. Badziąg Grzegorz 6 dan (Wałcz)
  2. Badziąg Waldemar 8 dan (Piła)
  3. Bartoszewski Piotr 2 dan (Pilawa)
  4. Błasiński Jacek 3 dan (Puławy)
  5. Bogusz Daniel 5 dan (Łowicz)
  6. Dybcio Artur 4 dan (Pak Hok Kung-fu, Warszawa), sekretarz generalny Federacji
  7. Dybcio Bartłomiej 1 dan (Pak Hok Kung-fu, Warszawa)
  8. Fajkowski Tomasz 1 dan (Kutno)
  9. Gasek Krzysztof 4 dan (Ząbki)
  10. Górecki Piotr 2 dan (Olsztyn)
  11. Gradowski Grzegorz 3 dan (Konin)
  12. Kaczmar Andrzej 7 dan (Bytom)
  13. Kaczmar Kamil 1 dan (Bytom)
  14. Kanderski Dominik 4 dan (Biała Podlaska)
  15. Kowalski Mariusz 5 dan (Ipswich, Anglia)
  16. Łukawczyk Jacek 6 dan (Kutno)
  17. Misztal Andrzej 4 dan (Kutno)
  18. Misztal Maciej 5 dan (Kutno)
  19. Murat Renata 2 dan (Warszawa)
  20. Murat Ryszard 10 dan (Warszawa), prezes Federacji
  21. Nolewajka Anna 1 dan (Bytom)
  22. Nowak Waldemar 2 dan (Krośniewice)
  23. Parfieniuk Włodzimierz 8 dan (Hajnówka), przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji
  24. Popiołek Janusz 4 dan (Warszawa) 
  25. Rogosz Maciej 3 dan (Warszawa)
  26. Ryniec Tadeusz 7 dan (Kutno), sędzia główny
  27. Urbanek Konrad 4 dan (Warszawa) 
  28. Wadelski Jarosław 6 dan (Konin)
  29. Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan (Warszawa) 
  30. Wółkiewicz Robert 2 dan (Płock)



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
2317367
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com