Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XI FESTIWAL Dalekowschodnich Sztuk Walki 19 października 2008 roku w Gliwicach


  

XI FESTIWAL
Dalekowschodnich Sztuk Walki
Gliwice 19 października 2008 roku

   

   Kolejny - jedenasty z kolei Festiwal Dalekowschodnich Sztuk Walki odbył się w niedzielę 19 października 2008 roku w Gliwicach.

   

   Był on ważnym osiągnięciem Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki i znaczącym wydarzeniem w sztukach walki, ponieważ:

 mapa
  • na imprezie tej zgromadzili się najwybitniejsi mistrzowie różnych stylów, posiadający najwyższe stopnie w Polsce,
  • odbył się przy okazji obchodów 60-lecia uprawiania jiu-jitsu przez soke prof. dr płk Krzysztofa Kondratowicza 11 dan.

banery

Na gliwickich imprezach uwagę zwracały wspaniałe banery, przygotowane przez organizatorów.

Fotografuje je mistrz Jan Jasiewicz 10 dan (Rybnik, Polskie Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Asahi”). Na pierwszym planie siedzi gość specjalny imprez mistrz Philippe Floch 9 dan (Brest, Francja).

       

Festiwal

Na Festiwalu zgromadziło się wielu mistrzów różnych stylów o najwyższych stopniach.

  

   Na Festiwalu tym obecni byli trzej mistrzowie o najwyższych stopniach w Polsce i równocześnie przyjaciele (w porządku alfabetycznym):

  1. Józef Brudny 10 dan (Pszczyna; pszczyńska sztuka walki) – założyciel i lider Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki,
  2. Krzysztof Kondratowicz 11 dan (Warszawa; jiu-jitsu goshin-ryu) – wiceprezes Zarządu Głównego Federacji i prezydent Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu,
  3. Ryszard Murat 10 dan (Warszawa; karate tsunami) – założyciel karate tsunami i prezes Zarządu Głównego Federacji.

Festiwal 

Scena z Festiwalu z mistrzami o najwyższych stopniach. Na pierwszym planie Krzysztof Kondratowicz

(z mikrofonem), od lewej – Ryszard Murat i pierwszy od prawej – Józef Brudny.

  

   Oprócz nich na Festiwalu zgromadziło się ponad 30-tu wybitnych mistrzów różnych stylów – wymieniamy ich tu według stopni i w porządku alfabetycznym:

  1. mistrz Philippe Floch 9 dan (Brest, Francja; modern combat),
  2. mistrz Ewald Przewoźnik 9 dan (Pszczyna, pszczyńska sztuka walki),
  3. mistrz Zbigniew Syc 9 dan (Pszczyna, pszczyńska sztuka walki),
  4. mistrz Jacek Warchał 9 dan (Jastrzębie Zdrój, pszczyńska sztuka walki) – wiceprezes Zarządu Głównego Federacji,
  5. mistrz Daniel Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu) – członek Zarządu Głównego Federacji,
  6. mistrz ppłk Mirosław Kuświk 8 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej) – wiceprezes Zarządu Głównego Federacji,
  7. hanshi Marek Rudzki 8 dan (Wrocław; jiu-jitsu goshin-ryu) – członek Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji,
  8. dai shihan Tomasz Auguściak 7 dan (Kraków, jiu-jitsu goshin-ryu),
  9. dai shihan Jacek Chęciński 7 dan (Szczebrzeszyn, jiu-jitsu goshin-ryu),
  10. dai shihan Marek Świerkot 7 dan (jiu-jitsu goshin-ryu),
  11. mistrz Piotr Halladin 7 dan (Warszawa, shizoku-ryu jiu-jitsu) – sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji,
  12. mistrz Paweł Nerć 7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki, shizoku-ryu jiu-jitsu) – wiceprezes Zarządu Głównego Federacji,
  13. shihan Paweł Bomastyk 6 dan (Gliwice, jiu-jitsu goshin-ryu),
  14. mistrz Marek Marciniak 6 dan (Warszawa, judo),
  15. kyoshi Jan Pajączek 5 dan  (jiu-jitsu goshin-ryu),
  16. mistrz Paweł de Zaremba Zaremba (Kraków, jeet kune do i kali),
  17. kyoshi Andrzej Kaczmar 5 dan (Bytom, karate tsunami),
  18. renshi Daniel Bogusz 4 dan (Łowicz, karate tsunami),
  19. kyoshi Marek Kolonko 4 dan  (jiu-jitsu goshin-ryu),
  20. mistrz Cezary Pryga 4 dan (Nysa, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej),
  21. kyoshi Dariusz Żygadło 4 dan  (jiu-jitsu goshin-ryu),
  22. renshi Krzysztof Długajczyk 3 dan (jiu-jitsu goshin-ryu),
  23. renshi Andrzej Kozyra 3 dan (jiu-jitsu goshin-ryu),
  24. renshi Teresa Kulak 3 dan (jiu-jitsu goshin-ryu),
  25. mistrz Józef Szargut 3 dan (Kędzierzyn-Koźle, viet chun do) – członek Zarządu Głównego Federacji,
  26. mistrz kpt. Piotr Jarczewski 2 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej),
  27. sensei Tadeusz Połomski 2 dan (Gliwice, judo),
  28. mistrz Jerzy Gawełczyk 1 dan (Marklowice, taekwon-do),
  29. sensei Łukasz Jaworek 1 dan (Tarnowskie Góry, karate tsunami),
  30. mistrz por. Marek Kruszka 1 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej),
  31. mistrz ppor. Robert Nowacki 1 dan Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej).

 Festiwal  Festiwal

Na XI Festiwalu spotkało się wielu mistrzów różnych stylów. Na fotografii od lewej (w porządku od lewej): P.Floch 9 dan (Brest, Francja), P.Halladin 7 dan (Warszawa, shizoku-ryu jiu-jitsu), R.Murat 10 dan (Warszawa, karate tsunami), K.Kondratowicz 11 dan (Warszawa, jiu-jitsu goshin-ryu), M.Kuświk 8 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej). Na fotografii od prawej

 (w porządku od prawej): D.Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu), M.Kuświk 8 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej), R.Murat 10 dan (Warszawa, karate tsunami), K.Jankowiak 9 dan (Namysłów, Bu Jutsu Kai).

  

 Festiwal

 

   

Na fotografii od lewej (w porządku od lewej):

P.Halladin 7 dan (Warszawa, shizoku-ryu jiu-jitsu), M.Kuświk 8 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej),

R.Murat 10 dan (Warszawa, karate tsunami), K.Kondratowicz 11 dan (Warszawa,

jiu-jitsu goshin-ryu).

   

   Całą imprezę prowadził prezes Federacji – soke Ryszard Murat 10 dan.

  

  

Za stolikiem organizatorów:

Krzysztof Kondratowicz 11 dan (Warszawa,

jiu-jitsu goshin-ryu), Ryszard Murat 10 dan (Warszawa, karate tsunami), Daniel Głowacki

8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu).

 Festiwal
 Festiwal

    Z ramienia Federacji za bezpośrednią organizację Festiwalu odpowiadał znany gliwicki mistrz jiu-jitsu goshin-ryu - shihan Paweł Bomastyk 6 dan.

  

XI Festiwal w Gliwicach – od lewej:  Paweł Bomastyk 6 dan (Gliwice, jiu-jitsu goshin-ryu), Ryszard Murat 10 dan (Warszawa, karate tsunami), Jacek Chęciński 7 dan (Szczebrzeszyn,

 jiu-jitsu goshin-ryu).

   Podkreślić warto, że mistrz Paweł Bomastyk w trakcie Seminarium (o którym jest mowa dalej) otrzymał nominację na stopień 6 dan w jiu-jitsu goshin-ryu.

     

   Miejsce Festiwalu: Ośrodek Sportu Politechniki Ślaskiej w Gliwicach, ul. Akademicka 26.

  

   Na imprezie zgromadziło się też wielu widzów, sympatyków różnych stylów, głównie z obszaru Górnego Śląska, co było uzasadnione miejscem Festiwalu. Bilety na imprezę były w cenie 9 zł (ulgowe: 6 zł).

  

   Na podkreślenie zasługują zwłaszcza dwa fakty:

  • Festiwal prowadzony był niezwykle sprawnie i odbył się dokładnie zgodnie z programem - pomimo wielkiej liczby zgromadzonych mistrzów i wielu różnorodnych pokazów,
  • licznie zgromadzona publiczność wykazała wielką kulturę nagradzając pokazy owacyjnymi brawami, ale nie odnotowano nawet jednego gwizdu i innych dewiacyjnych zachowań, tak charakterystycznych dla imprez sportowych.

  

Program XI Festiwalu:

  

   Festiwal rozpoczął się o godz 11,30 uroczystym otwarciem, w trakcie którego drużyny poszczególnych stylów wraz ze stojącymi na ich czele mistrzami ustawiły się na planszy zgodnie z kolejnością zaplanowanych pokazów.

  

Festiwal 

  Festiwal rozpoczął się od prezentacji występujących drużyn.  Na pierwszym planie – od lewej:

drużyna judo, a za nią drużyny reprezentujące inne style.

  

   Obecni na Festiwalu mistrzowie o najwyższych stopniach zasiedli na honorowych miejscach za stołem organizatorów – naprzeciwko publiczności.

  

   Otwarcia Festiwalu dokonał soke Ryszard Murat 10 dan – prezes Zarządu Głównego Federacji.          W krótkim przemówieniu przedstawił on cel i program Festiwalu, a także przedstawił  poszczególne drużyny z ich kierownikami oraz obecnych na festiwalu mistrzów różnych stylów.  
 otwarcie

  

  

  

  

Prezes Federacji

Ryszard Murat

dokonał otwarcia

XI Festiwalu.

   Następnie odbyły się pokazy poszczególnych drużyn, reprezentujące różne style. Zapowiadał je soke Ryszard Murat 10 dan, ale komentowali zawsze przedstawiciele danej drużyny. Pokaz każdej drużyny trwał około 20 minut, a w jego trakcie prezentowana były elementy najbardziej charakterystyczne dla danego stylu.

  

   Soke Ryszard Murat 10 dan kilkakrotnie przypominał, że pokazy te z oczywistych powodów nie obejmują wszystkich technik, ćwiczonych na treningach w poszczególnych stylach, a jedynie wybrane, najbardziej typowe elementy, wybrane przez drużyny specjalnie pod kątem prezentacji dla innych.

  

   Drużyny poszczególnych stylów składały się z kilku - kilkunastu osób, ubranych w stroje charakterystyczne dla uprawianego stylu.

  

   Pierwszy pokaz: JUDO – na czele drużyny stał sensei Tadeusz Połomski 2 dan (AZS Gliwice).

  

   Drugi pokaz: KARATE TSUNAMI – na czele drużyny stał kyoshi Andrzej Kaczmar 5 dan (Bytom). W składzie tej drużyny wystąpili również mistrzowie: renshi Daniel Bogusz 4 dan (Łowicz) i sensei Łukasz Jaworek 1 dan (Tarnowskie Góry).

  

 Kaczmar  Kesler

  Na fotografii od lewej: kyoshi Andrzej Kaczmar 5 dan (Bytom) demonstruje efektowną walkę z dwoma napastnikami,  których rolę odgrywają Kamil Kaczmar (Bytom, na pierwszym planie) i sensei Łukasz Jaworek 1 dan (Tarnowskie Góry, od tyłu). Na fotografii od prawej: renshi Daniel Bogusz 4 dan (Łowicz)

w niezwykle dynamicznej walce.

  

 Bogusz  Bogusz  Bogusz

  Od lewej: renshi Daniel Bogusz 4 dan (Łowicz) demonstruje walkę z użyciem noża.  W środku: renshi Daniel Bogusz 4 dan (Łowicz) prezentuje kata z nunchaku, a od prawej – z użyciem noża (tanto).

  

   Trzeci pokaz: JEET KUNE DO i KALI – na czele drużyny stał mistrz Paweł de Zaremba Zaremba 6 dan (Kraków).

  

   Po tym pokazie odbyła się uroczystość 60-lecia uprawiania jiu-jitsu przez soke Krzysztofa Kondratowicza.

  

   Po ustawieniu się na planszy drużyny jiu-jitsu goshin-ryu, składającej się z przedstawicieli różnych ośrodków tego stylu, przed front zgromadzonych wystąpili: soke Ryszard Murat 10 dan i soke Krzysztof Kondratowicz 11 dan.

     

goshin-ryu
    W skład drużyny jiu-jitsu goshin-ryu wchodzili reprezentanci różnych ośrodków tego stylu, a wsród nich mistrzowie:
Tomasz Auguściak 7 dan (Kraków) – pierwszy od prawej, Paweł Bomastyk 6 dan (Gliwice) – czwarty od prawej, Marek Rudzki 8 dan (Wrocław) – dziewiąty od prawej.

  

   Soke Ryszard Murat 10 dan ogłoslił, że na dzień dzisiejszy przypada 60-ta rocznica uprawiania jiu-jitsu przez soke prof. dr płk Krzysztofa Kondratowicza 11 dan i to właśnie z tej okazji zorganizowany został XI Festiwal Dalekowschodnich Sztuk Walki.

  

   W krótkim przemówieniu soke Ryszard Murat 10 dan przypomniał zasługi soke Krzysztofa Kondratowicza 11 dan dla jiu-jitsu, sztuk walki w Polsce oraz dla Federacji, której jest on wiceprezesem nieprzerwanie od 1989 roku, czyli niemal 20-cia lat. Podkreślił, że soke K.Kondratowicz opublikował szereg książek z zakresu jiu-jitsu, ale jego największym sukcesem (jak zresztą każdego mistrza) są jego uczniowie, którzy licznie zgromadzili się na dzisiejszej uroczystości i za chwilę przedstawią umiejętności, czyli to, czego nauczyli się od swojego nauczyciela.

      

 Festiwal  Festiwal

Następnie soke Ryszard Murat 10 dan odczytał list gratulacyjny, skierowany do soke Krzysztofa Kondratowicza 11 dan przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

  

 dyplom  dyplom

   Później soke Ryszard Murat wręczył soke Krzystofowi Kondratowiczowi 11 dan specjalny Dyplom Szczególnego Uznania od Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki o następującej treści:

   W imieniu Zarządu Głównego niniejszym wyrażam szczególne uznanie dla Kancho Soke Dai Kaiden Krzysztofa KONDRATOWICZA z okazji uprawiania i propagowania sztuki walki wręcz jiu-jitsu w Polsce aż przez 60. lat, co jest zjawiskiem unikatowym w skali światowej.   
   W związku z tym – wraz z innymi mistrzami różnych stylów – składam mu serdeczne podziękowania za aktywną i wieloletnią działalność na rzecz Federacji i sztuk walki w Polsce.

   

  

Ponadto 

soke Ryszard Murat 10 dan przekazał soke Krzysztofowi Kondratowiczowi 11 dan swoją najnowszą książkę – bestseller „Karate

dla początkujących

i zaawansowanych”

ze specjalną dedykacją.

 Festiwal
 Szargut

    

  

Później Dyplom Uznania

dla soke Krzysztofa Kondratowicza 11 dan przekazał w imieniu swojej organizacji: Szkoły Viet Chun Do Kwiatu Śliwy znany mistrz chińskich sztuk walki – stylu wing chun kung-fu Józef Szargut 3 dan (Kędzierzyn-Koźle), członek Zarządu Głównego Federacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Następnie wyraźnie wzruszony

soke Krzysztof Kondratowicz

krótko podziękował

za uznanie i pamięć.

 Kondratowicz

   W dalszej kolejności soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił szereg obecnych na Festiwalu mistrzów różnych stylów, a kilku z nich wręczył swoją książkę „Karate dla początkujących i zaawansowanych” z dedykacją. Książkę tę otrzymali:

  • wielki mistrz Józef Brudny 10 dan (Pszczyna; pszczyńska sztuka walki) – założyciel i lider Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki,
  • mistrz Jacek Warchał 9 dan (Jastrzębie Zdrój, pszczyńska sztuka walki) – wiceprezes Zarządu Głownego Federacji,
  • mistrz Daniel Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu) – członek Zarządu Głownego Federacji,
  • mistrz Mirosław Kuświk 8 dan (Kalisz, Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej) – wiceprezes Zarządu Głownego Federacji,
  • shihan Paweł Bomastyk 6 dan (Gliwice, jiu-jitsu goshin-ryu) – bezpośredni organizator Festiwalu,
  • mistrz Józef Szargut 3 dan (Kędzierzyn-Koźle, viet chun do) – członek Zarządu Głównego Federacji.
 Szargut

  

   

       

Soke Ryszard Murat 10 dan wręcza  swoją książkę „Karate dla początkujących

i zaawansowanych”

z dedykacją mistrzowi Józefowi Szargutowi

3 dan (Kędzierzyn-Koźle,

viet chun do).

Brudny

Soke Józef Brudny 10 dan (Pszczyna, pszczyńska sztuka walki) otrzymuje od soke Ryszarda Murata

 10 dan jego książkę  „Karate dla początkujących i zaawansowanych”. Na fotografii widoczni są również główni mistrzowie Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki: Ewald Przewoźnik 9 dan (Pszczyna) – pierwszy od prawej, Zbigniew Syc 9 dan (Pszczyna) – drugi od prawej, Jacek Warchał 9 dan (Jastrzębie Zdrój) – trzeci od prawej.

  

   Czwarty pokaz: JIU-JITSU GOSHIN-RYU – na czele drużyny stali mistrzowie: hanshi Marek Rudzki 8 dan (Wrocław), dai shihan Tomasz Auguściak 7 dan (Kraków), dai shihan Jacek Chęciński 7 dan (Szczebrzeszyn), shihan Paweł Bomastyk 6 dan (Gliwice).

     

goshin-ryu

Początek pokazu drużyny jiu-jitsu goshin-ryu.

 Bomastyk

  

W ramach drużyny  jiu-jitsu goshin-ryu wspaniały pokaz przedstawił shihan Paweł Bomastyk

6 dan (Gliwice).

 Bomastyk

   Piąty pokaz: TAEKWON-DO – na czele drużyny stał mistrz Jerzy Gawełczyk 1 dan (Marklowice), reprezentujący Polską Federację Taekwon-do, wchodzącą w skład Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

  

 taekwondo  taekwondo

      Pokaz drużyny z Marklowic reprezentującej Polską Federację Taekwon-do był bardzo efektowny.
 
 Floch

   Następnie soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił specjalnego gościa Festiwalu – hanshi Philippe Floch 9 dan modern combat (Brest, Francja) oraz wręczył mu swoją książkę „Karate dla początkujących i zaawansowanych” z dedykacją.  

   
   Mistrz Philippe Floch 9 dan podziękował organizatorom Festiwalu, a także wyraził uznanie dla wielkiej różnorodności stylów w Federacji i wysokiego poziomu ich przedstawicieli.

   W tej części Festiwalu dai shihan Jacek Chęciński 7 dan (Szczebrzeszyn) w imieniu organizatorów: Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki i Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu wręczył obecnym na Festiwalu mistrzom o najwyższych stopniach i kierownikom drużyn pamiątkowe statuetki smoka z okolicznościowymi tabliczkami.  
 Chęciński

  

Dai shihan Jacek Chęciński

7 dan (Szczebrzeszyn,

jiu-jitsu goshin-ryu)

wręcza pamiątkowe statuetki kierownikom drużyn.

  

Na fotografii od lewej: Cezary Pryga 4 dan (Zakład Karny Nysa), Andrzej Kaczmar 5 dan (Bytom, karate tsunami), Paweł de Zaremba Zaremba 6 dan (Kraków, jeet kune do

i kali), Paweł Nerć 7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki, shizoku-ryu jiu-jitsu).

   Z kolei soke Ryszard Murat 10 dan wręczył specjalne certyfikaty powołania na I Otwarte Mistrzostwa Europy Karate Tsunami przedstawicielom Śląskiego Centrum Karate Tsunami, wchodzącym w skład drużyny pokazowej karate tsunami.  

         

  Szósty pokaz: Polskie Towarzystwo Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej – na czele drużyny stał mistrz Cezary Pryga 4 dan (Zakład Karny Nysa).

 Festiwal

  

Reprezentacja Polskiego Towarzystwa Instruktorów Walki Wręcz Służby Więziennej na XI Festiwalu w Gliwicach. Stoją – od lewej: por. Marek Kruszka

1 dan (Kalisz), kpt. Piotr Jarczewski 2 dan (Kalisz), Philippe Floch (Brest, Francja) – gość specjalny Festiwalu, ppłk Mirosław Kuświk 8 dan (Kalisz) – przewodniczący Towarzystwa i wiceprezes Federacji, Cezary Pryga

4 dan (Nysa) – kierownik drużyny Towarzystwa.

 Siódmy pokaz: SHIZOKU-RYU

JIU-JITSU

– na czele drużyny stał mistrz Paweł Nerć

7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki) – wiceprezes Federacji.

     

Drużyna reprezentująca shizoku-ryu jiu-jitsu.

Pierwszy od lewej

mistrz Paweł Nerć 7 dan.

 shizoku-ryu

   Po tym pokazie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan uroczyście zamknął XI Festiwal i oficjalnie zaprosił wszystkich obecnych na kolejną wielką imprezę Federacji na Górnym Śląsku: I Otwarte Mistrzostwa Europy Karate Tsunami, które odbędą się w mieście Radzionków 15-16 listopada 2008 roku.

 bankiet

   Po Festiwalu w specjalnie wynajętym lokalu odbył się uroczysty bankiet dla wybranych uczestników imprezy. Wydał go bezpośredni organizator Festiwalu shihan Paweł Bomastyk 6 dan (jiu-jitsu goshin-ryu).

  

  

 

Krzysztof Kondratowicz i Ryszard Murat

w trakcie bankietu.

 bankiet  bankiet

     Sceny z bankietu po zakończeniu Festiwalu.

  

Seminarium
z okazji 60-lecia uprawiania jiu-jitsu
przez soke Krzysztofa Kondratowicza

  

   Jak już stwierdziliśmy, XI Festiwal zorganizowany został przy okazji obchodów 60-lecia uprawiania sztuk walki przez soke prof. dr płk. Krzysztofa Kondratowicza 11 dan. Jest on najbardziej znanym polskim mistrzem jiu-jitsu, jednym z głównych liderów naszej Federacji oraz gorącym orędownikiem jej działalności. Jego sylwetkę przedstawimy niebawem na naszej stronie.

  

   W związku z tym informujemy, że w Gliwicach w tej samej hali w przeddzień, to jest w sobotę 18 października 2008 roku odbyło się Międzynarodowe Seminarium Jiu-jitsu Goshin-ryu i Technik Interwencji.

  

 Seminarium  Seminarium

  

   Oto program tego seminarium:

  • godz. 10,00-13,30 – pierwszy trening, prowadzony przez mistrzów Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu
  • godz. 13,30-15,00 – przerwa obiadowa
  • godz. 15,00-18,00 – drugi trening, prowadzony przez mistrzów Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu i zaproszonych gości
  • godz. 19,00 – zebranie Kolegium Dan i Rady Instruktorów Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu

 Auguściak  Auguściak

  W trakcie seminarium zajęcia poprowadził między innymi

    dai shihan Tomasz Auguściak 7 dan (Kraków).

  

   Seminarium to z oczywistych przyczyn miało charakter specjalny i zamknięty.

    

Seminarium

 Seminarium  Seminarium

   Gratulacje dla soke prof. dr płk. Krzysztofa Kondratowicza

  

   Na podkreślenie zasługuje fakt, że zarówno w Seminarium, jak i w XI Festiwalu, udział wzięli dwaj mistrzowie jiu-jitsu, którzy w przeszłości byli uczniami soke Krzysztofa Kondratowicza 11 dan, ale odeszli z jego organizacji Polskie Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu: Daniel Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu) i Paweł Nerć 7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki, shizoku-ryu jiu-jitsu). 
      

Seminarium
  Scena z seminarium. Przemawia hanshi Marek Rudzki 8 dan (Wrocław, goshin-ryu jiu-jitsu), w centrum

mistrz Krzysztof Kondratowicz. Drugi od prawej mistrz Daniel Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu

jiu-jitsu), czwarty od lewej mistrz Paweł Nerć 7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki, shizoku-ryu jiu-jitsu).

     

   Na gliwickich uroczystościach mistrzowie Daniel Głowacki 8 dan (Szczecin, jugo-ryu jiu-jitsu) i Paweł Nerć 7 dan (Nowy Dwór Mazowiecki, shizoku-ryu jiu-jitsu) pogodzili się ze swoim  nauczycielem Krzysztofem Kondratowiczem i zapowiedzieli, że będą współpracować z jego organizacją Polskim Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu.

  
   Fakt ten jest dowodem, że pomimo różnych sytuacji w życiu możliwe jest porozumienie i współpraca.


Festiwale Dalekowschodnich Sztuk Walki

  

   Festiwale Dalekowschodnich Sztuk Walki są wielkimi imprezami widowiskowo-sportowymi i należą do najważniejszych osiągnięć Federacji.

  

   Inicjatorem organizowania tych festiwali jest prezes Federacji Ryszard Murat, który sam zorganizował pierwszy z nich, a także kilka innych.

  

   Festiwale są głośnymi i najważniejszymi wydarzeniami w polskim środowisku sztuk walki. Gromadzą wielu znanych mistrzów różnych stylów oraz tłumy widzów.

  

   W trakcie festiwali drużyny poszczególnych stylów przedstawiają pokazy najbardziej charakterystycznych technik i rozwiązań tych stylów.

  

   Pierwszy Festiwal odbył się w 1989 roku w Warszawie (w Hali Gwardii), a obejrzało go blisko 6 tysięcy widzów.

    Kolejne Festiwale Dalekowschodnich Sztuk Walki odbyły się

w następujących miejscowościach:

                      II – w Bydgoszczy,
                      III – w Grudziądzu,
                      IV – w Łowiczu,
                      V – w Bydgoszczy,
                      VI – we Wrocławiu,
                      VII – w Opolu,
                      VIII – w Rybniku,
                      IX  - w Warszawie,
                      X – we Wrocławiu,
                      XI – w Gliwicach w 2008 roku.

 festiwale

   Spośród nich na uwagę zasługuje zwłaszcza IX Nadzwyczajny Festiwal DSW, który odbył się 30 kwietnia 1999 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od innych festiwali odróżniał się on tym, że miał charakter zamknięty dla publiczności, a uczestniczyli w nim niemal wyłącznie mistrzowie różnych stylów.

  

   Na festiwalu tym przedstawiciele środowiska sztuk walki oraz najwyższych władz państwowych (Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) i samorządowych (Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy) wręczyli certyfikaty na najwyższy stopień mistrzowski 10 dan czterem polskim liderom. Otrzymali je (w kolejności alfabetycznej) :

  • Józef Brudny – pionier kung-fu w Polsce,
  • Tadeusz Kochanowski – pionier judo w Polsce,
  • Krzysztof Kondratowicz – pionier jiu-jitsu w Polsce,
  • Ryszard Murat – pionier karate w Polsce.



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
3027083
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com