Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami Warszawa 16 kwietnia 2016 roku: RELACJA i WYNIKI


     XI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

Warszawa 16 kwietnia 2016 roku:

RELACJA i WYNIKI 

  

Federacja

 Renmei  

   

XI Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami

odbyły się w sobotę 16 kwietnia 2016 roku

w godz. 10-19 w hali sportowej

w Warszawie Falenicy przy ul. Poezji 5.

 Warszawa
hala 

  

    

 

 

 

          

Widok na wejście

do hali sportowej

w Warszawie Falenicy,

w której rozegrane zostały Mistrzostwa Polski.

 Warszawa

   

   Falenica (etymologicznie: 'miejsce podmywane przez fale Wisły') to osiedle w Warszawie, na prawym brzegu Wisły, w dzielnicy Warszawa Wawer, leżące pomiędzy osiedlem Warszawa Radość (w którym mieści się Honbu Dojo – Centralna Szkoła Karate Tsunami i zarazem siedziba Federacji), a Józefowem i Otwockiem.  

 

   Łatwy dojazd z Centrum stolicy: każdym pociągiem w kierunku na Otwock i Dęblin, SKM (Szybką Koleją Miejską) w kierunku Otwocka i autobusem nr 521 (końcowy przystanek niemal pod halą sportową).

 Warszawa

 

 

 

 

 

 

Widok na centrum Warszawy

z Mostu Siekierkowskiego -

od strony osiedli: Falenica

(gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski) i Radość (gdzie

znajduje się Honbu Dojo

i siedziba Federacji). 

Organizatorzy:

           

          Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:

  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie,
  2. Federacja Karate Tsunami z siedzibą w Warszawie,
  3. Honbu Dojo - Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.

          WSPÓŁFINANSOWANIE MISTRZOSTW: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wawer.

 

   Za poszczególne sprawy odpowiedzialne były konkretne osoby funkcyjne, wymienione niżej.
 
   Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski był prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). Do jego zadań należało kierowanie imprezą, ogólny nadzór nad jej przebiegiem i wskazywanie rozgrywek  w poszczególnych konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.

 

   Sekretarzem Mistrzostw Polski był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa). Do jego zadań należało przede wszystkim wykonanie
dyplomów dla wszystkich zawodników.


   Funkcję sędziego głównego Mistrzostw Polski pełnił hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan (Kutno), który kierował 20-osobowym zespołem sędziów.

 

   W trakcie Mistrzostw Polski medale zawodnikom wręczały dostojne damy prezydenckie z rodzin głów Państwa Polskiego:

  • dr Maria Bożena Mościcka-Wesołowska (wieloletni pracownik naukowy – specjalizacje: transfuzjologia, immunologia, chirurgia transplantacyjna, mikrochirurgia) - z rodziny Prezydenta RP w latach 1926-39 prof. Ignacego Mościckiego,
  • dr Antonina Danuta Komorowska (wieloletni pracownik naukowy – specjalizacje: immunologia, biologia molekularna, chemia doznań smakowych) - z rodziny Prezydenta RP w latach 2010-15 Bronisława Komorowskiego.

   Wraz z nimi medale zawodnikom wręczali:

  • ppłk Tomasz Sulik - Komandor Siódmej Komandorii Bractwa Liderów w Warszawie,
  • Dariusz Wichniewicz - wiceprzewodniczący ZT NSZZP przy Komendzie Stołecznej Policji. 

Harmonogram Mistrzostw

   

    Mistrzostwa Polski odbyły się w sobotę 16 kwietnia 2016 roku. 

     

   O godz. 11:00 rozpoczęto Mistrzostwa w postaci krótkiej ceremonii otwarcia - z przywitaniem zawodników, przedstawieniem organizatorów, sędziego głównego i sędziów oraz informacjami o przebiegu Mistrzostw i kolejności występów na kilku planszach.

 

    Następnie rozegrano wszystkie konkurencje.

   

    O godz. 17:00 odbyła się Gala - uroczysta część oficjalna Mistrzostw:

  • hymny narodowe,
  • uroczyste otwarcie,
  • przedstawienie gości honorowych,
  • przedstawienie organizatorów, sędziego głównego i sędziów,
  • przedstawienie drużyn – damom prezydenckim (z rodzin prezydentów RP: Ignacego Mościckiego i Bronisława Komorowskiego),
  • wręczenie odznaczeń, certyfikatów na stopnie i innych wyróżnień,
  • pokazowe występy – w wybranych konkurencjach,  
  • wręczenie medali medalistom w tych konkurencjach,
  • pożegnanie uczestników.

   GALA - oficjalna część Mistrzostw Polski rozpoczęła się polskim hymnem narodowym.


   Następnie odegrano hymn Wietnamu, z uwagi na obecność na imprezie wielu osób z tego kraju.

 

   Później prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan otworzył Mistrzostwa i powitał uczestników: zawodników, instruktorów, sędziów, osoby funkcyjne, gości honorowych i kibiców.

 

   Potem przedstawieni zostali niektórzy z licznych gości honorowych:

  • dr Maria Bożena  Mościcka-Wesołowska - z rodziny Prezydenta RP w latach 1926-39 prof. Ignacego Mościckiego,
  • dr Antonina Danuta Komorowska - z rodziny Prezydenta RP w latach 2010-15 Bronisława Komorowskiego,
  • płk Marek Marciniak 9 dan - wieloletni zawodnik oraz działacz judo i jiu-jitsu, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji,
  • mjr Piotr Halladin 8 dan - wieloletni zawodnik oraz działacz judo i jiu-jitsu, sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji,
  • gen. bryg. Chu Van Truong herbu Chu - lider wietnamskiej szkoły walki Van Truong Vo Quan,
  • Baron Truong Anh Tuan herbu Truong 6 dan - lider wietnamskiej szkoły walki Ving Xuan w Polsce, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Wietnamczyków w Polsce, członek Głównej Komisji Rewizyjnej Federacji,
  • płk Zbigniew Żurowski herbu Leliwa-Kłos, dyrektor Biura Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych,
  • ppłk Jacek Bogdan Chmielewski herbu Chmielewski - właściciel Oficyny Drukarskiej w Warszawie, której logo wytłoczono na medalach złotych,
  • ppłk Marek Roman Osiejewski herbu Ostoja, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Głównej Policji, którego herb wytłoczono na medalach srebrnych,
  • Dariusz Wichniewicz herbu Gozdawa, wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Stołecznej Policji, którego herb również wytłoczono na medalach srebrnych,
  • Maria Maciak - dyrektor Zespołu Szkół nr 111 w Warszawie, dysponent hali sportowej, w której odbyły się Mistrzostwa.

   Następnie przedstawione zostały osoby funkcyjne Mistrzostw Polski:

  • Sędzia główny: hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan - kierownik Ośrodka Karate Tsunami w Kutnie,
  • Sekretarz Mistrzostw: renshi Janusz Popiołek 4 dan - właściciel Drukarni Printer w Warszawie,
  • Opieka medyczna na Mistrzostwach: Emilia Filipek - Służba Zdrowia (Ryki),
  • Kapelan Mistrzostw: ksiądz Grzegorz Badziąg 6 dan - kierownik Ośrodka Karate Tsunami w Wałczu,
  • Organizator: ppłk Jacek Pastuszka herbu Past - Komandor Siódmej Komandorii Bractwa Liderów w Warszawie,
  • Organizator: ppłk Tomasz Sulik herbu Asztom - Komandor Szóstej Komandorii Bractwa Liderów w Warszawie,
  • Organizator: Jacek Żmijewski - przedsiębiorca (Warszawa),
  • Prowadzący Mistrzostwa: soke Ryszard Murat 10 dan - założyciel Karate Tsunami i prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

   Potem w kolejności alfabetycznej przedstawieni zostali sędziowie Mistrzostw Polski, którzy wymienieni są dalej.

  

   Później w kolejności alfabetycznej przedstawione zostały drużyny, uczestniczące w Mistrzostwach. Reprezentanci poszczególnych drużyn przywitali się z dwiema damami z rodzin Prezydentów RP: dr Marią Bożeną Mościcką-Wesołowska i dr Antoniną Danutą Komorowską. Obie damy pełniły na Mistrzostwach rolę ceremonialnego gospodarza, reprezentującego zarówno organizatorów, jak wszystkich uczestników.

 

   Oto wykaz drużyn i ich symbolicznej reprezentacji:

  1. Essex Anglia: Kowalski Mariusz 5 dan i Pisarek Paulina
  2. Bytom: Kaczmar Andrzej 8 dan i Majcher Oliwia
  3. Krośniewice: Nowak Waldemar 2 dan i Nowak Natalia
  4. Kutno: Ryniec Tadeusz 8 dan i Kosko Eliza
  5. Olsztyn: Górecki Piotr 2 dan i Wasilewski Dominik
  6. Piastów – Ju-jitsu i Karate Shotokan: Jurczakowski Adam 4 dan i Więch Robert 4 dan
  7. Pilawa: Bartoszewski Piotr 3 dan i Zając Dominik
  8. Piła/Wałcz: O. Badziąg Grzegorz 6 dan i Kozakowski Adam
  9. Ryki: Filipek Krystian 1 dan i Warowna Karolina
  10. Rynarzewo/Bydgoszcz - RAION: Słomkowski Rafał 1 dan i Szopiera Malwina
  11. Stare Miasto/Konin: Wadelski Jarosław 6 dan, Włodarczyk Natalia i Ćwiek Natalia
  12. Staroźreby: Marcinkowski Artur 2 dan i Pepławski Michał
  13. Ustroń – Karate Shotokan: Grochowski Marcin
  14. Warszawa - Honbu Dojo Karate Tsunami: Murat Renata 2 dan i Pastuszka Gabriel
  15. Włocławek - AMA: Klińska Marta i Marcinkowski Kacper
  16. Van Truong Vo Quan: Chu Van Truong i Chu Ngoc Diep
  17. Vinh Xuan: Truong Anh Tuan 6 dan i That Nguyen Van.

   Potem krótkie przemówienie do zgromadzonych wygłosił ksiądz Grzegorz Badziąg 6 dan.

   

   Następnie odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowego odznaczenia: Kombatancki Krzyż Pamiątkowy Obrońcom 1939 Zwycięzcom 1945.


   Odznaczenie nawiązuje do upamiętniania czynów wojennych polskich żołnierzy w całej II wojnie światowej, kiedy to decydowały się losy i istnienie naszego polskiego narodu: od kampanii wrześniowej 1939 roku aż do szturmu Berlina w 1945 roku.


   Odznaczenia wręczyli:

  • gen. bryg. Władysław Janusz Obara herbu Obara-Krymski (Starachowice)
  • ppłk Tomasz Suli herbu Asztom (Warszawa).

   Odznaczenie to otrzymało pięciu instruktorów i równocześnie sędziów na Mistrzostwach Polski:

  1. Bartoszewski Piotr 3 dan Pilawa
  2. Filipek Krystian 1 dan Ryki
  3. Jurczakowski Adam 4 dan Piastów
  4. Kaczmar Andrzej 8 dan Bytom
  5. Wółkiewicz Robert 3 dan Płock.

   Później odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów na stopnie mistrzowskie dan.


   Wręczył je na prośbę prezesa Federacji soke Ryszarda Murata 10 dan sędzia główny Mistrzostw hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan.


   Certyfikaty otrzymali:

  • Duczmalewski Jarosław (Warszawa) – 9 dan i tytuł hanshi w szkole walki System Czerwonego Feniksa
  • Wasiak Krzysztof (Warszawa) – 9 dan i tytuł hanshi w systemie Jiu-jitsu/Ju-jutsu
  • Łukawczyk Jacek (Kutno) – 7 dan i tytuł shihan w Karate Tsunami
  • Marcinkowski Artur (Staroźreby) – 2 dan i tytuł sensei w Karate Tsunami.

   Potem uroczyście wręczono pamiątkową statuetkę Arturowi Denisiukowi 2 dan (Warszawa), który wystartował na tegorocznych Mistrzostwach w największej liczbie konkurencji (siedmiu).

 

   Następnie odbyły się pokazowe występy - w wybranych konkurencjach.

 

   Zespół ze szkoły Van Truong Vo Quan przedstawił charakterystyczny dla Dalekiego Wschodu Taniec Lwa.

 

   Pokaz wyjątkowej sprawności w kategorii najmłodszych (kadetów) zaprezentowała Chu Ngoc Diep, córka mistrza Chu Van Truong.

 

   Mistrz Adam Jurczakowski 4 dan (Piastów) zademonstrował kata Karate Shotokan, a mistrz Marcin Lam Son Nguyen Tien ze szkoły Van Truong Vo Quan zademonstrował formę węża.

 

   Zespół czterech par ze szkoły Vinh Xuan zaprezentował formę 108:

  • Nguyen Ngoc Tien i Nguyen Phung Thang
  • Tran Thanh Hoai i Nguyen Cong Danh
  • Nguyen Van Oanh i Nguyen Van Tinh
  • Pham Quang Luc i Dinh Trong Dai.

   Trzy wybrane kata Karate Tsunami przedstawiła zdobywczyni złotego medalu w kategorii dorosłych: Anna Tomczuk (Warszawa).

 

   Z kolei zespół szkoły Vinh Xuan w składzie: Nguyen Phung Thang, Nguyen Dinh Long, Nguyen Kim Cao, Nguyen Cong Danh, Hon Sy Tuan - zaprezentował formę żurawia.

 

   Odbyło się także kilka walk finałowych.

 

   O I i II miejsce oraz medale złote i srebrne zmierzyli się:

  • w konkurencji FULL CONTACT dorośli mistrzowie walczyli: przedstawiciel Polonii - Kowalski Mariusz 5 dan (Essex, Anglia) i reprezentant Polaków z kraju - Denisiuk Artur 2 dan (Warszawa)
  • w konkurencji POKAZ SPECJALNY WALKI - ZESPOŁOWO walczyły zespoły: Zespół Piastów: Jurczakowski Adam i Więch Robert oraz Zespół Vinh Xuan: Nguyen Van Qanh i Mai Xuan Hoa 
  • w konkurencji  POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO walczyły zespoły: Zespół Vinh Xuan: Nguyen Kim Cao, Ho Sy Tuan, Nguyen Phung Thang, Nguyen Cong Danh, Nguyen Viet Cuong, Nguyen Duy Pho, Nguyen Dinh Long  oraz Zespół Van Truong Vo Quan: Nguyen Quang Hung, Le Phu Dat, Hoang Vo Nghe, Truong Duy Tung, Truong Duy Tai.

   Mistrzostwa zakończono o godz. 19:00.  

 

 

KATEGORIE:

Zmagania na Mistrzostwach prowadzono w siedmiu kategoriach:

  1. kadet – uczeń klas i-III szkoły podstawowej i osoba młodsza
  2. junior – uczeń klas IV-VI szkoły podstawowej
  3. gimnazjalista – uczeń gimnazjum
  4. licealista – uczeń liceum lub odpowiednika tej szkoły
  5. dorosły – osoba pełnoletnia
  6. senior – osoba powyżej 49 roku życia
  7. mistrz – posiadacz stopnia mistrzowskiego (dan)

KONKURENCJE:

 Zmagania na Mistrzostwach toczono w piętnastu konkurencjach: 

  1. Semi-contact = walka przerywana – kontrolowana (tylko dla kadetów i juniorów)
  2. Full-contact = walka w pełnym kontakcie (tylko dla osób dorosłych)
  3. Light-contact = walka w lekkim kontakcie (tylko dla gimnazjalistów i licealistów)
  4. Sumo-grappling = połączenie judo, sumo i zapasów (tylko dla kadetów i juniorów)
  5. Szermierka na miecze = walka z użyciem atrap mieczy
  6. Yakusoku-kumite = pokaz przez parę zawodników 6 wyreżyserowanych starć: trzech bez  broni i trzech z dowolnymi przyrządami
  7. Makiwara-kumite = pokaz walki z przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy
  8. Renraku-waza = pokaz 6 kombinacji: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami (tylko dla kadetów i juniorów)
  9. Tokui-kata = spontaniczny pokaz walki z kilkoma przeciwnikami z użyciem dowolnych przyrządów
  10. Kata Tsunami indywidualnie = pokaz trzech wybranych form Karate Tsunami przez jednego zawodnika
  11. Kata Tsunami zespołowo = pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami przez kilkuosobowy zespół
  12. Kata Tsunami indywidualnie z bronią = pokaz jednej formy Karate Tsunami przez jednego zawodnika z użyciem dowolnego przyrządu
  13. Kata Tsunami zespołowo z bronią = pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami przez kilkuosobowy zespół z użyciem dowolnego przyrządu
  14. Pokaz specjalny indywidualny = dowolny pokaz umiejętności przez jednego zawodnika (tylko dla przedstawicieli innych stylów – poza Karate Tsunami)
  15. Pokaz specjalny zespołowy = dowolny pokaz umiejętności przez kilkuosobowy zespół, zasady jak w konkurencji 14.

   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone były – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla najlepszych przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski.
   
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyli w nich nie tylko tsunamiści (osoby ćwiczące Karate Tsunami), ale również przedstawiciele innych stylów.   
 

 

Sędziowie

 

   Zmagania na Mistrzostwach Polski oceniali tylko licencjonowani sędziowie, wpisani na Aktualną Listę Sędziów Karate Tsunami, podaną do publicznej wiadomości na internetowej stronie Karate Tsunami www.karatetsunami.eu

    

   Wykaz sędziów na XI Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami:

  1. ks. Badziąg Grzegorz 6 dan - Wałcz
  2. Denisiuk Artur 2 dan - Warszawa
  3. Dudko Łukasz 1 dan - Olsztyn
  4. Filipek Krystian 1 dan - Ryki
  5. Gańczak Sławomir 1 dan - Konin
  6. Górecki Piotr 2 dan - Olsztyn
  7. Jurczakowski Adam 4 dan - Piastów
  8. Kaczmar Andrzej 8 dan - Bytom
  9. Kanderski Dominik 4 dan - Biała Podlaska
  10. Łukawczyk Jacek 7 dan - Kutno
  11. Marcinkowski Artur 2 dan - Staroźreby
  12. Misztal Andrzej 5 dan - Kutno
  13. Murat Renata 2 dan - Warszawa
  14. Nolewajka Anna 1 dan - Bytom
  15. Nowak Waldemar 2 dan - Krośniewice
  16. Rudnik Dariusz - Warszawa
  17. Ryniec Tadeusz 8 dan - Kutno
  18. Słomkowski Rafał 1 dan - Bydgoszcz
  19. Wiewiórowski Arkadiusz 8 dan - Warszawa
  20. Wółkiewicz Robert 2 dan - Płock  

   Pracą sędziów na Mistrzostwach Polski kierował sędzia główny hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan (Kutno). Przydzielał sędziów do zespołów sędziowskich, obsługujących poszczególne plansze. Rozpatrywał wszelkie odwołania i uwagi ze strony zawodników i ich instruktorów, a także rozstrzygał ewentualne spory lub wątpliwości w zakresie ocen.

   

   Występ zawodnika oceniało trzech sędziów, co umożliwiało najbardziej obiektywną ocenę. Ponadto na każdej planszy występami zawodników kierował sędzia planszowy,  co zapewniało sprawny przebieg Mistrzostw. 


   Zmagania na Mistrzostwach Polski na każdej planszy ocenia 4-osobowy zespół sędziów:

  1. sędzia planszowy, który kieruje występem na planszy (wydając komendy: Start! i Stop!), mierzy czas, dba o bezpieczeństwo zawodników oraz sprawność występów, a także formalnie wskazuje zwycięzcę;
  2. 3-osobowa Komisja Sędziowska, która siedzi na krzesełkach poza planszą i na komendę przewodniczącego: Werdykt! - wskazuje zwycięzcę w przypadku nierozstrzygnięcia walki przed czasem (w konkurencjach walk, np. LIGHT-CONTACT, SEMI-CONTACT, SZERMIERKA NA MIECZE) i ocenia występ zawodnika (każdy z sędziów pokazuje swą ocenę w skali 0-6).

   Sędziowie stosują trzy komendy w jęz. angielskim (zrozumiałe dla zawodników z różnych krajów i narodów): Start!, Stop!, Werdykt!   

  

    Przy ocenie występów zawodników sędziowie stosują powszechnie zrozumiałą, szkolną skalę 0-6. Ocena 6 jest wyrazem najwyższego uznania, zaś ocena 0 najniższego.

 

Nagrody:

 

   Na Mistrzostwach Polski wręczano medale za zdobycie pierwszych trzech miejsc w danej konkurencji i kategorii:

  1. medal złoty – za zdobycie I miejsca,
  2. medal srebrny – za zdobycie II miejsca,
  3. medal brązowy – za zdobycie III miejsca.

   Ponadto za zdobycie I miejsca w wybranych konkurencjach i kategoriach wręczano pamiątkowe puchary lub statuetki.

 

  Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali dyplomy z podaniem zajętego miejsca w danej konkurencji.

 

  Uczestnicy Mistrzostw (zawodnicy i sędziowie) otrzymali także pamiątki w postaci okolicznościowego plakatu (na którym zwykle zbierali podpisy innych uczestników) oraz specjalnej publikacji

   
  Uwaga: Zdobywcy I miejsca w danej konkurencji i kategorii przysługuje zaszczytny tytuł Mistrza Polski, zaś zdobywcom miejsca II i III – tytuł Wicemistrza Polski.

 

   Zdarza się, że dane miejsce zajmie dwóch lub więcej zawodników, którzy uzyskają taką samą notę. Zgodnie z obowiązującymi regułami sportowymi tak zajęte miejsca określa się nazwą ex-aequo (wym. eks-ekfo; łac. 'wspólnie, na równi').   

   

   Wyniki Mistrzostw Polski podane są do wiadomości publicznej na dwóch stronach internetowych:

  • www.karatetsunami.eu – internetowej stronie Karate Tsunami,
  • www.federacjasztukwalki.pl – internetowej stronie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki,
  • a ponadto na stronach internetowych ośrodków, których zawodnicy startowali w imprezie.

    Na dwóch pierwszych stronach podane są wyniki we wszystkich konkurencjach i kategoriach oraz wyniki klasyfikacji drużynowej.

  

     

WYNIKI:

 

   Oto wyniki uzyskane w XI Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami Warszawa '2016 – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

 

 

          SEMI-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Włodarczyk Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Knapczyk Klaudia - Bytom (punktów 2)
  3. Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

  

          SEMI-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Lipińska Aleksandra - Staroźreby (punktów 3)
  2. Janasiewicz Oliwia - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

  

          SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Rodak Paweł - Bytom (punktów 3)
  2. Szymczak Józef - Stare Miasto/Konin (punktów 2)

   

           SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Obałkowski Karol - Staroźreby (punktów 3)
  2. Tomczak Kacper - Staroźreby (punktów 2)
  3. Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

  

          SEMI-CONTACT - kadeci mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Trembiński Adam - Staroźreby (punktów 2)
  3. Karpiński Marek - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

   

          SEMI-CONTACT - juniorzy kobiety:

  1. Wiśniewska Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Jakrzewska Michalina - Stare Miasto/Konin (punktów 1)

          

          SEMI-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria superlekka:

  1. Kowalewski Bartosz - Ryki (punktów 3)
  2. Sadowski Dawid - Bytom (punktów 2)
  3. Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Hoang Vo Nghe - Van Truong Vo Quan (ex aequo)
    Le Phu Dat - Van Truong Vo Quan (ex aequo)

           

          SEMI-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Tomaszewski Mikołaj - Stare Miasto (punktów 3)
  2. Skuza Jakub - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Truong Duy Tai - Van Truong Vo Quan (ex aequo - punktów 1)
    Truong Duy Tung - Van Truong Vo Quan (ex aequo - punktów 1)

 

          SEMI-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Fatyga Michał - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Król Piotr - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Nguyen Quang Hung - Van Truong Vo Quan (punktów 1)
  4. Tabaczyński Wiktor - Stare Miasto/Konin

 

          LIGHT-CONTACT - gimnazjaliści kobiety:

  1. Mizera Paulina - Bytom (punktów 3)

           

          LIGHT-CONTACT - gimnazjaliści mężczyźni:

  1. Obara Julian - Piła/Wałcz (punktów 3)
  2. Rydzyński Kacper - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo - punktów 2)
    Kozakowski Adam - Piła/Wałcz (ex aequo - punktów 2)
  3. Horzewski Szymon - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Młody Jakub - Stare Miasto/Konin

           

          LIGHT-CONTACT - licealiści kobiety:

  1. Pszenna Zuzanna - Kutno (punktów 3)
  2. Wąsicka Paulina - Włocławek (punktów 2)

 

          LIGHT-CONTACT - licealiści mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Dziemian Mikołaj - Włocławek (punktów 3)
  2. Tokarski Szymon - Włocławek (punktów 2)
  3. Perliński Damian - Włocławek (punktów 1)

  

          LIGHT-CONTACT - licealiści mężczyźni podkategoria półciężka:

  1. Hińcz Wiktor - Włocławek (punktów 3)
  2. Jabłoński Dominik - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)

           

          LIGHT-CONTACT - licealiści mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Kluszczyk Grzegorz - Bytom (punktów 3)
  2. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 2)
  3. Balcerak Arkadiusz - Włocławek (punktów 1)
  4. Ordoński Oskar - Włocławek

         

          FULL-CONTACT - dorośli kobiety:

  1. Szopiera Malwina - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)

           

          FULL-CONTACT - dorośli mężczyźni:

  1. Kurek Marcin - Bytom (punktów 3)
  2. Szczerba Szymon - Essex (punktów 2)
  3. Grochowski Marcin - Ustroń (punktów 1)

 

          FULL-CONTACT - dorośli mistrzowie:

  1. Kowalski Mariusz - Essex (punktów 3)
  2. Denisiuk Artur - Warszawa (punktów 2)

   

          SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria lekka:

  1. Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Warowna Karolina - Ryki (punktów 2)

           

          SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria średnia:

  1. Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Babik Paulina - Ryki (punktów 2)
  3. Janasiewicz Oliwia - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Ciucias Laura - Ryki (ex aequo)
    Kieliszek Laura - Ryki (ex aequo)
    Włodarczyk Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

           

          SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria ciężka:

  1. Tuchowska Julia - Ryki (punktów 3)
  2. Czyżewska Zuzanna - Staroźreby (punktów 2)

           

          SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Moraczewski Bartosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Szymczak Józef - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Hrycz Juliusz - Warszawa (punktów 1)
  4. Grzybowski Adrian - Rynarzewo/Bydgoszcz

 

          SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Szwargoliński Bartłomiej - Ryki (ex aequo - punktów 2)
    Marcinkowski Kacper - Włocławek (ex aequo - punktów 2)
  3. Tomczak Kacper - Staroźreby (ex aequo - punktów 1)
    Wiśniewski Adam - Warszawa (ex aequo - punktów 1)
    Kowalski Filip - Warszawa (ex aequo - punktów 1)
  4. Buzała Dominik - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Dzido Sebastian - Ryki (ex aequo)
    Górecki Jakub - Staroźreby (ex aequo)
    Grabowski Oliwier - Staroźreby (ex aequo)
    Sęga Kamil - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Wasiljew Filip - Warszawa (ex aequo)
    Wiśniewski Mateusz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Zawistowski Miłosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

   

          SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Arciński Konrad - Staroźreby (punktów 3)
  2. Ciesielski Antoni - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Karpiński Marek - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Grzeszczak Oskar - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Kozber Antoni - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Zawistowski Patryk - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

           

         SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria superlekka:

  1. Kałka Wiktoria - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)

           

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria lekka:

  1. Jasińska Dominika - Staroźreby (punktów 3)
  2. Jakrzewska Michalina - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Sekita Oliwia - Ryki (punktów 1)

           

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria średnia:

  1. Nowak Natalia - Krośniewice (punktów 3)
  2. Przychodzeń Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Guz Elżbieta - Ryki (punktów 1)
  4. Fijałkowska Julia - Ryki (ex aequo)
    Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

            

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria ciężka:

  1. Wiśniewska Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Majek Weronika - Ryki (punktów 2)

   

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria superlekka:

  1. Ragus Maciej - Ryki (punktów 3)
  2. Żaliński Mikołaj - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Bernacki Szymon - Bytom (punktów 1)
  4. Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin

           

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Derda Kamil - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Janczewski Makary - Staroźreby (punktów 2)
  3. Derda Jakub - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 1)
    Niski Kacper - Ryki (ex aequo - punktów 1)
  4. Skałecki Jakub - Ryki (ex aequo)
    Tomaszewski Mikołaj - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Zbonikowski Kacper - Krośniewice (ex aequo)

           

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria średnia:

  1. Babik Karol - Ryki (punktów 3)
  2. Sadowski Dawid - Bytom (punktów 2)
  3. Gołębiewski Kacper - Kutno (ex aequo - punktów 1)
    Jaśkowiak Adam - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 1)

           

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Sala Jakub - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Sęga Oliwier - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Beczek Adam - Ryki (ex aequo - punktów 1)
    Walter Jerzy - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo - punktów 1)

            

          SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria superciężka:

  1. Tabaczyński Wiktor - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Gotowała Krzysztof - Stare Miasto/Konin (punktów 2)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety:

  1. Kozak Natalia - Ryki (ex aequo - punktów 3)
    Lipińska Aleksandra - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)
  2. Czyżewska Zuzanna - Staroźreby (punktów 2)
  3. Janasiewicz Oliwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 1)
    Włodarczyk Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo - punktów 1)
  4. Biel Dominika - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Jasiak Martyna - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Knapczyk Natalia - Bytom (ex aequo)
    Prysjażniuk Maria - Ryki (ex aequo)
  5.     

      

    SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria superlekka:

  1. Rodak Paweł - Bytom (punktów 3)
  2. Zawistowski Kacper - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Gackowski Grzegorz - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Grzybowski Adrian - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Szymczak Józef - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Wojciechowski Oskar - Warszawa (ex aequo)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria lekka:

  1. Wiśniewski Mateusz - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Zawistowski Miłosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Jasiak Adam - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Dzido Sebastian - Ryki (ex aequo)
    Kowalski Filip - Warszawa (ex aequo)
    Wasiljew Filip - Warszawa (ex aequo)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni podkategoria ciężka:

  1. Grzeszczyk Oskar - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Szwargoliński Bartłomiej - Ryki (punktów 2)
  3. Kozber Antoni - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Kowalewski Adam - Staroźreby (ex aequo)
    Sęga Kamil - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Zawistowski Patryk - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety:

  1. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Goniwiecha Weronika - Bytom (punktów 2)
  3. Liczbik Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Jakrzewska Michalina - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Lis Julia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Nowak Natalia - Krośniewice (ex aequo)
    Nowak Zuzanna - Staroźreby (ex aequo)
    Przychodzeń Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Skałecka Natalia - Ryki (ex aequo)
    Szal Zuzanna - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Wojtaś Wiktoria - Ryki (ex aequo)
    Zielińska Wiktoria - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni:

  1. Fatyga Michał - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Tomaszewski Mikołaj - Stare Miasto/Konin (punktów 2)
  3. Derda Jakub - Stare Miasto/Konin (punktów 1)
  4. Bernacki Szymon - Bytom (ex aequo)
    Biskup Bartosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Fronczak Filip - Staroźreby (ex aequo)
    Grzelczyk Dominik - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Jaśkowiak Adam - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Kubat Tomasz - Bytom (ex aequo)
    Moraczewski Filip - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Sęga Oliwier - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Tabaczyński Wiktor - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Zowczak Patryk - Ryki (ex aequo)
    Żaliński Mikołaj - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

           

          SZERMIERKA NA MIECZE - gimnazjaliści kobiety:

  1. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (punktów 3)

 

          SZERMIERKA NA MIECZE - gimnazjaliści mężczyźni:

  1. Horzewski Szymon - Stare Miasto/Konin (punktów 3)
  2. Krzywiec Patryk - Ryki (punktów 2)
  3. Mazur Dawid - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Gotowała Przemysław - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Młody Jakub - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

  

          SZERMIERKA NA MIECZE - dorośli kobiety:

  1. Sokołowska Agnieszka - Bytom (punktów 3)

    

          YAKUSOKU-KUMITE - juniorzy kobiety:

  1. Zespół Rynarzewo/Bydgoszcz: Rosińska Inga i Rosińska Oliwia (punktów 2x3)
  2. Zespół Rynarzewo/Bydgoszcz: Kujawska Dominika i Szatkowska Patrycja (punktów 2x2)
  3. Zespół Rynarzewo/Bydgoszcz: Lau Laura i Sobek Julia (punktów 2x1)

   

          YAKUSOKU-KUMITE - juniorzy mężczyźni:

  1. Zespół Rynarzewo/Bydgoszcz: Komasiński Artur i Komasiński Bartosz (punktów 2x3)
  2. Zespół Ryki: Cąkała Maciej i Kurek Oskar (punktów 2x2)

           

          YAKUSOKU-KUMITE - gimnazjaliści/licealiści:

  1. Zespół Bytom: Kawa Przemysław i Kluszczyk Grzegorz (punktów 2x3)
  2. Zespół Stare Miasto/Konin: Gotowała Przemysław i Horzewski Szymon (punktów 2x2)
  3. Zespół Pilawa: Górski Paweł i Zając Dominik (punktów 2x1)

           

          YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:

  1. Zespół Stare Miasto/Konin: Bekała Nina i Bekała Zbigniew (punktów 2x3)

           

          YAKUSOKU-KUMITE - mistrzowie:

  1. Zespół Bytom: Nolewajka Anna i Sokołowska Agnieszka (punktów 2x3)
  2. Zespół Staroźreby: Marcinkowski Artur i Pepławski Michał (punktów 2x2)
  3. Zespół Warszawa: Denisiuk Artur i Jasińska Izabela (punktów 2x1)

 

          MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety:

  1. Szatkowska Patrycja - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Żelazna Oliwia - Ryki (ex aequo - punktów 3)
  2. Kosko Eliza - Kutno (punktów 2)
  3. Knapczyk Klaudia - Bytom (punktów 1)
  4. Baran Amelia - Ryki (ex aequo)
    Ćwiek Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Janasiewicz Oliwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Matysiak Wiktoria - Ryki (ex aequo)
    Skałecka Natalia - Ryki (ex aequo)
    Włodarczyk Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Zaborowska Aleksandra - Staroźreby (ex aequo)

    

          MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni:

  1. Kurek Oskar - Ryki (punktów 3)
  2. Rodak Paweł - Bytom (punktów 2)
  3. Obałkowski Karol - Staroźreby (punktów 1)
  4. Arciński Konrad - Staroźreby (ex aequo)
    Balawajder Tomasz - Warszawa (ex aequo)
    Hrycz Juliusz - Warszawa (ex aequo)
    Gackowski Grzegorz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Gawron Michał - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Matysiak Tymoteusz - Ryki (ex aequo)
    Moraczewski Bartosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Sarachin Igor - Ryki (ex aequo)
    Szczepanik Sebastian - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Szymczak Józef - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Wiśniewski Adam - Warszawa (ex aequo)
    Wojciechowski Oskar - Warszawa (ex aequo)
    Zawistowski Kacper - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

  

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety:

  1. Laura Lau - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo - punktów 3)
    Majcher Oliwia - Bytom (ex aequo - punktów 3)
  2. Goniwiecha Weronika - Bytom (punktów 2)
  3. Nowak Natalia - Krośniewice (punktów 1)
  4. Bisek Emilia - Ryki (ex aequo)
    Demucha Julia - Ryki (ex aequo)
    Drążewska Wiktoria - Staroźreby (ex aequo)
    Guz Zuzanna - Ryki (ex aequo)
    Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Liczbik Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Lis Julia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Łukawczyk Wiktoria - Kutno (ex aequo)
    Magdziarz Emilia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Piskała Julia - Ryki (ex aequo)
    Sobolewska Aleksandra - Ryki (ex aequo)
    Szal Zuzanna - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Wiśniewska Oliwia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

           

          MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni:

  1. Pasikowski Konrad - Kutno (punktów 3)
  2. Pastuszka Gabriel - Warszawa (punktów 2)
  3. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 1)
  4. Bernacki Szymon - Bytom (ex aequo)
    Biskup Bartosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Chomski Oliwier - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Derda Kamil - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Gołębiewski Kacper - Kutno (ex aequo)
    Komasiński Artur - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Komasiński Bartosz - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Król Piotr - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Sadowski Dawid - Bytom (ex aequo)
    Skuza Jakub - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Walter Jerzy - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Zbonikowski Kacper - Krośniewice (ex aequo)

           

          MAKIWARA-KUMITE - gimnazjaliści kobiety:

  1. Mizera Paulina - Bytom (punktów 3)
  2. Grzegorzewicz Daria - Krośniewice (punktów 2)
  3. Żagan Dominika - Warszawa (punktów 1)
  4. Rydzyńska Kaja - Rynarzewo/Bydgoszcz

   

          MAKIWARA-KUMITE - licealiści kobiety:

  1. Pszenna Zuzanna - Kutno (punktów 3)

   

          MAKIWARA-KUMITE - licealiści mężczyźni:

  1. Pastuszka Michał - Warszawa (punktów 3)

           

          MAKIWARA-KUMITE - dorośli kobiety:

  1. Szopiera Malwina - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 3)
  2. Jasińska Izabela - Warszawa (punktów 2)

 

          MAKIWARA-KUMITE - mistrzowie:

  1. Denisiuk Artur - Warszawa (punktów 3)

   

          RENRAKU-WAZA - kadeci kobiety:

  1. Kosko Eliza - Kutno (punktów 3)
  2. Rozkosz Natalia - Staroźreby (punktów 2)
  3. Zaborowska Aleksandra - Staroźreby (punktów 1)
  4. Janasiewicz Oliwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Włodarczyk Natalia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)

           

          RENRAKU-WAZA - kadeci mężczyźni:

  1. Kowalewski Adam - Staroźreby (punktów 3)

   

          RENRAKU-WAZA - juniorzy kobiety:

  1. Łukawczyk Wiktoria - Kutno (punktów 3)
  2. Lau Laura - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Nowak Zuzanna - Staroźreby (punktów 1)
  4. Horzewska Sylwia - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Jakrzewska Michalina - Stare Miasto/Konin (ex aequo)
    Magdziarz Emilia - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)
    Nowak Natalia - Krośniewice (ex aequo)

 

          RENRAKU-WAZA - juniorzy mężczyźni:

  1. Fronczak Filip - Staroźreby (punktów 3)
  2. Pasikowski Konrad - Kutno (punktów 2)
  3. Pastuszka Gabriel - Warszawa (punktów 1)
  4. Gołębiewski Kacper - Kutno (ex aequo)
    Skuza Jakub - Rynarzewo/Bydgoszcz (ex aequo)

 

          TOKUI-KATA - juniorzy:

  1. Pastuszka Gabriel - Warszawa (punktów 3)
  2. Moraczewski Filip - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 2)
  3. Kujawska Dominika - Rynarzewo/Bydgoszcz (punktów 1)
  4. Sala Jakub - Rynarzewo/Bydgoszcz

 

          TOKUI-KATA - licealiści:

  1. Pepławski Michał - Staroźreby (punktów 3)
  2. Pszenna Zuzanna - Kutno (punktów 2)
  3. Pastuszka Michał - Warszawa (punktów 1)

   

          TOKUI-KATA - dorośli:

  1. Wrodarczyk Daniel - Bytom (punktów 3)
  2. Nowak Katarzyna - Staroźreby (punktów 2)

   

          TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. Nolewajka Anna - Bytom (punktów 3)
  2. Denisiuk Artur - Warszawa (punktów 2)

 

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy:

  1. Majcher Olivia - Bytom (punktów 3)
  2. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 2)
  3. Goniwiecha Weronika - Bytom (punktów 1)

   

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - gimnazjaliści kobiety:

  1. Mizera Paulina - Bytom (punktów 3)
  2. Waniek Wiktoria - Bytom (punktów 2)

   

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - gimnazjaliści mężczyźni:

  1. Kozakowski Adam - Piła/Wałcz (punktów 3)
  2. Obara Julian - Piła/Wałcz (punktów 2)

   

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści mężczyźni:

  1. Kluszczyk Grzegorz - Bytom (punktów 3)
  2. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 2)
  3. Wasilewski Dominik - Olsztyn (punktów 1)

   

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - dorośli:

  1. Tomczuk Anna - Warszawa (punktów 3)
  2. Sokołowska Agnieszka - Bytom (punktów 2)
  3. Wrodarczyk Daniel - Bytom (punktów 1)
  4. Hołubowska Izabela - Piła/Wałcz

 

          KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. Nolewajka Anna - Bytom (punktów 3)
  2. Denisiuk Artur - Warszawa (punktów 2)

 

          KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - gimnazjaliści:

  1. Zespół Piła/Wałcz: Hołubowska Izabela, Kozakowski Adam, Obara Julian (punktów 3x3)
  2. Zespół Bytom: Mizera Paulina, Sadowski Dawid, Waniek Wiktoria (punktów 3x2)
  3. Zespół Stare Miasto/Konin: Gotowała Przemysław, Horzewski Szymon, Tabaczyński Wiktor (punktów 3x1)

 

          KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Warszawa: Bieńkowski Sebastian, Denisiuk Artur, Tomczuk Anna (punktów 3x3)
  2. Zespół Bytom: Kawa Przemysław, Kluszczyk Grzegorz, Sokołowska Agnieszka, Szczepański Marek (punktów 4x2)

           

          KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy:

  1. Majcher Olivia - Bytom (punktów 3)
  2. Kubat Tomasz - Bytom (punktów 2)

   

          KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - licealiści:

  1. Kluszczyk Grzegorz - Bytom (punktów 3)
  2. Kawa Przemysław - Bytom (punktów 2)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. Nolewajka Anna - Bytom (punktów 3)
  2. Denisiuk Artur - Warszawa (punktów 2)

     

          KATA TSUNAMI Z BRONIĄ ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Bytom: Kawa Przemysław, Kluszczyk Grzegorz, Sokołowska Agnieszka, Szczepański Marek (punktów 4x3)

            

          POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - kadeci:

  1. Chu Ngoc Diep  - Van Truong Vo Quan (punktów 3)

 

          POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE:

  1. Nguyen Tien Marcin Lam Son - Van Truong Vo Quan (punktów 3)
  2. Jurczakowski Adam - Piastów (punktów 2)
  3. Nguyen Anh Tuan - Van Truong Vo Quan (ex aequo - punktów 1)
    Więch Robert - Piastów (ex aequo - punktów 1)
  4. Tkacz Sławomir - Piastów

     

          POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO:

  1. Zespół Vinh Xuan: Nguyen Kim Cao, Ho Sy Tuan, Nguyen Phung Thang, Nguyen Cong Danh, Nguyen Viet Cuong, Nguyen Duy Pho, Nguyen Dinh Long (punktów 7x3)
  2. Zespół Van Truong Vo Quan: Nguyen Quang Hung, Le Phu Dat, Hoang Vo Nghe, Truong Duy Tung, Truong Duy Tai (punktów 5x2)

   

           POKAZ SPECJALNY WALKI - ZESPOŁOWO:

  1. Zespół Piastów: Jurczakowski Adam i Więch Robert (punktów 2x3)
  2. Zespół Vinh Xuan: Nguyen Van Qanh i Mai Xuan Hoa (punktów 2x2)

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty,
  2. za srebrny – 2 punkty,
  3. za brązowy – 1 punkt.

      Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Bytom Tsunami - punktów 120
  2. Rynarzewo/Bydgoszcz RAION - punktów 84
  3. Stare Miasto/Konin Tsunami - punktów 73
  4. Staroźreby Tsunami - punktów 56
  5. Warszawa Honbu Dojo Tsunami - punktów 42
  6. Ryki Tsunami - punktów 41
  7. Warszawa Vinh Xuan - punktów 25
  8. Kutno Tsunami - punktów 22
  9. Warszawa Van Truong Vo Quan - punktów 20
  10. Piła/Wałcz Tsunami - punktów 19  
  11. Włocławek AMA - punktów 14
  12. Piastów Ju-jitsu i Karate Shotokan - punktów 9
  13. Krośniewice Tsunami - punktów 9
  14. Essex Tsunami - punktów 5
  15. Pilawa Tsunami - punktów 2
  16. Ustroń Karate Shotokan - punktów 1
  17. Olsztyn Tsunami - punktów 1

   W związku z tym kierownicy trzech pierwszych drużyn, które w klasyfikacji drużynowej zdobyły I, II, III miejsce, otrzymają pamiątkowe statuetki. Zostaną wręczone na KURSIE EGZAMINATORÓW w Honbu Dojo w Warszawie 12 czerwca 2016 roku.

 

   Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom.

 

   Kolejne, jubileuszowe XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami odbędą się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Warszawie.


   Na imprezie tej wszyscy zawodnicy będą mieć możliwość sprawdzenia swych umiejętności:

  • medaliści walcząc o utrzymanie zdobytych miejsc,
  • pozostali - walcząc o zdobycie lepszych wyników.

   Już teraz warto zacząć przygotowania do tych Mistrzostw Polski, mając na świeżo w pamięci obserwacje i doświadczenia z Mistrzostw odbytych w bieżącym roku.

  

Federacja

 Renmei  

   

XII Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami

odbędą się w sobotę 8 kwietnia 2017 roku

w godz. 10-19 w hali sportowej

w Warszawie Falenicy przy ul. Poezji 5.

 Warszawa



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
2317380
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com