Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

Wyniki VIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami - Warszawa '2013


  

Wyniki VIII Otwartych

Mistrzostw Polski Karate Tsunami

Warszawa '2013

 

Mistrzostwa Polski

Warszawa
 

  

Wielkie sukcesy organizatorów

 i startujących zawodników

    

Na fotografii zwycięzcy

w Turnieju Specjalnym

K1 FULL-CONTACT

z "MarKosem TSD" (Puławy) -

 

mistrzowie (od lewej):

sensei Marek Leszczyński 2 dan

 (Oslo, Norwegia), sensei Michał Jankowski 1 dan (Włocławek),

meijin Jacek Błasiński 3 dan (Puławy),

sensei Karol Kacperski 1 dan (Puławy),

sensei Piotr Orłowski 1 dan (Janowiec, Lubelszczyzna).

 Mistrzostwa Polski

   VIII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 16 marca 2013 roku w Warszawie były wielkim sukcesem organizatorów i startujących zawodników.

 

   Przede wszystkim pokazały sprawność organizacyjną i potęgę środowiska Karate Tsunami i sztuk walki w Polsce.

 

   O tej potędze świadczy fakt, że na Mistrzostwach Polski zgromadzło się aż ponad 60 mistrzów, czyli osób posiadających stopnie mistrzowskie dan, co  jest ewenementem na zawodach sportów walki w Polsce.


   Innym ewenementem było zgromadzenie się na Mistrzostwach szeregu mistrzów posiadających najwyższe stopnie mistrzowskie 8-10 dan. Wśród nich byli:

  1. wielki mistrz prof. Tadeusz Kochanowski 10 dan (Warszawa)
  2. wielki mistrz Nguyen Ngoc Noi 10 dan (Hanoi)
  3. soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa)
  4. sahyum Wojciech Dolny 9 dan (Wrocław)
  5. hanshi Włodzimierz Parfieniuk 8 dan (Hajnówka/Zurich/Modena)
  6. hanshi Jarosław Duczmalewski 8 dan (Warszawa)
  7. hanshi Krzysztof Wasiak 8 dan (Warszawa)
  8. hanshi Waldemar Badziąg 8 dan (Piła)

 Wykaz mistrzów

 

   Przedstawienie wyników rozpczniemy od wykazu mistrzów, obecnych (w charakterze zawodników, sędziów, organizatorów, gości) na Mistrzostwach Polski, ponieważ to właśnie mistrzowie - ich poziom i liczba, decydują o poziomie, znaczeniu i prestiżu turnieju sportowego.

   Wykaz mistrzów obecnych na Mistrzostwach Polski przedstawiamy w kolejności od najwyższego stopnia, a następnie alfabetycznie według nazwisk:

  1. wielki mistrz prof. Tadeusz Kochanowski 10 dan (Warszawa)
  2. soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa) 
  3. wielki mistrz Nguyen Ngoc Noi 10 dan (Hanoi)
  4. sahyum Wojciech Dolny 9 dan (Wrocław)
  5. hanshi Waldemar Badziąg 8 dan (Piła)
  6. hanshi Jarosław Duczmalewski 8 dan (Warszawa)
  7. hanshi Włodzimierz Parfieniuk 8 dan (Hajnówka/Zurich/Modena)
  8. hanshi Krzysztof Wasiak 8 dan (Warszawa)
  9. shihan Andrzej Kaczmar 7 dan (Bytom)
  10. shihan Tadeusz Ryniec 7 dan (Kutno)
  11. shihan Arkadiusz Wiewiórowski 7 dan (Warszawa)
  12. shihan ks. Grzegorz Badziąg 6 dan (Wałcz)
  13. shihan Jacek Łukawczyk 6 dan (Kutno)
  14. mistrz Truong Anh Tuan 6 dan (Warszawa)
  15. shihan Jarosław Wadelski 6 dan (Konin)
  16. kyoshi Daniel Bogusz 5 dan (Łowicz)
  17. kyoshi Mariusz Kowalski 5 dan (Ipswich, Anglia)
  18. kyoshi Andrzej Misztal 5 dan  (Kutno)
  19. kyoshi dr Maciej Misztal 5 dan (Kutno)
  20. mistrz Nguyen Van Oanh 5 dan
  21. mistrz PHAM Quang Luc 5 dan
  22. mistrz Tran Thanh Hoai 5 dan
  23. mistrz Vu Manh Thang 5 dan
  24. sifu Artur Dybcio 4 dan (Warszawa)
  25. renshi Krzysztof Gasek 4 dan (Ząbki)
  26. mistrz Marek Hisztin 4 dan (Wrocław)
  27. renshi Dominik Kanderski 4 dan (Biała Podlaska)
  28. renshi Mariusz Krupiński 4 dan  (Warszawa)
  29. renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa)
  30. renshi Konrad Urbanek 4 dan (Warszawa)
  31. meijin Jacek Błasiński 3 dan (Puławy)
  32. meijin Grzegorz Gradowski 3 dan (Konin)
  33. meijin Maciej Rogosz 3 dan (Warszawa)
  34. sensei Piotr Bartoszewski 2 dan (Pilawa)
  35. mistrz Iwo Borowski 2 dan (Biernacice, Dolny Śląsk)
  36. sifu Elżbieta Dybcio 2 dan (Warszawa)
  37. sensei Piotr Górecki 2 dan (Olsztyn)
  38. sensei Waldemar Lademan 2 dan (Gdańsk)
  39. sensei Marek Leszczyński 2 dan (Oslo, Norwegia)
  40. sensei Renata Murat 2 dan (Warszawa)
  41. sensei dr Mariusz Wójcik 2 dan (Kraków)
  42. sensei Robert Wółkiewicz 2 dan (Płock)
  43. sensei Łukasz Dudko 1 dan (Olsztyn)
  44. sifu Bartłomiej Dybcio 1 dan (Warszawa)
  45. sensei Tomasz Fajkowski 1 dan (Kutno)
  46. sensei Paweł Hofman 1 dan (Włocławek)
  47. sensei Michał Jankowski 1 dan (Włocławek)
  48. sensei Krzysztof Jarząb 1 dan (Koszalin)
  49. sensei Karol Kacperski 1 dan (Puławy)
  50. sensei Kamil Kaczmar 1 dan (Bytom)
  51. sensei Krzysztof Krakowski 1 dan (Konin)
  52. sifu Paweł Machoń 1 dan (Warszawa)
  53. sensei Aleksander Matrejek 1 dan (Gorzów Wielkopolski)
  54. sensei Janusz Miczka 1 dan (Konin)
  55. mistrz Tomasz Nakonieczny 1 dan (Warszawa)
  56. sensei Anna Nolewajka 1 dan (Bytom)
  57. sensei Piotr Orłowski 1 dan (Janowiec, Lubelszczyzna)
  58. sifu Mikołaj Rogóż 1 dan (Warszawa)
  59. sensei Piotr Sumiński 1 dan (Łowicz)
  60. sifu Jakub Szulc 1 dan (Warszawa)
  61. sifu Aleksandra Szymczak 1 dan (Warszawa)
  62. sensei Mirosław Wegner 1 dan (Piła)   

   Serdecznie przepraszamy sensei Piotra Sumińskiego 1 dan z Łowicza za pominięcie jego osoby w pierwszej edycji tego Wykazu mistrzów. Z uwagi na obecność na Mistrzostwach bardzo wielu osób posiadających stopnie mistrzowskie, być może jeszcze ktoś z mistrzów został w tym Wykazie pominięty. W związku z tym uprzejmie prosimy zainteresowanych o zgłoszenie nam takiego przypadku. 

 

Kategorie


   Zmagania na Mistrzostwach prowadzone były w następujących siedmiu kategoriach:

  1. Kadeci (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)
  2. Juniorzy młodsi (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
  3. Juniorzy (uczniowie gimnazjów)
  4. Juniorzy starsi (uczniowie liceów i techników)
  5. Seniorzy (osoby w wieku 19-49 lat)
  6. Seniorzy starsi (osoby w wieku od 50 lat)
  7. Mistrzowie (startujący zawodnicy posiadający stopnie mistrzowskie)

Konkurencje

  

   Zmagania na Mistrzostwach toczone były w następujących dziesięciu konkurencjach: 

  1. K1 FULL-CONTACT ('pełny kontakt') - walka w specjalnych zbrojach, dozwolone stosowanie wszelkich technik z pełną (full) siłą, połączenie zasad wszelkich sportów walki oraz boksu, judo i zapasów; podział na kategorię ciężką - powyżej 80 kg i lekką; startować mogą tylko zawodnicy dorośli 
  2. LIGHT-CONTACT ('lekki kontakt') - zasady identyczne, jak w K1 FULL-CONTACT, ale uderzenia stosowane są z lekkim kontaktem (light); podział na kategorie ciężką i lekką; startować mogą tylko zawodnicy z kategorii juniorów i juniorów starszych 
  3. SUMO-GRAPPLING ('mocowanie się') - walka w hełmach z kratą, połączenie zasad sumo, judo i zapasów; podział na kategorie ciężką i lekką; startować mogą tylko zawodnicy z kategorii kadetów i juniorów młodszych 
  4. YAKUSOKU-KUMITE ('walka zadaniowa') - pokaz przez parę zawodników 6 wyreżyserowanych starć: trzech bez broni i trzech z użyciem dowolnych przyrządów 
  5. MAKIWARA-KUMITE ('walka na worku') - pokaz walki z jednym przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy 
  6. TOKUI-KATA ('forma własna') - pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami z użyciem wybranego przyrządu 
  7. KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - pokaz trzech wybranych form Karate Tsunami przez jednego zawodnika 
  8. KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami przez kilkuosobowy zespół 
  9. POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNY - dowolny pokaz umiejętności przez jednego zawodnika; startować mogą tylko przedstawiciele innych stylów poza Karate Tsunami 
  10. POKAZ SPECJALNY ZESPOŁÓWY - dowolny pokaz umiejętności przez kilkuosobowy zespół; startować mogą tylko przedstawiciele innych stylów poza Karate Tsunami

WYNIKI: 

    

   Podajemy wyniki uzyskane w VIII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami Warszawa '2013 – w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikację drużynową ośrodków. 

 

          K1 FULL-CONTACT – seniorzy mężczyźni podkategoria lekka do 80 kg:

  1. Wiewiórowski Mateusz - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Kacperski Karol - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)

          K1 FULL-CONTACT – mistrzowie kobiety:

  1. Szybińska Anna - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Szymczak Aleksandra 1 dan - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)

          K1 FULL-CONTACT – mistrzowie podkategoria lekka do 80 kg:

  1. Kowalski Mariusz 5 dan - Karate Tsunami Łęczyca (punktów 3)
  2. Szulc Jakub 1 dan - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)
  3. Dybcio Artur 4 dan - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 1)

          K1 FULL-CONTACT – seniorzy mężczyźni podkategoria ciężka powyżej 80 kg:

  1. Jankowski Michał - Karate Tsunami Kutno (punktów 3)
  2. Mielczarek Łukasz - Karate Tsunami Bytom (punktów 2)

          K1 FULL-CONTACT – mistrzowie podkategoria ciężka powyżej 80 kg:

  1. Orłowski Piotr 1 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 3)
  2. Błasiński Jacek 3 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)
  3. Leszczyński Marek 2 dan - Karate Tsunami Kutno (punktów 1)

Turniej Specjalny K1 FULL-CONTACT - mistrzowie kategoria open:

 

   Z wyzwanym na sportowe pojedynki "MarKosem TSD" (który utrzymuje, że posiada 3 dan; Puławy) walkowerem (wskutek niestawienia się przeciwnika, jak to jest przyjęte we wszystkich dyscyplinach sportowych) zwyciężyli mistrzowie:

  1. meijin Jacek Błasiński 3 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 3)
  2. sensei Piotr Orłowski 1 dan - Janowiec, Lubelszczyzna, startujący w drużynie Karate Tsunami Puławy (punktów 3)
  3. sensei Karol Kacperski 1 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 3)
  4. sensei Marek Leszczyński 2 dan - Oslo, Norwegia, startujący w drużynie Karate Tsunami Kutno (punktów 3),
  5. sensei Michał Jankowski 1 dan - Włocławek, startujący w drużynie Karate Tsunami Kutno (punktów 3)

          LIGHT-CONTACT – juniorzy kobiety:

  1. Pszenna Zuzanna - Karate Tsunami Kutno (punktów 3)
  2. Walczak Weronika - Karate Tsunami Konin (punktów 2)
  3. Urbaniak Martyna - Karate Tsunami Konin (punktów 1)

          LIGHT-CONTACT – juniorzy mężczyźni:

  1. Stachyra Sebastian - Karate Tsunami Puławy (punktów 3)
  2. Olejarz Wojciech - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)
  3. Błasiński Tomasz - Karate Tsunami Puławy (punktów 1)

          LIGHT-CONTACT – juniorzy starsi kobiety:

  1. Łempicka Wiktoria - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 3)
  2. Kulikowska Marta - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)

          LIGHT-CONTACT – juniorzy starsi mężczyźni:

  1. Maziński Adrian - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 3)
  2. Fajkowski Emilian - Karate Tsunami Kutno (punktów 2)
  3. Masalski Nateusz - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 1)
  4. Błasiński Paweł - Karate Tsunami Puławy
  5. Klimkowski Eryk - Karate Tsunami Konin
  6. Miczka Dariusz - Karate Tsunami Konin
  7. Hofman Dawid - Karate Tsunami Kutno

          SUMO-GRAPPILNG - kadeci kobiety podkategoria lżejsza:

  1. Majcher Oliwia – Karate Tsunami Bytom (punktów 3)
  2. Ziemska Julia - Karate Tsunami Konin (punktów 2)

          SUMO-GRAPPILNG - kadeci kobiety podkategoria cięższa:

  1. Kałużna Aleksandra - Konin (punktów 3)
  2. Borzęcka Oliwia - Karate Tsunami Konin (punktów 2)
  3. Horzewska Sylwia - Karate Tsunami Konin (punktów 1)

          SUMO-GRAPPILNG - kadeci mężczyźni podkategoria lżejsza:

  1. Kłoskowski Karol - Karate Tsunami Olsztyn (punktów 3)
  2. Swyszcz Piotr - Karate Tsunami Kutno (punktów 2)
  3. Maciejewski Marceli - Karate Tsunami Konin (punktów 1)
  4. Głowacki Damian - Karate Tsunami Konin
  5. Matusiak Jan - Karate Tsunami Konin
  6. Mikuła Krzysztof - Karate Tsunami Konin
  7. Kopaczewski Mikołaj - Karate Tsunami Konin

          SUMO-GRAPPILNG – kadeci mężczyźni podkategoria cięższa:

  1. Jaroszewski Mikołaj - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 3)
  2. Nowicki Michał - Karate Tsunami Kutno (punktów 2)

          SUMO-GRAPPILNG - juniorzy młodsi kobiety podkategoria lżejsza:

  1. Błaszczyńska Kornelia – Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Jacolik Aleksandra - Karate Tsunami Konin (punktów 2)

          SUMO-GRAPPILNG - juniorzy młodsi kobiety podkategoria cięższa:

  1. Łempicka Wiktoria - Pak hok Kung-fu Warszawa  (punktów 3)
  2. Szczepańska Alicja - Karate Tsunami Bytom (punktów 2)

          SUMO-GRAPPILNG - juniorzy młodsi mężczyźni podkategoria lżejsza:

  1. Wiewiórowski Aleksander - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Wiewiórowski Korneliusz - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)
  3. Król Adrian - Karate Tsunami Bytom (punktów 1)
  4. Szczepański Łukasz - Karate Tsunami Bytom
  5. Serwatko Jan - Pak hok Kung-fu Warszawa
  6. Pożarowski Paweł - Karate Tsunami Piła
  7. Tabaczyński Wiktor - Karate Tsunami Konin
  8. Ta-Quang Damian - Pak hok Kung-fu Warszawa
  9. Altunian Albert - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa
  10. Wasilewski Kajetan - Karate Tsunami Olsztyn
  11. Gembala Kacper - Karate Tsunami Puławy
  12. Radzanowski Bartosz - Karate Tsunami Olsztyn
  13. Skarżyński Artur - Pak hok Kung-fu Warszawa
  14. Bielecki Witold - Karate Tsunami Kutno

          SUMO-GRAPPILNG – juniorzy młodsi mężczyźni podkategoria cięższa:

  1. Wójcik Piotr - Karate Tsunami Bytom (punktów 3)
  2. Kozakowski Adam - Karate Tsunami Piła (punktów 2)
  3. Orzechowski Karol - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 1)
  4. Olędzki Jakub - Karate Tsunami Wałcz
  5. Zwierzchowski Robert - Pak hok Kung-fu Warszawa
  6. Rosalski Kacper - Karate Tsunami Wałcz
  7. Komorowski Michał  - Karate Tsunami Wałcz

          RENRAKU-WAZA – kadeci kobiety:

  1. Horzewska Sylwia - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Borzęcka Oliwia - Karate Tsunami Konin (punktów 2)

          RENRAKU-WAZA – kadeci mężczyźni:

  1. Pastuszka Gabriel - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Pasikowski Konrad - Karate Tsunami Kutno (punktów 2)
  3. Maciejewski Marceli - Karate Tsunami Konin (punktów 1)
  4. Matusiak Jan - Karate Tsunami Konin

          RENRAKU-WAZA – juniorzy młodsi kobiety:

  1. Błaszczyńska Kornelia - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Jacolik Aleksandra - Karate Tsunami Konin (punktów 2)

          RENRAKU-WAZA – juniorzy młodsi mężczyźni:

  1. Górski Paweł - Karate Tsunami Pilawa (punktów 3)
  2. Altunian Albert - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)
  3. Kijewski Artur - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 1)
  4. Tabaczyński Wiktor - Karate Tsunami Konin

          MAKIWARA-KUMITE – kadeci mężczyźni:

  1. Pastuszka Gabriel – Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. a) Ględała Hubert - Pak hok Kung-fu Warszawa  (ex aequo; punktów 2), b) Pasikowski Konrad -  Karate Tsunami Kutno (ex aequo; punktów 2)
  3. Nowicki Michał - Karate Tsunami Kutno (punktów 1)
  4. a) Swyszcz Piotr - Karate Tsunami Kutno (ex aequo), b) Anuszewski Aleksander - Pak hok Kung-fu Warszawa (ex aequo)

          MAKIWARA-KUMITE – kadeci kobiety:

  1. Majcher Oliwia – Karate Tsunami Bytom (punktów 3)

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy młodsi mężczyźni:

  1. Wójcik Piotr - Karate Tsunami Bytom (punktów 3)
  2. Łempicki Mateusz - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)
  3. Zieliński Michał - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 1)
  4. a) Chrzanowski Maciej - Pak hok Kung-fu Warszawa (ex aequo), b) Dymowski Jakub - Pak hok Kung-fu Warszawa (ex aequo)
  5. Antos Adrian - Pak hok Kung-fu Warszawa
  6. Kijewski Artur - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa
  7. a) Król Adrian - Karate Tsunami Bytom (ex aequo), b) Orlik Michał - Pak hok Kung-fu Warszawa (ex aequo)
  8. Badziąg Krzysztof - Karate Tsunami Piła
  9. Gembala Kacper - Karate Tsunami Puławy

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy młodsi kobiety:

  1. Łempicka Wiktoria - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 3)
  2. Serwatko Martyna - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 2)
  3. Rychel Matylda - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 1)

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy mężczyźni:

  1. Kawa Przemysław - Karate Tsunami Bytom (punktów 3)
  2. Błasiński Tomasz - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)
  3. a) Olejarz Wojciech - Pak hok Kung-fu Warszawa (ex aequo; punktów 1), b) Pastuszka Michał - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (ex aequo; punktów 1)
  4. a) Ogiński Piotr - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (ex aequo), b) Rosalski Jakub - Karate Tsunami Wałcz (ex aequo), c) Stachyra Sebastian - Karate Tsunami Puławy (ex aequo),
  5. Wasilewski Dominik - Karate Tsunami Olsztyn

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy kobiety:

  1. Pszenna Zuzanna - Karate Tsunami Kutno (punktów 3)
  2. Kliber Katarzyna - Karate Tsunami Bytom (punktów 2)

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy starsi męźczyźni:

  1. Sławiński Michał - Karate Tsunami Olsztyn (punktów 3)
  2. Błasiński Paweł - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)
  3. Bielas Adam - Karate Tsunami Wałcz (punktów 1)
  4. Korczak Rafał - Karate Tsunami Wałcz

          MAKIWARA-KUMITE – juniorzy starsi kobiety:

  1. Kulikowska Marta - Pak hok Kung-fu Warszawa (punktów 3)

          MAKIWARA-KUMITE – seniorzy mężczyźni:

  1. Borek Jacek - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Sobczak Michał - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)
  3. Herncisz Krystian - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 1)
  4. Mielczarek Łukasz - Karate Tsunami Bytom
  5. Muszyński Mikołaj - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa

          MAKIWARA-KUMITE – seniorzy kobiety:

  1. Szybińska Anna - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)

          MAKIWARA-KUMITE – mistrzowie:

  1. Wadelski Jarosław 6 dan - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Błasiński Jacek 3 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)
  3. Orłowski Piotr 1 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 1)
  4. Jarząb Krzysztof 1 dan - Karate Tsunami Koszalin

          TOKUI-KATA – juniorzy kobiety:

  1. Urbaniak Martyna - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Walczak Weronika - Karate Tsunami Konin (punktów 2)
  3. Kliber Katarzyna - Karate Tsunami Bytom (punktów 1)

          TOKUI-KATA – juniorzy mężczyźni:

  1. Kawa Przemysław - Karate Tsunami Bytom (punktów 3)
  2. Ogiński Piotr - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)
  3. Pastuszka Michał - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 1)

          TOKUI-KATA – juniorzy starsi mężczyźni:

  1. Klimkowski Eryk - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Miczka Dariusz - Karate Tsunami Konin (punktów 2)

          TOKUI-KATA – seniorzy mężczyźni:

  1. Sobczak Michał - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Herncisz Krystian - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)

          TOKUI-KATA – seniorzy starsi mężczyźni:

  1. Miczka Janusz - Karate Tsunami Konin (punktów 3)

          TOKUI-KATA – mistrzowie:

  1. Wadelski Jarosław 6 dan - Karate Tsunami Konin (punktów 3)
  2. Błasiński Jacek 3 dan - Karate Tsunami Puławy (punktów 2)
  3. Jarząb Krzysztof 1 dan - Karate Tsunami Koszalin (punktów 1)

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE – juniorzy starsi kobiety:

  1. Hołubowska Izabela - Karate Tsunami Piła (punktów 3)

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE – juniorzy starsi mężczyźni:

  1. Fajkowski Emilian - Karate Tsunami Kutno (punktów 3)

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE – seniorzy mężczyźni:

  1. Wiewiórowski Mateusz - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Bieńkowski Sebastian - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 2)

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE – mistrzowie:

  1. Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 3)
  2. Wadelski Jarosław 6 dan - Karate Tsunami Konin (punktów 2)
  3. Gasek Krzysztof 4 dan - Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa (punktów 1)

          KATA TSUNAMI DRUŻYNOWO – juniorzy:

  1. drużyna Bytom w składzie:
           a) Kawa Przemysław (punktów 3)
           b) Szczepańska Alicja (punktów 3)
           c) Wójcik Piotr (punktów 3)

          KATA TSUNAMI DRUŻYNOWO – juniorzy starsi:

  1. drużyna Piła w składzie:
           a) Czapiewska Alicja (punktów 3)
           b) Hołubowska Izabela (punktów 3)
           c) Wrzesińska Patrycja (punktów 3)

          KATA TSUNAMI DRUŻYNOWO – mistrzowie:

  1. drużyna Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa w składzie:
           a) Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan (punktów 3)
           b) Gasek Krzysztof 4 dan (punktów 3)
           c) Wiewiórowski Mateusz 3 kyu (punktów 3)
  2. drużyna Karate Tsunami Konin w składzie:
           a) Wadelski Jarosław 6 dan (punktów 2)
           b) Krakowski Krzysztof 1 dan (punktów 2)
           c) Miczka Janusz 1 dan (punktów 2)
  3. drużyna Karate Tsunami Łowicz w składzie:
           a) Bogusz Daniel 5 dan (punktów 1)
           b) Sumiński Piotr 1 dan (punktów 1)
           c) Szczepanik Łukasz 3 kyu (punktów 1)

          YAKUSOKU-KUMITE – juniorzy:

  1. drużyna Karate Tsunami Konin w składzie:
           a) Urbaniak Martyna (punktów 3)
           b) Walczak Weronika (punktów 3)

          YAKUSOKU-KUMITE – juniorzy starsi:

  1. drużyna Karate Tsunami Konin w składzie:
           a) Klimkowski Eryk (punktów 3)
           b) Miczka Dariusz (punktów 3)

         YAKUSOKU-KUMITE – seniorzy:

  1. drużyna Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa w składzie:
           a) Muszyński Mikołaj (punktów 3)
           b) Sobczak Michał (punktów 3)

          YAKUSOKU-KUMITE – mistrzowie:

  1. drużyna Karate Tsunami Bytom w składzie:
           a) Kaczmar Andrzej 7 dan (punktów 3)
           b) Nolewajka Anna 1 dan (punktów 3)      
  2. drużyna Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa w składzie:
           a) Wiewiórowski Arkadiusz 7 dan dan (punktów 2)
           b) Gasek Krzysztof 4 dan (punktów 2)      
  3. drużyna mieszana w składzie:
           a) Jarząb Krzysztof 1 dan - Koszlin (punktów 1)
           b) Bieńkowski Sebastian 7 kyu - Honbu Dojo Karate Tsunami WArszawa (punktów 1)   
  4. drużyna Karate Tsunami Konin w składzie:
           a) Krakowski Krzysztof 1 dan
           b) Miczka Janusz 1 dan

          POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE – mistrzowie:

  1. Nguyen Van Oanh 5 dan - Vinh Xuan Warszawa (punktów 3)
  2. Pham Quang Luc 5 dan - Vinh Xuan Warszawa (punktów 2)

          POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO – seniorzy:

  1. drużyna Vinh Xuan Warszawa w składzie
              a) Dinh Trong Dai (punktów 3)
              b) Mai Xuan Hoa (punktów 3)
              c) Nguyen Quyet Thang (punktów 3)
              d) Nguyen Thanh Tung (punktów 3)
              e) Nguyen Van Tinh (punktów 3)
              f) Tran Nam Hung (punktów 3)

          POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO – mistrzowie:

  1. drużyna Vinh Xuan Warszawa w składzie
              a) Tran Manh Thang 5 dan (punktów 3)
              b) Tran Thanh Hoai 5 dan (punktów 3)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe: za złoty medal – 3 punkty, za srebrny – 2 punkty i za brązowy – 1 punkt. W przypadku tej samej liczby punktów zwycięstwo przyznawane jest drużynie, która zdobyła więcej złotych medali.


   Taka sytuacja zaistniała na opisywanych Mistrzostwach, gdy dwie drużyny: Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa i Karate Tsunami Konin zdobyły taką samą liczbę punktów (67), ale pierwsza z nich zdobyła 15 złotych medali (dzięki czemu zajęła 1 miejsce), zaś  druga 12 złotych medali (co zapewniło jej drugie miejsce).

   

   Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Honbu Dojo Karate Tsunami Warszawa - punktów 67 (złotych medali - 15)
  2. Karate Tsunami Konin - punktów 67 (złotych medali - 12)
  3. Karate Tsunami Bytom - punktów 41
  4. Pak hok Kung-fu Warszawa - punktów 38
  5. Karate Tsunami Kutno - punktów 30
  6. Vinh Xuan Warszawa - punktów 29 (złotych medali - 9)
  7. Karate Tsunami Puławy - punktów 29 (złotych medali - 5)
  8. Karate Tsunami Piła/Wałcz - punktów 15
  9. Karate Tsunami Olsztyn - punktów 6
  10. a) Karate Tsunami Łęczyca - punktów 3 (ex aequo; złotych medali - 1), b) Karate Tsunami Pilawa - punktów 3 (ex aequo; złotych medali - 1)
  11. Karate Tsunami Łowicz - punktów 3
  12. Karate Tsunami Koszalin - punktów 2

   W związku z tym kierownicy trzech pierwszych drużyn otrzymają pamiątkowe puchary. Zostaną one wręczone na szkoleniu Mistrzów Koordynatorów Wojewódzkich Karate Tsunami i innych instruktorów w Honbu Dojo w Warszawie 18 maja 2013 roku.

  

   Ponadto w Mistrzostwach wzięli udział reprezentanci z następujących ośrodków - miejscowości:

  1. Biała Podlaska
  2. Gdańsk
  3. Gorzów Wielkopolski
  4. Hanoi, Wietnam
  5. Kraków
  6. Płock
  7. Włocławek
  8. Wrocław

   Łącznie w Mistrzostwach uczestniczyli reprezentanci 22 ośrodków.    
 
   Szczegółowe sprawozdanie z Mistrzostw (ilustrowane wieloma fotografiami) zamieścimy w przygotowywanym artykule: Relacja z Mistrzostw Polski Warszawa '2013.

 

   Tu natomiast dalej przedstawiamy wybrane fotografie ilustrujących poszczególne konkurencje oraz ich medalistów na podium.

 




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
2375175
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com