Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

WYKAZ ODZNACZONYCH PRESTIŻOWYM MEDALEM: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I


WYKAZ ODZNACZONYCH

PRESTIŻOWYM MEDALEM

Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I 

   
 Warszawa  Federacja

    W tym dziale publikowany jest    

  WYKAZ ODZNACZONYCH 

  prestiżowym medalem: 

            

    ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI   

      DLA SZTUK WALKI KLASY I      

 Warszawa
 Krzyż
         
   Na Krajowym Zjeździe Zasłużonych dla Sztuk Walki w niedzielę 29 września 2019 roku w Warszawie wręczone zostały pierwsze egzemplarze (57 egz.) prestiżowego odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I.


   Jest to jedyne odznaczenie, przyznawane za zasługi w dziedzinie sztuk walki.

 

   Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I to odznaczenie, zgodnie z posiadanymi prerogatywami ustanowione i przyznawane przez  Prezesa Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

  

   Federacja ta jest największym w Polsce związkiem,  zrzeszającym  40 różnych organizacji (federacji, związków, unii, zrzeszeń, akademii, towarzystw, stowarzyszeń, systemów, szkół, centrów, ośrodków) licznych stylówpochodzenia japońskiego, chińskiego, koreańskiego, wietnamskiego, filipińskiego i innych, które z kolei skupiają ogółem ogromną liczbę klubów i sekcji z różnych miejscowości z całej Polski, a także z innych krajów, nawet z Dalekiego Wschodu.

   Ich wykaz podany jest na internetowej stronie www.federacjasztukwalki.pl w dziale: WYKAZ ZRZESZONYCH ORGANIZACJI. 

   Odznaczenie: Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I według przepisów otrzymać mogą: 

  • instruktorzy różnych stylów, zasłużeni w szkoleniu i rozwoju sztuk walki;
  • kierownicy drużyn startujących w Mistrzostwach Polski, a także występujących w dotychczasowych Festiwalach Dalekowschodnich Sztuk Walki; 
  • sędziowie i osoby funkcyjne Mistrzostw Polski;
  • wyjątkowo - inne zasłużone dla sztuk walki osoby
  • a także zawodnicy (bez względu na wiek, nawet najmłodsi), którzy w zawodach o najwyższej randze, jakimi są Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami (jest o tym mowa niżej) zdobyli:                                           a) co najmniej trzy dowolne medale - łącznie (biorąc pod uwagę łącznie wszystkie dotychczasowe Mistrzostwa Polski - czternaście),                                                                                                                        b) albo co najmniej jeden medal złoty

         ale wszyscy wymienieni pod warunkiem,

         że są członkami Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

 

   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunamizawodami o najwyższej randze w kraju, ze względu na ich rozmach i poziom organizacji, a także relację telewizyjną, którą mogą oglądać wszyscy na całym świecie zarówno w dniu imprezy, jak i później, jak również ze względu na atrakcyjność i dostępność konkurencji (w liczbie 21) i kategorii (w liczbie 10) dla wszystkich zawodników, niezależnie od uprawianego stylu.

   W Mistrzostwach tych, oprócz tsunamistów (ćwiczących karate tsunami), startują zawodnicy wielu sztuk walki, między innymi karate shotokan, karate kyokushin, jiu-jitsu, taekwon-do, pak hok kung-fu, aikido, kick-boxing, mma, wing chun (vinh xuan) kung-fu, van truong vo-quan i innych.

   Na przykład w XIV Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami, które odbyły się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej w Warszawie przy ul. Poezji 5 startowało 270 najlepszych zawodników z 33 ośrodków z Polski i Polonii: z Anglii i Szwecji (zrzeszających głównie Polaków zamieszkałych w tych krajach) oraz kilku drużyn zrzeszających Wietnamczyków zamieszkałych w Polsce.

   Współorganizatorem tej wielkiej imprezy była Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, a uczestniczyło w niej (w charakterze gości honorowych, sędziów i nawet zawodników) wielu - reprezentujących różne style - działaczy Federacji, a nawet członków najwyższych władz Federacji. W tej imprezie udział wzięło między innymi pięciu mistrzów różnych stylów, posiadających najwyższy mistrzowski stopień 10 dan. 

 

   Lista członków Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki znajduje się na internetowej stronie www.federacjasztukwalki.pl w dziale: WYKAZ CZŁONKÓW INDYWIDUALNYCH.  

 

   Kolejne osoby, którym przyznawany jest Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I, otrzymują go w trakcie innych uroczystości. 

 

WYKAZ OSÓB ODZNACZONYCH

  prestiżowym medalem: 

Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I

(w kolejności alfabetycznej nazwisk wraz z uzasadnieniem rodzaju zasług

i datą wręczenia odznaczenia)  

  1. Ambroży Tadeusz, 10 dan ju-jitsu, prof. dr hab. - Kraków, woj. małopolskie (nauczyciel akademicki; działacz Polskiego Związku Ju-jitsu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  2. Arak Michał Mirosław  - Radom, woj. mazowieckie (redaktor naczelny Telewizji Internetowej "Studio Polaków") - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy       
  3. Babik Karol - Nowy Kębłów, woj. mazowieckie (zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów starszych w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  4. Babik Paulina - Nowy Kębłów, woj. mazowieckie (zawodniczka Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalistka w kategorii juniorów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  5. Baracz Andrzej, kpt. ŻŚ - Józefów, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku 
  6. Barwiński Roman 2 dan, ppłk WP - Halinów, woj. mazowieckie (instruktor i mistrz wing chun kung-fu; lider Organizacji Close Range Combat Academy CRCA-Lopez Poland) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 18 czerwca 2022 roku w Warszawie       
  7. Bator Andrzej - Warszawa, woj. mazowieckie (światowej sławy solista operowy, który występował w operach na wszystkich kontynentach) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie       
  8. Bem Rafał 4 dan - Czechowice-Dziedzice, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie      
  9. Berg Przemysław - Konik Nowy, woj. mazowieckie (redaktor tygodnika "Polityka", b. redaktor naczelny tygodnika "The Warsaw Voice" i miesięcznika "Playboy") - rodzaj zasług: popularyzacja sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie     
  10. Bernat Kazimierz 2 dan - Puławy, woj. lubelskie (instruktor taekwondo WTF) - rodzaj zasług: popularyzacja sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: pośmiertnie 31 marca 2021 roku   
  11. Bieńkowski Sebastian 1 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  12. Biernacki Dariusz - Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  13. Biernacki Stanisław - Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - rodzaj zasług: medalista w kategorii najmłodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  14. Bigos Wiesław 10 dan - Bieruń, woj. śląskie (prezes Stowarzyszenia BIG Budo Polska) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  15. Bochm Ryszard 7 dan - Wisła Wielka, woj. śląskie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  16. Bogucki Andrzej - Żyrardów, woj. mazowieckie (instruktor pływania i najstarszy wiekiem ratownik wodny; wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Świata w ratrownictwie wodnym) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 18 lutego 2023 roku w Warszawie   
  17. Bogusz Daniel 5 dan karate tsunami - Łowicz, woj. łódzkie (prezes Łowickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  18. Brudny Aleksander 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie (wielki mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  19. Brudny Jan 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie (współzałożyciel Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki i prezydent/patriarcha Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  20. Brzeskot Robert - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki;  data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  21. Burzyński Jan - Skierniewice, woj. mazowieckie (właściciel Zakładu Poligraficznego JANDAR Żyrardów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  22. Bylinka-Nehrebecki Janusz  - Garwolin, woj. mazowieckie (dowódca 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  23. Chałupka Marek Franciszek, płk BL - Piastów, woj. mazowieckie (komandor Drugiej Komandorii Piastów Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 14 grudnia 2019 roku w Warszawie            
  24. Chmielewski Jacek, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (właściciel Oficyny Drukarskiej Warszawa) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie   
  25. Chodorek Piotr - Warszawa, woj. mazowieckie (członek Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami oraz lekarz weterynarii i współwłaściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Wawer) - rodzaj zasług: weteran sztuk walki i Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  26. Chwałyk Jarosław - Sękowa, woj. podkarpackie (instruktor ośrodka Defence Combat w Sękowej) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia: XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
  27. Cukier Mirosław Cezary - Jakubów, woj. łódzkie (emeryt. funkcjonariusz Policji) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 21 maja 2022 roku w Warszawie
  28. Cynarski Wojciech Jan, 10 dan judo-do ido i jujutsu, prof. dr hab. - Strzyżów, woj. podkarpackie (nauczyciel akademicki): rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: 12 lipca 2023 roku
  29. Czarnek Konrad 4 dan jiu-jitsu - Kalisz, woj. wielkopolskie (instruktor modern combat i systema) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: seminarium szkoleniowe 4 czerwca 2022 roku w Kaliszu
  30. Czerniak Hubert, lek. med. - Petrykozy, woj. łódzkie (lekarz medycyny zintegrowanej) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie
  31. Dagher Sabah, dr nauk technicznych - Malmo, Szwecja (b. pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Informatyki i Energetyki w Warszawie) - rodzaj zasług: organizacja struktur sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie 
  32. Deluga Henryk, płk BL - Radom, woj. mazowieckie (Komandor Pierwszej Komandorii Radom Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie          
  33. Denisiuk Artur 7 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  34. Dolny Wojciech 10 dan taekwon-do - Wrocław, woj. dolnośląskie (prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do "Dolny Taekwon-do Center" i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  35. Drożniak Krzysztof 9 dan - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie     
  36. Dzięgiel Zygmunt, gen. bryg. BL - Puławy, woj. lubelskie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy
  37. Duczmalewski Jarosław 10 dan SCF - Warszawa, woj. mazowieckie (przewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa i skarbnik Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  38. Fabijański Mariusz 7 dan - Łomianki, woj. mazowieckie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  39. Falecki Jan, gen. broni. BL - Lublin, woj. lubelskie (sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lublinie) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczewnia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 7 sierpnia 2021 roku w Warszawie
  40. Filipek Krystian 2 dan karate tsunami - Ryki, woj. lubelskie (instruktor Karate Tsunami i prezes Lubelskiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia: Edycja I XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2022 roku w Warszawie; oraz za zasługi w szkoleniu zawodników - data wręczenia: (po raz drugi) XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
  41. Gadzinowski Robert 1 dan karate tsunami - Turek, woj. wielkopolskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  42. Gasek Krzysztof 6 dan karate tsunami - Ząbki, woj. mazowieckie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: wielokrotny medalista i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  43. Głowacki Daniel 10 dan jiu-jitsu - Szczecin, woj. zachodniopomorskie (prezes Polskiego Towarzystwa Jiu-Go-Ryu Jiu-Jitsu i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  44. Gołębiewski Jerzy 7 dan judo - Skierniewice, woj. łódzkie (instruktor judo) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: 19 lutego 2024 roku w Skierniewicach 
  45. Górny Bernard 6 dan - Rzeszów, woj. podkarpackie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  46. Gradowski Grzegorz 3 dan karate tsunami - Żychlin, woj. wielkopolskie (instruktor Ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  47. Graff Sławomir 6 dan karate tsunami - Bolesławiec, woj. dolnośląskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: wielokrotny medalista i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku
  48. Grzegorzek Alojzy - Katowice, woj. śląskie - data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy 
  49. Halladin Piotr 8 dan jiu-jitsu i 4 dan judo - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo i wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  50. Hibner Krzysztof 7 dan - Pszczyna, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  51. Hoehle-Kleinertz Bernd 8 dan ju-jitsu - Stadthagen, Germany - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Gala Budo Bushi 7 grudnia 2019 roku               
  52. Józefacki Jan - Ślesin, woj. wielkopolskie (zawodnik Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Sompolnie) - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  53. Jurczakowski Adam 7 dan karate shotokan i ju-jitsu - Piastów, woj. mazowieckie (przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan oraz członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  54. Kaczmar Andrzej 9 dan karate tsunami - Bytom, woj. śląskie (prezes Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie        
  55. Kalinowski Henryk Leopold Jerzy, admirał BL - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RPiBWP) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 25 stycznia 2020 roku w Warszawie
  56. Kamiński Tomasz - Wyry, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie         
  57. Kanderski Dominik 4 dan karate tsunami - Biała Podlaska, woj. lubelskie (instruktor karate tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  58. Karaźniewicz Wojciech - Siemianowice Śląskie, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  59. Kasiński Zbigniew 6 dan - Czechowice-Dziedzice, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie   
  60. Kawka Leszek - Pszczyna, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  61. Kłodnicki Zygmunt 1 dan, ppłk - Stawiszyn, woj. wielkopolskie (mistrz jiu-jitsu i modern combat) - rodzaj zasług: zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: 30 maja 2023 roku
  62. Kłyk Czesław - Bieruń, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie  
  63. Koczy Marek 8 dan - Wodzisław Śląski, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie    
  64. Komorowska Antonina Danuta, dr - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprezes Środowiska "Grupa Kampinos" Światowego Związku Żołnierzy AK i komandor Czwartej Komandorii Warszawa Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie  
  65. Kopaczewski Bartłomiej  - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (prezes firmy Med-Alko) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  66. Kościelecka Marta Bolesława, dr nauk prawnych, gen. bryg. BL - Konstancin, woj. mazowieckie (komandor Pierwszej Komandorii Konstancin Bractwa Liderów) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 18 czerwca 2022 roku w Warszawie  
  67. Kościelny Henryk, gen. mjr wojsk kozackich - Łuck, Ukraina (dziennikarz, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy "4 Władza") - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie 
  68. Kowalczyk Zygmunt, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku  
  69. Kowalski Mariusz 7 dan karate tsunami - West Mersea, Essex, Anglia (instruktor Ośrodka Karate Tsunami Colchester) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 26 września 2020 roku w Bochotnicy
  70. Krętosz krzysztof 7 dan - Racibórz, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie  
  71. Krukowski Kazimierz, dr inż., 10 dan karate tsunami, 3 dan karate shotokan - Szczecin, woj. zachodniopomorskie (założyciel stylu karate shotokan w Polsce; b. wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Karate przy ZG TKKF; b. wiceprezes Polskiego Związku Karate) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, organizator Mistrzostw Polski w Karate; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  72. Kruła Roman 9 dan - Navan, Irlandia (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  73. Krystek Maciej 7 dan, płk - Strzelin, woj. dolnośląskie (prezes Międzynarodowej Organizacji Anty-Terrorystycznej Kato) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  74. Kubat Tomasz 1 dan - Bytom, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami w kategorii mistrzów) - rodzaj zasług: dzielność i duch walki okazany na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku  
  75. Kubiak Krzysztof - Krośniewice, woj. łódzkie (zawodnik Krośniewickiego Klubu Karate - "Tsunami") - rodzaj zasług: medalista w kategorii dorosłych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku      
  76. Kubińska Wiesława - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie       
  77. Kula Adam, dr, kontradmirał - Gdańsk, woj. pomorskie (trener judo; b. kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki: data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  78. Kurzydło Tomasz, kmdr BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie   
  79. Kwiatkowski Andrzej, ppłk pil. BL - Radom, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie 
  80. La Duc Trung 10 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Szkoły Wietnamskiej Sztuki Walki Vo-quyen; wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie           
  81. Lechowski Jerzy, prof. nadzw. dr hab. inż., gen. bryg. BL  - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: weteran sztuk walki i osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie
  82. Lehmann Krzysztof 3 dan goju-ryu - Dębnica Koszubska, woj. pomorskie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży w Starym Mieście 5 grudnia 2020 roku
  83. Leś Eugeniusz 8 dan - Brenna, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  84. Łukawczyk Jacek 8 dan karate tsunami - Kutno, woj. łódzkie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie     
  85. Maciąga Stanisław, gen. bryg. BL - Puławy, woj. lubelskie (prezes Związku Kombatantów RPiBWP w Puławach oraz prezes Związku Inwalidów Wojennych RP w Puławach) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy 
  86. Maćkowski Martyn - Żołędowo, woj. kujawsko-omorowskie (funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Bydgoszcz) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz podnoszeniu poziomu obronności kraju; data wręczenia odznaczenia: 20 listopada 2020 roku
  87. Manoch Krittika - Warszawa, woj. mazowieckie (właścicielka Suparom Thai Food Warszawa) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie 
  88. Marciniak Marek 9 dan jiu-jitsu i 3 dan judo, płk WP - Warszawa, woj. mazowieckie (lider Stowarzyszenia Mistrzów i Weteranów Judo i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie             
  89. Marcinkowski Artur 3 dan karate tsunami - Drobin, woj. mazowieckie (instruktor UKS Karate Tsunami "Shuriken" - Staroźreby) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  90. Matuszewska Aleksandra 3 dan taekwon-do - Kębłowice, woj. dolnośląskie (instruktor taekwon-do) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:
  91. Matuszewski Jacek 4 dan taekwon-do - Kębłowice, woj. dolnośląskie (instruktor taekwon-do; prezes Uczniowskiego Klubu Taekwon-do KO-DANG) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  92. Mazur Sebastian - Mrocza, woj. kujawsko-omorskie (urzędnik samorządowy) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: Kurs Karate Tsunami dla Szkoły Walki Raion 27 sierpnia 2022 roku w Małych Rudach koło Bydgoszczy
  93. Metera Tomasz - Chromin, woj. mazowieckie (sołtys wsi Chromin i radny Gminy Borowie) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  94. Mędrzak Daniel 5 dan - Tychy, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  95. Mężydło Piotr - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (członek Zarządu Sekcji Judo Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Gwardia" w Bydgoszczy) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia: uroczystość IPA International Police Association Sekcja Polska 26 stycznia 2020 roku w Licheniu 
  96. Mikołajczyk Maciej - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: medalista w kategorii licealistów młodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku     
  97. Mikołajczyk Mateusz - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku  
  98. Mikołajczyk Stanisław  - Rzgów, woj. wielkopolskie (zawodnik ośrodka Karate Tsunami w Starym Mieście) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  99. Miroszczuk Tadeusz Stefan, gen. dyw. BL - Zamość, woj. lubelskie (weteran wojskowy, zajmujący funkcje dowódcze i sztabowe w Wojsku Polskim) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 24 września 2022 roku w Kolonii Zbędowice
  100. Misztal Maciej 7 dan karate tsunami, dr n. med. - Kutno, woj. łódzkie (prezes Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i lekarz w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie
  101. Miśta Antoni Robert, gen. dyw. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (wicekról Warszawy i Mazowsza Bractwa Kurkowego) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  102. Mitura Brajan - Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie (zawodnik Karate Goju-ru Dębnica Kaszubska w kategorii młodzików) - rodzaj zasług: dzielność i duch walki okazany na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku  
  103. Morek Jan, gen. dyw. pil. BL - Warszawa, woj. mazowieckie  (przewodniczący Komitetu Koordynacyjno-Programowego Trzeciej Siły: Dobro Polski) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  104. Mulawa Marian, płk BL - Puławy, woj. lubelskie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy
  105. Murat Renata 4 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktorka w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktorka, zasłużona w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, kierownik drużyny i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie            
  106. Murat Ryszard 10 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Polskiej Federacji Karate Tsunami i prezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, organizator Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  107. Muszyński Mikołaj - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kilku kategoriach w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2023 roku 
  108. Narloch Piotr - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (prezes firmy InterRisk) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku 
  109. Nguyen Dang Quang 10 dan, dr med. - Sajgon (Ho Chi Minh), Wietnam (wielki mistrz stylu Mekongdo, wiceprzewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, dwukrotny medalista Mistrzostw Wietnamu; wręczenie odznaczenia: po 29 września 2019 roku w Wietnamie        
  110. Nguyen Ngoc Noi 10 dan vinh xuan - Hanoi, Wietnam (wielki mistrz Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 16 października 2021 roku w Warszawie    
  111. Nguyen Van That - Hanoi, Wietnam (mistrz Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; bohater wojny wietnamsko-amerykańskiej; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 16 października 2021 roku w Warszawie 
  112. Noras Adam 7 dan - Bieruń, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie  
  113. Nowak Aleksander, ppłk BL - Kamieniec Wrocławski, woj. dolnośląskie (wiceprzewodniczący Komitetu Koordynacyjno-Programowego Trzeciej Siły: Dobro Polski) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie
  114. Nowak Waldemar 2 dan karate tsunami - Krośniewice, woj. łódzkie (prezes Krośniewickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie      
  115. Organiak Ludwik  4 dan -  Solec Kujawski, woj. kujawsko-pomorskie  (prezes Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walki w Solcu Kujawskim i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  116. Osiejewski Marek Roman, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Głównej Policji) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy
  117. Pachowski Andrzej, ppłk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie     
  118. Parfieniuk Włodzimierz 8 dan karate tsunami - Hajnówka, woj. podlaskie (wiceprezes Federacji Karate Tsunami Renmei i przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:     
  119. Pastuszka Jacek, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  120. Pawłowski Grzegorz 4 dan - Sękowa, woj. podkarpackie (instruktor ośrodka Defence Combat w Sękowej) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia: XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
  121. Pawłowski Tadeusz, kpt. MW - Gdynia, woj. pomorskie (skarbnik Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Piłsudskiego Okręgu Pomorskiego) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Warszawie 19 października 2019 roku 
  122. Pepławski Bogdan  - Staroźreby, woj. mazowieckie (emeryt. oficer Państwowej Straży Pożarnej) - rodzaj zasług: kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku
  123. Piasek Czesław - Korbielów, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie 
  124. Pieńkosz Dariusz - Żyrardów, woj. mazowieckie (właściciel Zakładu Poligraficznego JANDAR Żyrardów) - rodzaj zasług: organizacja Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  
  125. Pietrasiewicz Kazimierz Jerzy, kmdr por. - Gdynia, woj. pomorskie - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  126. Pilarczyk Bartosz - Miasteczko Śląskie, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii najmłodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  127. Płoskonka Dariusz 5 dan - Piekary Śląskie, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie       
  128. Podbielski Andrzej - Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  129. Podraza Cezary 10 dan kick-boxing - Sosnowiec, woj. śląskie (Pszczyńska Akademia Sztuk Walki) - rodzaj zasług: medalista mistrzostw świata w kick-boxingu            
  130. Pokrowski Bogdan, gen. dyw. BL - Biel, woj. mazowieckie (b. dowódca jednostek wojskowych) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna 19 października 2019 roku w Warszawie 
  131. Popiołek Janusz 4 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna - sekretarz Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  132. Postulka Adam 6 dan - Chorzów, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie  
  133. Prochacki Jerzy - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Zarządu Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Gwardia" w Bydgoszczy) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia: uroczystość IPA International Police Association Sekcja Polska 26 stycznia 2020 roku w Licheniu   
  134. Przewoźnik Ewald 10 dan - Gilowice, woj. śląskie (wielki mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie            
  135. Przybyszewski Paweł 10 dan karate tsunami - Płock, woj. mazowieckie (b. prezes Płockiego Klubu Karate Tsunami "Shugyo") - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: pośmiertnie     
  136. Puchała Dariusz  - Stare Miasto, woj. wielkopolskie (Wójt Gminy Stare Miasto) - rodzaj zasług: wspieranie Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami w Starym Mieście 7 grudnia 2019 roku          
  137. Puczyński Bogdan 10 dan jiu-jitsu - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Szkoły Walki Puczyński) - rodzaj zasług: medalista w kategorii mistrzów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  138. Pułkownik Tadeusz  4 dan taekwon-do  - Świdnica, woj. dolnośląskie (instruktor Polskiego Stowarzyszenia Taekwon-Do) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:        
  139. Raziuk Tomasz  7 dan jiu-jitsu - Szczecin, woj. zachodniopomorskie  (wiceprezes Polskiego Towarzystwa Jiu-Go-Ryu Jiu-Jitsu) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  140. Rejbicz Witold 8 dan - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie    
  141. Rębecki Paweł - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  142. Rudnik Dariusz - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor judo; dyrektor Oficyny Drukarskiej) - rodzaj zasług: inne: data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 14 grudnia 2019 roku w Warszawie 
  143. Rumiński Tomasz 2 dan - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walki w Bydgoszczy i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie    
  144. Rybak Jan, gen. bryg. BL - Żyrzyn, woj. lubelskie (b. dowódca jednostek wojskowych) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy
  145. Rybska Marta - Grodno, woj. łódzkie  (zawodniczka Krośniewickiego Klubu Karate - "Tsunami") - rodzaj zasług: medalista w kategorii licealistów młodszych Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  146. Rycerz Wojciech, dr n. wet. - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii seniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku    
  147. Ryniec Tadeusz 9 dan karate tsunami - Kutno, woj. łódzkie (instruktor Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia główny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie
  148. Rzepa Janusz - Toronto, Kanada (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  149. Rzepa Zbigniew - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  150. Rzeźniaczak Igor - Gryfice, woj. zachodniopomorskie (zawodnik Karate Tsunami Gryfice w kategorii młodzików) - rodzaj zasług: dzielność i duch walki okazany na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
  151. Rżysko Janusz 3 dan karate shotokan - Ustka, woj. pomorskie (instruktor UKS Ju-jitsu "Gepard" - Ustka) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:
  152. Sadzyńska Elżbieta, gen. dyw. BL - Warszawa, woj. mazowieckie (sekretarz generalny Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 października 2019 roku w Warszawie   
  153. Schab Sławomir Andrzej, gen. bryg. - Nowy Olszowiec, woj. łódzkie (emeryt. funkcjonariusz Policji; komendant główny Związku Rezerwistów RP; wiceprzewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tomaszowie Mazowiecki; komandor Pierwszej Komandorii Tomaszów Mazowiecki Bractwa Liderów); rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 20 sierpnia 2022 roku w Warszawie
  154. Sędek Waldemar 2 dan - Warszawa, woj. mazowieckie (przewodniczący Polskiego Zrzeszenia Shaolin Chang Chuan Kung Fu - System Self Defence i członek Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie   
  155. Marek Piotr Sikorski, kmdr por. dr - Gdynia, woj. pomorskie (b. pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni); data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 16 października 2021 roku w Warszawie         
  156. Słomkowski Rafał 10 dan RAION - Małe Rudy, woj. kujawsko-pomorskie (prezes Szkoły Walki RAION i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  157. Słupecki Marek 4 dan RAION - Lubostroń, woj. kujawsko-omorskie (instruktor Szkoły Walki RAION) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Kurs Karate Tsunami dla Szkoły Walki Raion 27 sierpnia 2022 roku w Małych Rudach koło Bydgoszczy
  158. Sokołowska Agnieszka 3 dan - Bytom, woj. śląskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie
  159. Sompomtip Kanchanawat - Bangkok, Tajlandia, Newcastle Anglia - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 19 lutego 2022 roku w Warszawie 
  160. Stachowiak Leszek, kmdr por. BL - Gdynia, woj. pomorskie (sekretarz Pomorskiej Okręgowej Komisji Rewizyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów  19 października 2019 roku w Warszawie
  161. Stachyra Edward, płk BL - Zagrody, powiat puławski (partyzancki kombatant BCh) - data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów 23 listopada 2019 roku w Bochotnicy
  162. Stencel Józef 8 dan - Żory, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie   
  163. Sulik Tomasz, płk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  164. Swoboda Jacek 3 dan aikido - Hartlepool, United Kingdom (prezes Akademii Aikido w Hartlepool) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość wręczenia wyróżnień i medali 24 listopada 2019 roku w Warszawie         
  165. Syc Zbigniew 10 dan - Pszczyna, woj. śląskie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie   
  166. Szczepański Fryderyk - Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie (zawodnik Karate Tsunami Kaazimierz Biskupi w kategorii juniorów) - rodzaj zasług: dzielność i duch walki okazany na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku  
  167. Szlenk Jakub - Zendek, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  168. Szlenk Wojciech - Zendek, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii młodzików Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  169. Szopiera Malwina 2 dan RAION - Ślesin, woj. wielkopolskie (instruktor Szkoły Walki RAION) - rodzaj zasług: instruktorka, zasłużona w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalistka w kategorii mistrzów i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  170. Szwałek Zofia - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodniczka Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalistka w kategorii licealistów młodszych w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  171. Szwargoliński Bartłomiej - Przytoczno, woj. lubelskie (zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Tsunami w Rykach) - rodzaj zasług: medalista w kategorii juniorów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  172. Szymański Benedykt - Warszawa, woj. mazowieckie (b. dyrektor Fabryki Samochodów Osobowych FSO Daewoo) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  173. Śliwka Paweł 6 dan - Rymanów, woj. podkarpackie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie    
  174. Talarek Marek 8 dan - Warszawa, woj. mazowieckie  (mistrz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie
  175. Tamborski Antoni - Golina, woj. wielkopolskie (zawodnik Karate Tsunami Golina w kategorii młodzików) - rodzaj zasług: dzielność i duch walki okazany na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku; oraz za dzielność i ducha walki - data wręczenia odznaczenia (po raz drugi): XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
  176. Truong Anh Tuan 6 dan vinh xuan - Warszawa, woj. mazowieckie (prezes Polskiego Oddziału Szkoły Walki Vinh Xuan Wing-chun Kung-fu i sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki oraz przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Wietnamczyków w Polsce) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, medalista i kierownik drużyny w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku
  177. Trybulski Robert 8 dan - Żory, woj. śląskie (instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie   
  178. Wadelski Jarosław 8 dan karate tsunami - Stare Miasto, woj. wielkopolskie  - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie  
  179. Waleriańczyk Roman 5 dan - Grzybowo/Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie (instruktor Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami 12 czerwca 2021 roku w Warszawie
  180. Warchał Jacek 10 dan - Jastrzębie Zdrój, woj. śląskie (prezes Fundacji Pszczyńska Akademia Sztuk Walki im. Józefa Brudnego, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data wręczenia odznaczenia: uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Józefa Brudnego 23 października 2021 roku w Pszczynie        
  181. Wasiak Krzysztof 10 dan jiu-jitsu - Warszawa, woj. mazowieckie (wiceprzewodniczący Systemu Czerwonego Feniksa, przewodniczący Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki; data przyznania odznaczenia: 17 czerwca 2019 roku; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  182. Wichniewicz Dariusz Krzysztof, gen. bryg. BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna w Bochotnicy 23 listopada 2019 roku 
  183. Wierzchucki Henryk, ppłk BL - Łosice, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku 
  184. Wierzchucki Mariusz, ppłk BL - Pustelnik, woj. mazowieckie (nauczyciel w-f) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku   
  185. Wiewiórowski Aleksander - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kilku kategoriach w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2023 roku          
  186. Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan karate tsunami - Warszawa, woj. mazowieckie (instruktor w Honbu Dojo Centralnej Szkole Karate Tsunami) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki, zdobywca wielu medali w kategorii mistrzów i sędzia w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie 
  187. Wiewiórowski Korneliusz - Warszawa, woj. mazowieckie (zawodnik Honbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kilku kategoriach w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XVII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 2 kwietnia 2022 roku  
  188. Włodarski Piotr 2 dan - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie (funkcjonariusz Służby Więziennej) - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu i rozwoju sztuk walki oraz podnoszeniu poziomu obronności kraju; data wręczenia odznaczenia: 1 grudnia 2020 roku
  189. Wolanin Bolesław, gen. bryg. BL - Sanok, woj. podkarpackie (prezes Związku Weteranów i Rezerwistów WP Okręg Sanok) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku                  
  190. Woliński Ryszard, wiceadmirał BL - Gdynia, woj. pomorskie (członek Zarządu Krajowego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Piłsudskiego) - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku 
  191. Wójcik Zdzisław, gen. BL - Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie (uczestnik walk z UPA) - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: uroczystość patriotyczna Bractwa Liderów w Warszawie 19 października 2019 roku     
  192. Wółkiewicz Robert 3 dan karate tsunami - Legionowo, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: instruktor, zasłużony w szkoleniu w rozwoju sztuk walki, sędzia i wielokrotny medalista w kategorii mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie           
  193. Wróblewski Jakub - Daszyna, woj. łódzkie (zawodnik Krośniewickiego Klubu Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii gimnazjalistów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:           
  194. Zaborowski Artur - Staroźreby, woj. mazowieckie (zawodnik UKS Karate Tsunami "Shuriken") - rodzaj zasług: inne; data wręczenia odznaczenia: Krajowy Zjazd Zasłużonych dla Sztuk Walki 29 września 2019 roku w Warszawie
  195. Zenderowski Kuba - Bytom, woj. śląskie (zawodnik Śląskiego Centrum Karate Tsunami) - rodzaj zasług: medalista w kategorii kadetów Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia: I edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w Warszawie 1 sierpnia 2020 roku
  196. Zmijewski Jacek Dariusz, ppłk BL - Warszawa, woj. mazowieckie - rodzaj zasług: osoba funkcyjna na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami; data wręczenia odznaczenia:  

 

            Serdecznie gratulujemy w imieniu Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. 




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
4015307
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com