Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

WYKAZ ODZNACZONYCH PRESTIŻOWYM MEDALEM: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I


WYKAZ ODZNACZONYCH

PRESTIŻOWYM MEDALEM

Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I 

   
 Warszawa  Federacja

    W tym dziale publikowany jest    

  WYKAZ ODZNACZONYCH 

  prestiżowym medalem: 

            

    ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI   

      DLA SZTUK WALKI KLASY I      

 Warszawa
 Krzyż
         
   Na Krajowym Zjeździe Zasłużonych dla Sztuk Walki w niedzielę 29 września 2019 roku w Warszawie wręczone zostały pierwsze egzemplarze (57 egz.) prestiżowego odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I.


   Jest to jedyne odznaczenie, przyznawane za zasługi w dziedzinie sztuk walki.

 

   Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I to odznaczenie, zgodnie z posiadanymi prerogatywami ustanowione i przyznawane przez  Prezesa Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

  

   Federacja ta jest największym w Polsce związkiem,  zrzeszającym  40 różnych organizacji (federacji, związków, unii, zrzeszeń, akademii, towarzystw, stowarzyszeń, systemów, szkół, centrów, ośrodków) licznych stylówpochodzenia japońskiego, chińskiego, koreańskiego, wietnamskiego, filipińskiego i innych, które z kolei skupiają ogółem ogromną liczbę klubów i sekcji z różnych miejscowości z całej Polski, a także z innych krajów, nawet z Dalekiego Wschodu.

   Ich wykaz podany jest na internetowej stronie www.federacjasztukwalki.pl w dziale: WYKAZ ZRZESZONYCH ORGANIZACJI. 

   Odznaczenie: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I według przepisów otrzymać mogą: 

  • instruktorzy różnych stylów, zasłużeni w szkoleniu i rozwoju sztuk walki;
  • kierownicy drużyn startujących w Mistrzostwach Polski, a także występujących w dotychczasowych Festiwalach Dalekowschodnich Sztuk Walki; 
  • sędziowie i osoby funkcyjne Mistrzostw Polski;
  • wyjątkowo - inne zasłużone dla sztuk walki osoby
  • a także zawodnicy (bez względu na wiek, nawet najmłodsi), którzy w zawodach o najwyższej randze, jakimi są Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami (jest o tym mowa niżej) zdobyli:                                        a) co najmniej trzy dowolne medale - łącznie (biorąc pod uwagę łącznie wszystkie dotychczasowe Mistrzostwa Polski - czternaście),                                                                                                                      b) albo co najmniej jeden medal złoty

         ale wszyscy wymienieni pod warunkiem,

         że są członkami Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

 

   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunamizawodami o najwyższej randze w kraju, ze względu na ich rozmach i poziom organizacji, a także relację telewizyjną, którą mogą oglądać wszyscy na całym świecie zarówno w dniu imprezy, jak i później, jak również ze względu na atrakcyjność i dostępność konkurencji (w liczbie 21) i kategorii (w liczbie 10) dla wszystkich zawodników, niezależnie od uprawianego stylu.

   W Mistrzostwach tych, oprócz tsunamistów (ćwiczących karate tsunami), startują zawodnicy wielu sztuk walki, między innymi karate shotokan, karate kyokushin, jiu-jitsu, taekwon-do, pak hok kung-fu, aikido, kick-boxing, mma, wing chun (vinh xuan) kung-fu, van truong vo-quan i innych.

   Na przykład w XIV Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami, które odbyły się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej w Warszawie przy ul. Poezji 5 startowało 270 najlepszych zawodników z 33 ośrodków z Polski i Polonii: z Anglii i Szwecji (zrzeszających głównie Polaków zamieszkałych w tych krajach) oraz kilku drużyn zrzeszających Wietnamczyków zamieszkałych w Polsce.

   Współorganizatorem tej wielkiej imprezy była Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, a uczestniczyło w niej (w charakterze gości honorowych, sędziów i nawet zawodników) wielu - reprezentujących różne style - działaczy Federacji, a nawet członków najwyższych władz Federacji. W tej imprezie udział wzięło między innymi pięciu mistrzów różnych stylów, posiadających najwyższy mistrzowski stopień 10 dan. 

 

   Lista członków Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki znajduje się na internetowej stronie www.federacjasztukwalki.pl w dziale: WYKAZ CZŁONKÓW INDYWIDUALNYCH.  

 

   Kolejne osoby, którym przyznawany jest Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I, otrzymują go w trakcie innych uroczystości. 

 

WYKAZ OSÓB ODZNACZONYCH

  prestiżowym medalem: 

Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I

(w kolejności alfabetycznej nazwisk wraz z uzasadnieniem rodzaju zasług

i datą wręczenia odznaczenia)  

  1. Ambroży Tadeusz, 10 dan ju-jitsu - Kraków, woj. małopolskie (nauczyciel akademicki; działacz Polskiego Związku Ju-jitsu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  2. Arak Michał Mirosław  - Radom, woj. mazowieckie (redaktor naczelny Telewizji Internetowej "Studio Polaków") - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy       
  3. Babik Karol - Nowy Kębłów, woj. mazowieckie (zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów starszych w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  4. Babik Paulina - Nowy Kębłów, woj. mazowieckie (zawodniczka Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalistka w kategorii juniorów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie \
  5. Baracz Andrzej, kpt. ŻŚ - Józefów, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku    
  6. Bator Andrzej - Warszawa, woj. mazowieckie (światowej sławy solista operowy, który występował w operach na wszystkich kontynentach) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku            
  7. Berg Przemysław - Konik Nowy, woj. mazowieckie (redaktor tygodnika "Polityka", b. redaktor naczelny tygodnika "The Warsaw Voice" i miesięcznika "Playboy") - rodzaj zasług: popularyzacja sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie     
  8. Bernat Kazimierz 2 dan - Puławy, woj. lubelskie (instruktor taekwondo WTF) - rodzaj zasług: popularyzacja sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: pośmiertnie 31 marca 2021 roku   
  9. Bieńkowski Sebastian 1 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  10. Biernacki Dariusz - Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  11. Biernacki Stanisław - Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - rodzaj zasług: medalista w kategorii najmłodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  12. Bigos Wiesław 10 dan - Bieruń, woj. śląskie (prezes Stowarzyszenia BIG Budo Polska) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  13. Bochm Ryszard 7 dan - Wisła Wielka, woj. śląskie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  14. Bogusz Daniel 5 dan karate tsunami - Łowicz, woj. łódzkie (prezes Łowickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  15. Brudny Aleksander 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie (wielki mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  16. Brudny Jan 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie (współzałożyciel Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki i prezydent/patriarcha Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  17. Brzeskot Robert - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki;  data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  18. Burzyński Jan - Skierniewice, woj. mazowieckie (właściciel Zakładu Poligraficznego JANDAR Żyrardów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  19. Bylinka-Nehrebecki Janusz  - Garwolin, woj. mazowieckie (dowódca 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  20. Chałupka Marek Franciszek, ppłk BL - Piastów, woj. mazowieckie (komandor Drugiej Komandorii Piastów Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia: uroczystość patriotyczna 14 grudnia 2019 roku w Warszawie            
  21. Chmielewski Jacek, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (właściciel Oficyny Drukarskiej Warszawa) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku w Warszawie   
  22. Chodorek Piotr - Warszawa, woj. mazowieckie (członek Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami i współwłaściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Wawer) - rodzaj zasług: weteran sztuk walki i Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  23. Dagher Sabah, dr nauk technicznych - Malmo, Szwecja (b. pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Informatyki i Energetyki w Warszawie) - rodzaj zasług: organizacja struktur sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku w Warszawie 
  24. Deluga Henryk, ppłk BL - Radom, woj. mazowieckie (Komandor Pierwszej Komandorii Radom Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku w Warszawie          
  25. Denisiuk Artur 6 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  26. Dolny Wojciech 10 dan taekwon-do - Wrocław, woj. dolnośląskie (prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do "Dolny Taekwon-do Center" i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  27. Drożniak Krzysztof 9 dan - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  28. Dzięgiel Zygmunt, gen. bryg. BL - Puławy, woj. lubelskie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy, powiat puławski  
  29. Duczmalewski Jarosław 10 dan SCF - Warszawa, woj. mazowieckie (przewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa i skarbnik Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  30. Fabijański Mariusz 7 dan - Łomianki, woj. mazowieckie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  31. Falecki Jan, gen. dyw. BL - Lublin, woj. lubelskie - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczewnia: uroczystość patriotyczna 7 sierpnia 2021 roku w Warszawie
  32. Gadzinowski Robert 1 dan karate tsunami - Turek, woj. wielkopolskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  33. Gasek Krzysztof 6 dan karate tsunami - Ząbki, woj. mazowieckie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: wielokrotny medalista i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  34. Głowacki Daniel 10 dan jiu-jitsu - Szczecin, woj. zachodniopomorskie (prezes Polskiego Towarzystwa Jiu-Go-Ryu Jiu-Jitsu i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  35. Gradowski Grzegorz 3 dan karate tsunami - Żychlin, woj. wielkopolskie (instruktor Ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  36. Graff Sławomir 6 dan karate tsunami - Bolesławiec, woj. dolnośląskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: wielokrotny medalista i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku
  37. Grzegorzek Alojzy - Katowice, woj. śląskie - data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku 
  38. Halladin Piotr 8 dan jiu-jitsu i 4 dan judo - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo i wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  39. Hoehle-Kleinertz Bernd 8 dan ju-jitsu - Stadthagen, Germany - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Gala Budo Bushi 7 grudnia 2019 roku               
  40. Józefacki Jan - Ślesin, woj. wielkopolskie (zawodnik Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Sompolnie) - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  41. Jurczakowski Adam 7 dan karate shotokan i ju-jitsu - Piastów, woj. mazowieckie (przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan oraz członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  42. Kaczmar Andrzej 8 dan karate tsunami - Bytom, woj. śląskie (prezes Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie        
  43. Kalinowski Henryk Leopold Jerzy, admirał BL - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RPiBWP) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 25 stycznia 2020 roku w Warszawie        
  44. Kanderski Dominik 4 dan karate tsunami - Biała Podlaska, woj. lubelskie (instruktor karate tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  45. Komorowska Antonina Danuta, dr - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprezes Środowiska "Grupa Kampinos" Światowego Związku Żołnierzy AK i komandor Czwartej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  46. Kopaczewski Bartłomiej  - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (prezes firmy Med-Alko) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  47. Kościelny Henryk, gen. mjr wojsk kozackich - Łuck, Ukraina (dziennikarz, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy "4 Władza") - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  48. Kowalczyk Zygmunt, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku  
  49. Kowalski Mariusz 7 dan karate tsunami - West Mersea, Essex, Anglia (instruktor Ośrodka Karate Tsunami Colchester) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 26 września 2020 roku 
  50. Krukowski Kazimierz, dr inż., 10 dan karate tsunami, 3 dan karate shotokan - Szczecin, woj. zachodniopomorskie (założyciel stylu karate shotokan w Polsce; b. wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Karate przy ZG TKKF; b. wiceprezes Polskiego Związku Karate) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, organizator Mistrzostw Polski w Karate; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  51. Krystek Maciej 6 dan, mjr - Strzelin, woj. dolnośląskie (prezes Międzynarodowej Organizacji Anty-Terrorystycznej Kato) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  52. Kubiak Krzysztof - Krośniewice, woj. łódzkie (zawodnik Krośniewickiego Klubu Karate - "Tsunami") - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  53. Kubińska Wiesława - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie       
  54. Kula Adam, dr, kontradmirał - Gdańsk, woj. pomorskie (trener judo; b. kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki: data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  55. Kurzydło Tomasz, kmdr BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku  
  56. Kwiatkowski Andrzej, ppłk pil. BL - Radom, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  57. La Duc Trung 10 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Szkoły Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen; wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie           
  58. Lechowski Jerzy, prof. nadzw. dr hab. inż.  - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: weteran sztuk walki i osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  59. Lehmann Krzysztof 3 dan goju-ryu - Dębnica Koszubska, woj. pomorskie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży w Starym Mieście 5 grudnia 2020 roku
  60. Łukawczyk Jacek 8 dan karate tsunami - Kutno, woj. łódzkie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:                     
  61. Maciąga Stanisław, gen. bryg. BL - Puławy, woj. lubelskie (prezes Związku Kombatantów RPiBWP w Puławach oraz prezes Związku Inwalidów Wojennych RP w Puławach) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku 
  62. Maćkowski Martyn - Żołędowo, woj. kujawsko-omorowskie (funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Bydgoszcz) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz podnoszeniu poziomu obronności kraju; data wręczenia odznaczenia: 20 listopada 2020 roku
  63. Manoch Krittika - Warszawa, woj. mazowieckie (właścicielka Suparom Thai Food Warszawa) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  64. Marciniak Marek 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo, płk WP - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie             
  65. Marcinkowski Artur 3 dan karate tsunami - Drobin, woj. mazowieckie (instruktor UKS Karate Tsunami "Shuriken" - Staroźreby) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  66. Matuszewska Aleksandra 3 dan taekwon-do - Kębłowice, woj. dolnośląskie (instruktor taekwon-do) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:
  67. Matuszewski Jacek 4 dan taekwon-do - Kębłowice, woj.. dolnośląskie (instruktor taekwon-do; prezes Uczniowskiego Klubu Taekwon-do KO-DANG) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  68. Metera Tomasz - Chromin, woj. mazowieckie (sołtys wsi Chromin i radny Gminy Borowie) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  69. Mężydło Piotr - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (członek Zarządu Sekcji Judo Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Gwardia" w Bydgoszczy) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia: uroczystość IPA International Police Association Sekcja Polska 26 stycznia 2020 roku w Licheniu 
  70. Mikołajczyk Maciej - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: medalista w kategorii licealistów młodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku     
  71. Mikołajczyk Mateusz - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku  
  72. Mikołajczyk Stanisław  - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  73. Misztal Maciej 7 dan karate tsunami, dr n. med. - Kutno, woj. łódzkie (prezes Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i lekarz w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  74. Miśta Antoni Robert, gen. dyw. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (wicekról Warszawy i Mazowsza Bractwa Kurkowego) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  75. Morek Jan, gen. dyw. pil. BL - Warszawa, woj. mazowieckie  (przewodniczący Komitetu Koordynacyjno-Programowego Trzeciej Siły: Dobro Polski) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  76. Mulawa Marian, płk BL - Puławy, woj. lubelskie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku
  77. Murat Renata 4 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktorka w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktorka, zasłużona w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, kierownik drużyny i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku             
  78. Murat Ryszard 10 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Polskiej Federacji Karate Tsunami i prezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, organizator Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  79. Narloch Piotr  - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (prezes firmy InterRisk) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  80. Nguyen Dang Quang 10 dan, dr med. - Sajgon (Ho Chi Minh), Wietnam (wielki mistrz stylu Mekongdo, wiceprzewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, dwukrotny medalista Mistrzostw Wietnamu; wręczenie odznaczenia: po 29 września 2019 roku w Wietnamie        
  81. Nguyen Ngoc Noi 10 dan vinh xuan - Hanoi, Wietnam (wielki mistrz Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 16 października 2021 roku       
  82. Nguyen Van That - Hanoi, Wietnam (mistrz Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; bohater wojny wietnamsko-amerykańskiej; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 16 października 2021 roku  
  83. Nowak Aleksander, ppłk BL - Kamieniec Wrocławski, woj. dolnośląskie (wiceprzewodniczący Komitetu Koordynacyjno-Programowego Trzeciej Siły: Dobro Polski) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku  
  84. Nowak Waldemar 2 dan karate tsunami - Krośniewice, woj. łódzkie (prezes Krośniewickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie      
  85. Organiak Ludwik  4 dan -  Solec Kujawski, woj. kujawsko-pomorskie  (prezes Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walki w Solcu Kujawskim i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  86. Osiejewski Marek Roman, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Głównej Policji) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku 
  87. Pachowski Andrzej, ppłk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie     
  88. Parfieniuk Włodzimierz 8 dan karate tsunami - Hajnówka, woj. podlaskie (wiceprezes Federacji Karate Tsunami Renmei i przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:     
  89. Pastuszka Jacek, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  90. Pawłowski Tadeusz, kpt. MW - Gdynia, woj. pomorskie (skarbnik Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Piłsudskiego Okręgu Pomorskiego) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  91. Pepławski Bogdan  - Staroźreby, woj. mazowieckie (emeryt. oficer Państwowej Straży Pożarnej) - rodzaj zasług: kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  92. Pieńkosz Dariusz - Żyrardów, woj. mazowieckie (właściciel Zakładu Poligraficznego JANDAR Żyrardów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  
  93. Pietrasiewicz Kazimierz Jerzy, kmdr por. - Gdynia, woj. pomorskie - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  94. Pilarczyk Bartosz - Miasteczko Śląskie, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii najmłodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  95. Podbielski Andrzej - Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie           
  96. Pokrowski Bogdan, gen. dyw. BL - Biel, woj. mazowieckie (b. dowódca jednostek wojskowych) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku  
  97. Popiołek Janusz 4 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna - sekretarz Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  98. Prochacki Jerzy - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Zarządu Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Gwardia" w Bydgoszczy) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia: uroczystość IPA International Police Association Sekcja Polska 26 stycznia 2020 roku w Licheniu   
  99. Przewoźnik Ewald 10 dan - Gilowice, woj. śląskie (wielki mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie            
  100. Przybyszewski Paweł 10 dan karate tsunami - Płock, woj. mazowieckie (b. prezes Płockiego Klubu Karate Tsunami "Shugyo") - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: pośmiertnie     
  101. Puchała Dariusz  - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (Wójt Gminy Stare Miasto) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku          
  102. Puczyński Bogdan 10 dan jiu-jitsu - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Szkoły Walki Puczyński) - rodzaj zasług: medalista w kategorii mistrzów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  103. Pułkownik Tadeusz  4 dan taekwon-do  - Świdnica, woj. dolnośląskie (instruktor Polskiego Stowarzyszenia Taekwon-Do) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:        
  104. Raziuk Tomasz  7 dan jiu-jitsu - Szczecin, woj. zachodniopomorskie  (wiceprezes Polskiego Towarzystwa Jiu-Go-Ryu Jiu-Jitsu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  105. Rębecki Paweł - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  106. Rudnik Dariusz - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor judo; dyrektor Oficyny Drukarskiej) - rodzaj zasług: inne: data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  107. Rumiński Tomasz 2 dan - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walki w Bydgoszczy i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  108. Rybak Jan, gen. bryg. BL - Żyrzyn, woj. lubelskie (b. dowódca jednostek wojskowych) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku
  109. Rybska Marta - Grodno, woj. łódzkie  (zawodniczka Krośniewickiego Klubu Karate - "Tsunami") - rodzaj zasług: medalista w kategorii licealistów młodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  110. Rycerz Wojciech, dr n. wet. - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku    
  111. Ryniec Tadeusz 9 dan karate tsunami - Kutno, woj. łódzkie (instruktor Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia główny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  112. Rżysko Janusz 3 dan karate shotokan - Ustka, woj. pomorskie (instruktor UKS Ju-jitsu "Gepard" - Ustka) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  113. Sadzyńska Elżbieta - Warszawa, woj. mazowieckie (sekretarz generalny Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku     
  114. Sędek Waldemar 2 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Shaolin Chang Chuan Kung Fu - System Self Defence i członek Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  115. Marek Piotr Sikorski, kmdr por. dr - Gdynia, woj. pomorskie (b. pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni); data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 16 października 2021 roku        
  116. Słomkowski Rafał 6 dan RAION - Małe Rudy, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Szkoły Walki RAION i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  117. Stachowiak Leszek, kmdr por. BL - Gdynia, woj. pomorskie (sekretarz Pomorskiej Okręgowej Komisji Rewizyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku
  118. Stachyra Edward, płk BL - Zagrody, powiat puławski (partyzancki kombatant BCh) - data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku   
  119. Sulik Tomasz, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  120. Swoboda Jacek 3 dan aikido - Hartlepool, United Kingdom (prezes Akademii Aikido w Hartlepool) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość wręczenia wyróżnień i medali 24 listopada 2019 roku w Warszawie         
  121. Syc Zbigniew 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie   
  122. Szlenk Jakub - Zendek, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  123. Szlenk Wojciech - Zendek, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii młodzików Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  124. Szopiera Malwina 2 dan RAION - Ślesin, woj. wielkopolskie (instruktor Szkoły Walki RAION) - rodzaj zasług: instruktorka, zasłużona w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalistka w kategorii mistrzów i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  125. Szwałek Zofia - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodniczka Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalistka w kategorii licealistów młodszych w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  126. Szwargoliński Bartłomiej - Przytoczno, woj. lubelskie (zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  127. Szymański Benedykt - Warszawa, woj. mazowieckie (b. dyrektor Fabryki Samochodów Osobowych FSO Daewoo) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  128. Talarek Marek 8 dan - Warszawa, woj. mazowieckie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  129. Truong Anh Tuan 6 dan vinh xuan - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Polskiego Oddziału Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu i sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki oraz przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Wietnamczyków w Polsce) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku
  130. Wadelski Jarosław 8 dan karate tsunami - Stare Miasto, woj. wielkopolskie  - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  131. Warchał Jacek 10 dan - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (prezes Fundacji Pszczyńska Akademia Sztuk Walki im. Józefa Brudnego, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie        
  132. Wasiak Krzysztof 10 dan jiu-jitsu - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprzewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa, przewodniczący Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data przyznania odznaczenia: 17 czerwca 2019 roku; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  133. Wichniewicz Dariusz Krzysztof, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku 
  134. Wierzchucki Henryk, ppłk BL - Łosice, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  135. Wierzchucki Mariusz, ppłk BL - Pustelnik, woj. mazowieckie (nauczyciel w-f) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku           
  136. Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  137. Wiewiórowski Korneliusz - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kilku kategoriach w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: 
  138. Włodarski Piotr 2 dan - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (funkcjonariusz Służby Więziennej) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz podnoszeniu poziomu obronności kraju; data wręczenia odznaczenia: 1 grudnia 2020 roku
  139. Wolanin Bolesław, gen. bryg. BL - Sanok, woj. podkarpackie (prezes Związku Weteranów i Rezerwistów WP Okręg Sanok) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku                  
  140. Woliński Ryszard, kontradmirał BL - Gdynia, woj. pomorskie (członek Zarządu Krajowego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Piłsudskiego) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  141. Wójcik Zdzisław, gen. BL - Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie (uczestnik walk z UPA) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku     
  142. Wółkiewicz Robert 3 dan karate tsunami - Legionowo, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu w rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie           
  143. Wróblewski Jakub - Daszyna, woj. łódzkie (zawodnik Krośniewickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii gimnazjalistów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:           
  144. Zaborowski Artur - Staroźreby, woj. mazowieckie (zawodnik UKS Karate Tsunami "Shuriken") - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  145. Zenderowski Kuba - Bytom, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii kadetów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  146. Zmijewski Jacek Dariusz, ppłk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  

 

            Serdecznie gratulujemy w imieniu Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. 




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
3513481
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com