Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami Warszawa '2024 - Relacja


RELACJA - WYNIKI 

XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

  Edycja I - 16 marca 2024 roku

    w Warszawie   

 

 Karate Tsunami

 

 XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - banner. 

  

Fotografie: 

W niniejszej relacji wykorzystane zostały fotografie wykonane przez przedstawicieli różnych drużyn,

uczestniczących w Mistrzostwach Polski. 

 

Federacja

 Renmei                                   

Edycja I      

XIX Otwartych Mistrzostw Polski     

Karate Tsunami       

odbyła się w Warszawie

16 marca 2024 roku


 

 Warszawa
 Warszawa

 

 

 

 

Widok na centrum Warszawy

z Mostu Siekierkowskiego,

od strony osiedla Radość,

gdzie odbędą się

Mistrzostwa Polski

i gdzie znajduje się

Honbu Dojo Centralna

 Szkoła Karate Tsunami 

i siedziba Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk

i Sportów Walki. 

Organizatorzy:

           

          Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:

  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie, 
  2. Federacja Karate Tsunami Renmei z siedzibą w Warszawie, 
  3. Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.    

   Za poszczególne sprawy odpowiedzialne były niżej wymienione osoby funkcyjne.
 
   Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski był prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). Do jego zadań należało kierowanie imprezą, ogólny nadzór nad jej przebiegiem i wskazywanie rozgrywek  w poszczególnych konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.

 

   Sekretarzem Mistrzostw Polski był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa). Do jego zadań należało przede wszystkim wykonanie dyplomów dla wszystkich zawodników oraz zapewnienie nagłośnienia.

 

   Udzielaniem pierwszej pomocy w razie potrzeby zajmowali się dwaj zawodowi ratownicy: mistrz Grzegorz Pawłowski 4 dan i mistrz Jarosław Chwałyk 2 dan (Sękowa).

  

   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone były – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla najlepszych przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski.
   
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyć w nich mogą nie tylko tsunamiści (osoby ćwiczące Karate Tsunami), ale również przedstawiciele innych stylów, o korzeniach japońskich, koreańskich, chińskich i wietnamskich.
 

 

   XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami podzielone zostały na dwie edycje: 

 

  • Edycja I - sobota 16 marca 2024 roku (godz. 10-18) w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poezji 6, Warszawa Falenica 
  • Edycja II (Sztuki Wojenne) - sobota 8 czerwca 2024 roku (godz. 10-18) w siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, ul. Patriotów 247, Warszawa Radość.

 

   W trakcie Edycji I (16 marca 2024 roku) rozegrano cześć konkurencji, a konkretnie:  

  1. Light-contact
  2. Full-contact
  3. Sumo-grappling
  4. Szermierka na miecze
  5. Walka na noże
  6. Nunchaku-kumite
  7. Yakusoku-kumite
  8. Makiwara-kumite
  9. Renraku-waza
  10. Tokui-kata
  11. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu
  12. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu
  13. Kata Karate Tsunami forma pojedyncza
  14. Kata Karate Tsunami forma potrójna
  15. Kata Karate Tsunami zespołowo
  16. Kata Karate Tsunami z Bronią forma pojedyncza
  17. Kata Karate Tsunami z Bronią forma potrójna
  18. Kata Karate Tsunami z Bronią zespołowo.

 

   W trakcie Edycji II (Sztuki Wojenne - 8 czerwca 2024 roku) rozegrana zostanie druga część konkurencji, a konkretnie:  

  1. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski
  2. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny
  3. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach
  4. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu
  5. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami
  6. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  7. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą do celu
  8. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd
  9. Tameshi-wari (łamanie dachówek)
  10. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru
  11. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach
  12. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach
  13. Makiwara-kumite (po raz drugi)
  14. Szermierka na miecze (po raz drugi)
  15. Walka na noże (po raz drugi)
  16. Nunchaku-kumite (po raz drugi)
  17. Sumo-grappling (po raz drugi)
  18. Light-contact (po raz drugi). 

 

   Wykaz konkurencji podany jest dalej.

 

   W Edycji I Mistrzostw Polski 16 marca 2024 roku startowało 250 zawodników z 30 ośrodków Karate Tsunami i innych systemów. Oto wykaz startujących drużyn:

  1. Bolesławiec, woj. dolnośląskie – Karate Tsunami, shihan Sławomir Graff 6 dan, prokurator;

  2. Bytom, woj. śląskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał hanshi Andrzej Kaczmar 9 dan;

  3. Garwolin, woj. mazowieckie – Karate Tsunami, na czele drużyny stała Julia Kuczyńska;

  4. Golina, woj. wielkopolskie – Karate Tsunami;

  5. Gryfice, woj. zachodniopomorskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał shihan Mariusz Kowalski 7 dan;

  6. Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał Jarosław Jacoszek;

  7. Krośniewice, woj. łódzkie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał renshi Waldemar Nowak 4 dan;

  8. Kutno, woj. łódzkie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał taishi Tadeusz Ryniec 10 dan;

  9. Modlimowo, woj. zachodniopomorskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał Adam Wolański, katecheta;

  10. Puławy, woj. lubelskie – Karate Tsunami, dr hab. Maciej Frant, prof. Instytutu Weterynarii;

  11. Ryki, woj. lubelskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał mistrz Krystian Filipek 2 dan;

  12. Stare Miasto, woj. wielkopolskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał hanshi Jarosław Wadelski 8 dan;

  13. Staroźreby, woj. mazowieckie – Karate Tsunami, na czele drużyny stał renshi Artur Marcinkowski 4 dan;

  14. Warszawa Honbu Dojo – Karate Tsunami, na czele drużyny stał hanshi Artur Denisiuk 7 dan;

  15. Zabrze, woj. śląskie – Karate Tsunami, na czele drużyny stała mistrzyni Agnieszka Sokołowska 4 dan;

  16. Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie – Karate Goju-ryu, na czele drużyny stał mistrz Krzysztof Lehman 3 dan;

  17. Drobin, woj. mazowieckie – Kick-boxing MOKSIR, na czele drużyny stał Piotr Gajewski;

  18. Drobin, woj. mazowieckie – LO Drobin, na czele drużyny stał mistrz Marcin Gajewski 2 dan;

  19. Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie – Szkoła Walki RAION, na czele drużyny stał Mirosław kozielski;

  20. Nowa Góra, woj. mazowieckie – MMA, na czele drużyny stał mistrz Krzysztof Pomianowski 2 dan;

  21. Piastów, woj. mazowieckie – Jiu-jitsu i Karate Shotokan, na czele drużyny stał mistrz Adam Jurczakowski 8 dan;

  22. Poznań, woj. wielkopolskie – Karate Kyokushin IBK, na czele drużyny stał hanshi Tomasz Olejnik 8 dan;

  23. Rynarzewo, woj. kujawsko-pomorskie – Szkoła Walki RAION, na czele drużyny stał Antoni Kzober;

  24. Sękowa, woj. małopolskie – Combat Defence, na czele drużyny stał mistrz Grzegorz Pawłowski 4 dan;

  25. Ustka, woj. pomorskie – Uczniowski Klub Sportowy Ju-jitsu „Gepard”, na czele drużyny stał mistrz Janusz Rżysko 3 dan;

  26. Warszawa – Klub Tiger Muay Boran, na czele drużyny stał Michał Chmielewski;

  27. Warszawa – Pak hok Kung-fu, na czele drużyny stał mistrz Artur Dybcio 4 dan;

  28. Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie – Akademia Sztuk Walki;

  29. Złotniki Kujawskie, woj. kujawsko-pomorskie – Szkoła Walki RAION, na czele drużyny stał Radosław Polaszewski;

  30. Żnin, woj. kujawsko-pomorskie – Szkoła Walki RAION, na czele drużyny stał mistrz Marek Słupecki 5 dan.

Nowa Góra

Drużyna Nowa Góra (woj. mazowieckie), na której czele stał mistrz Krzysztof Pomianowski 2 dan.

 

Piastów

                Drużyna Piastów (woj. mazowieckie), na której czele stał mistrz Adam Jurczakowski 8 dan. 

 

Sękowa

     Drużyna Sękowa (woj. małopolskie), na której czele stał mistrz Grzegorz Pawłowski 4 dan.

 

Złotniki

 Drużyna Złotniki Kujawskie (woj. kujawsko-pomorskie) szkoły walki RAION. 

 

Staroźreby

Drużyna Staroźreby (woj. mazowieckie), na której czele stał mistrz Artur Marcinkowski 4 dan.

 

Gryfice

 Drużyny Gryfice i Modlimowo z woj. zachodniopomorskiego,

na których czele stali mistrz Mariusz Kowalski 7 dan i katecheta Adam Wolański. 

 

   Konkurencje rozgrywano na pięciu planszach.

   

   Rozstrzyganiem rywalizacji zajmowali się następujący sędziowie, którzy ukończyli przewidziany przepisami kurs sędziowski, złożyli egzaminy i posiadają tytuł licencjonowanego sędziego na okres najbliższego roku:

  1. Denisiuk Artur 7 dan – Warszawa

  2. Filipek Krystian 2 dan - Ryki, woj. lubelskie

  3. Gradowski Grzegorz 3 dan - Żychlin, woj. wielkopolskie

  4. Graff Sławomir 6 dan - Bolesławiec, woj. dolnośląskie

  5. Jurczakowski Adam 8 dan - Piastów, woj. mazowieckie (Ju-jitsu i Karate Shotokan)

  6. Kaczmar Andrzej 9 dan - Bytom, woj. śląskie

  7. Kowalski Mariusz 7 dan - Gryfice, woj. zachodniopomorskie

  8. Marcinkowski Artur 4 dan - Staroźreby, woj. mazowieckie

  9. Murat Renata 4 dan – Warszawa

  10. Nowak Waldemar 4 dan - Krośniewice, woj. łódzkie

  11. Ryniec Tadeusz 10 dan - Kutno, woj. łódzkie – pełnił też funkcję sędziego głównego

  12. Słupecki Marek 5 dan - Lubostroń, woj. kujawsko-pomorskie (RAION)

  13. Sokołowska Agnieszka 4 dan - Zabrze, woj. śląskie

  14. Wadelski Jarosław 8 dan - Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie

  15. Waleriańczyk Roman 5 dan - Grzybowo/Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie

  16. Wiewiórowski Arkadiusz 10 dan - Warszawa, woj. mazowieckie, pełnił też funkcję zastępcy sędziego głównego.

Karate Tsunami

 

        W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact sędzia planszowy (na fotografii jako

    sędzia hanshi Andrzej Kaczmar 9 dan) wydaje sygnał do rozpoczęcia walki charakterystycznym ruchem ręki. 

  

 Karate Tsunami

 

     W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact sędzia planszowy (na fotografii sędzia

główny MP taishi Tadeusz Ryniec 10 dan) ogłaszał zwycięstwo poprzez uniesienie ręki zwycięskiego zawodnika. 

 

Karate Tsunami

 

      Goście honorowi Mistrzostw Polski, którzy wręczali medale zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach.

 

   Zaproszeni goście honorowi Mistrzostw Polski uroczyście wręczali na podium medale zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach:

  • gen. bryg. dr Marta Bolesława Kościelecka, wiceprzewodnicząca Centralnej Rady Wykonawczej partii PPS;

  • kmdr  Tomasz Kurzydło, sekretarz Klubu Kombatantów 1 DP im. T. Kościuszki;

  • por. Alicja Joanna Lichocka, budowniczy Dworca Centralnego w Warszawie;

  • gen. dyw. Bogdan Tadeusz Pokrowski, b. dowódca jednostki wojskowej w Siedlcach, sekretarz generalny partii „Wolni i Solidarni”;

  • płk Marek Roguski, b. funkcjonariusz BOR, zajmujący się ochroną prezydentów RP;

  • Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Mirosław Paweł Salwowski, arcybiskup metropolita Kościoła Starokatolickiego;

  • płk Tomasz Sulik, b. pracownik Instytutu Badawczego Opakowań;

  • Benedykt Lech Szymański, b. dyrektor FSO, działacz Bractwa Kurkowego;

  • kmdr ppor. Giedymin Wróblewski, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Baseballu;

  • gen. bryg. dr Stanisław Zduńczyk, pracownik centralnej administracji państwowej.

   O godz. 10:00 odbyło się krótkie uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonał prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan

  

Murat

  Krótkie otwarcie Mistrzostw Polski, jakiego dokonał o godz. 10:00 prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan.

  

   Następnie rozgrywano konkurencje na pięciu planszach.   


   Urozmaiceniem rozgrywek jest tradycyjna na Mistrzostwach Polski Karate Tsunami uroczysta Gala, będąca także oficjalnym otwarciem imprezy, która odbyła się o godz. 12:00.

 

Karate Tsunami 

Uroczysta Gala Mistrzostw Polski. Na pierwszym planie niektóre drużyny i ich kierownicy.

 

Karate Tsunami 

W trakcie Gali przedstawione zostały drużyny, uczestniczące w Mistrzostwach Polski. 

 

Karate Tsunami 

Podczas Gali prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił także gości honorowych. 

 

   W trakcie tej Gali prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki soke Ryszard Murat 10 dan otworzył Mistrzostwa Polski oraz przedstawił startujące w imprezie drużyny, sędziów, gości honorowych i osoby funkcyjne. 


   Potem poprosił o wystąpienie dwóch mistrzów Karate Tsunami: 

  • Tadeusza  Ryńca 10 dan,
  • Arkadiusza  Wiewiórowskiego 10 dan.

   Dodał, że powinien być z nimi jeszcze Jacek Łukawczyk 10 dan, ale przed kilku dniami ciężko zachorował.

   

   Stwierdził, że historia tych trzech mistrzów jest ewenementem w skali Polski i w skali całego świata.

   Wszyscy trzej zaczynali bowiem uprawianie Karate Tsunami na tym samym treningu tego samego dnia 43 lata temu, ćwiczyli systematycznie przez 43 lata, i przed tygodniem - 9 marca, także razem złożyli egzaminy na najwyższy stopień mistrzowski 10 dan.

   Ta niecodzienna historia powinna być wzorem do naśladowania przez osoby ćwiczące ze wszystkich ośrodków.

 

 O wręczenie certyfikatów na najwyższy stopień mistrzowski 10 dan poprosił patriarchę Kościoła Starokatolickiego, Księdza Arcybiskupa Metropolitę Mirosława Pawła Salwowskiego.

   Soke Ryszard Murat 10 dan dodał, że w Karate Tsunami osoby, które zdobyły najwyższy mistrzowski stopień 10 dan, uzyskują także zaszczytny tytuł taishi, który w języku japońskim znaczy „patriarcha”.

   Zatem wypada - dodał - aby patriarcha (religijny) wręczył certyfikaty patriarchom sztuki walki.

  W trakcie wręczenia certyfikatów poprosił też o brawa dla trzech patriarchów Karate Tsunami i czwartego patriarchy religijnego, a konkretnie dla ich pracy i zaangażowania, dzięki którym mogli uzyskać najwyższe możliwe tytuły w swoich dziedzinach

 

Ryniec 

Tadeusz Ryniec (Kutno) otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie najwyższego stopnia mistrzowskiego

10 dan i zaszczytnego tytułu taishi (jap. "patriarcha") z rąk patriarchy Kościoła Starokatolickiego Księdza Arcybiskupa Metropolity Mirosława Pawła Salwowskiego. 

 

Wiewiórowski 

Arkadiusz Wiewiórowski (Warszawa) otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie najwyższego stopnia mistrzowskiego 10 dan i zaszczytnego tytułu taishi (jap. "patriarcha") z rąk patriarchy Kościoła

Starokatolickiego Księdza Arcybiskupa Metropolity Mirosława Pawła Salwowskiego.   

  

   Potem soke Ryszard Murat 10 dan poprosił o wystąpienie dwóch mistrzów, którzy w ostatnim okresie zdobyli wysokie stopnie mistrzowskie: 

  1. shihan Artur Denisiuk 7 dan z Warszawy, Karate Tsunami 
  2. mistrz Marek Słupecki 5 dan, z Lubostronia, woj. kujawsko-pomorskie, Szkoła Walki Raion.

   O wręczenie im certyfikatów poprosił Benedykta Szymańskiego, byłego dyrektora słynnej Fabryki Samochodów Osobowych Warszawa. Tak się składa - stwierdził - że Benedykt Szymański ponad czterdzieści lat temu uczył jako nauczyciel (przedmiotu: eksploatacja pojazdów)  Artura Denisiuka, kiedy ten uczęszczał do Technikum przy FSO.   

   Przy okazji dodał, że Benedykt Szymański jest swoistym ewenementem w skali kraju i świata pod względem zawodowym, ponieważ nie tylko ponad 40 lat przepracował w jednej firmie – FSO, ale jako jedyna osoba na świecie przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, od najniższego - pomocnika robotnika do najwyższego – dyrektora firmy

   Jego przypadek - wyjaśniał soke Ryszard Murat 10 dan - przypomina sztukę walki, gdzie także nader ważną sprawą jest systematyczna praca, polegająca na wieloletnim doskonaleniu się.

   To właśnie dlatego trzech wcześniej wymienionych mistrzów Karate Tsunami po 43 latach doskonalenia się osiągnęło najwyższy mistrzowski stopień 10 dan.

  W związku z tym poprosił o brawa dla wieloletniej pracy tych osób (mistrzów sztuki walki oraz gości honorowych), które odnotowały tak wysokie osiągnięcia.

 

Karate Tsunami

Wyżej i niżej: mistrz Artur Denisiuk 7 dan, b. dyrektor FSO Benedykt Szymański i mistrz Marek Słupecki 5 dan

po wręczeniu certyfikatów potwierdzających zdobyte stopnie mistrzowskie. 

 

Karate Tsunami

 

 

   Następnie soke Ryszard Murat 10 dan poprosił o wystąpienie czterech mistrzów, którzy w ostatnim okresie zasłużyły się dla Federacji i z tego powodu uhonorowane zostały w symboliczny sposób specjalnymi tablicami zasługi, wykonanymi z marmuru, aby istniały długo.


   Wyróżnienia te otrzymali:  

  1. Artur Denisiuk 7 dan, Warszawa, Karate Tsunami
  2. Adam Jurczakowski 8 dan, Piastów, Jiu-jitsu i Karate Shotokan
  3. Andrzej Kaczmar 9 dan, Bytom, woj. śląskie
  4. Artur Marcinkowski 4 dan, Staroźreby

   Tablice te wręczył gen. dyw. Bogdan Tadeusz Pokrowski, b. dowódca jednostki wojskowej w Siedlcach, sekretarz generalny partii „Wolni i Solidarni”. 


Karate Tsunami 

Wyżej: po uroczystym wręczeniu specjalnych tablic zasługi Federacji. 

 

   Zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 17:00. Dzięki sprawnej organizacji rozgrywki zakończono o godz. 15:30, czyli półtorej godziny wcześniej. 

 

Wadelski 

Prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (widoczny w tle) wyróżnił I miejscem wśród instruktorów mistrza Jarosława Wadelskiego 8 dan oraz pochwalił jego starania, dzięki którym rozgrywki skończyły się o godz. 15:30.

Dodał, że gdyby ten wybitny organizator jeszcze bardziej się starał, to cała impreza (Mistrzostwa Polski) zakończyłaby się już półtora godziny wcześniej, co na pewno nastąpi za rok. 

 

   Konkurencje rozgrywano według zasad ogłoszonych w Regulaminie Mistrzostw (podanych na stronach internetowych: www.federacjasztukwalki.pl i www.karatetsunami.eu). 

 

   Zawodnik startować mógł w dowolnej liczbie wybranych konkurencji, ale z zachowaniem wymogu, o którym mowa w następnym akapicie.  

   Uwaga: zawodnicy reprezentujący Karate Tsunami tradycyjnie startować mogą w co najmniej trzech konkurencjach (wymóg ten nie dotyczy zawodników z innych stylów).   

 

KATEGORIE:

 

Zmagania na Mistrzostwach prowadzone są w 10-ciu kategoriach:

  1. najmłodsi - osoby nie uczęszczające jeszcze do szkoły podstawowej
  2. młodzicy - uczniowie klas I-II szkoły podstawowej
  3. kadeci – uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej 
  4. juniorzy – uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej 
  5. juniorzy starsi - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  6. licealiści młodsi – uczniowie klas I-II liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  7. licealiści starsi – uczniowie klas III-IV liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  8. dorośli – osoby pełnoletnie
  9. seniorzy – osoby powyżej 50-go roku życia 
  10. mistrzowie – posiadacze stopni mistrzowskich (dan)

          Powyższy podział na szkoły i klasy ma charakter orientacyjny, ponieważ o zaklasyfikowaniu zawodnika do danej kategorii decyduje zawsze jego faktyczny wiek kalendarzowy.  

 

KONKURENCJE:

 

  Zmagania w Mistrzostwach toczone są w następujących konkurencjach:  

  1. Light-contact = walka (1,5 min.) w lekkim kontakcie (tylko dla kadetów, juniorów, juniorów starszych oraz licealistów młodszych i starszych)
  2. Full-contact = walka (1,5 min.) w pełnym kontakcie, dozwolone wszelkie techniki w dowolne części ciała (tylko dla osób dorosłych i mistrzów)
  3. Sumo-grappling = mocowanie się; walka (1,5 min.) będąca połączeniem judo, sumo i zapasów (tylko dla najmłodszych, młodzików, kadetów, juniorów, juniorów starszych) 
  4. Szermierka na miecze = walka (1,5 min.) z użyciem atrap mieczy (piankowych) 
  5. Walka na noże = walka (1,5 min.) z użyciem atrap noży (piankowych) 
  6. Nunchaku-kumite = walka (1,5 min.) z użyciem atrap nunchaku (krótkich cepów)
  7. Yakusoku-kumite = pokaz przez parę zawodników 6-ciu wyreżyserowanych starć: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami 
  8. Makiwara-kumite = pokaz walki (30 sekund) z przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy
  9.  = pokaz 6-ciu kombinacji technik: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami (tylko dla najmłodszych, młodzików, kadetów, juniorów, juniorów starszych) 
  10. Tokui-kata = spontaniczny pokaz wyobrażanej walki z kilkoma przeciwnikami z użyciem dowolnych przyrządów (forma ułożona samodzielnie przez startującego) 
  11. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski = tyłem, w pozycji jazdy konnej, 7 strzał 
  12. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny = ustawienie dowolne, 7 strzał 
  13. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach = po 3 strzały stojąc, klęcząc, siedząc i leżąc
  14. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu = idąc, bez zatrzymywania się, 7 strzał
  15. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami  = 3-osobowa drużyna oddaje 5-krotnie salwę do celu
  16. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy = strzelanie (1,5 min.) równoczesne do siebie 7 strzałami (z pacynami gumowymi zamiast grotów żelaznych) przez zawodników w pancerzach na tułów (jak do Full-contact) i w hełmach szermierczych 
  17. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą = rzucanie gumową gwiazdą (shuriken) do celu – zasady, jak w konkurencji: Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny 
  18. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd = pojedynek (1,5 min.) w rzucaniu shuriken (gumowymi atrapami gwiazd) – zasady, jak w konkurencji: Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  19. Tameshi-wari = rozbijanie - łamanie dachówek (na ilość)     
  20. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu = dowolny pokaz umiejętności przez jednego zawodnika, np. pokaz technik, kombiacji technik, form, umiejętności akrobatycznych itp. (tylko dla przedstawicieli innych stylów – spoza Karate Tsunami) 
  21. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu = dowolny pokaz umiejętności przez kilkuosobowy zespół, np.pokaz technik, kombinacji technik, form, walki w parach i sepołowej, umiejętności akrobatycznych itp. (zasady jak w konkurencji poprzedniej)
  22. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru = unoszenie na ilość dwoma lub jedną ręką ciężaru w postaci sztangi lub sztangielki od podłoża nad głowę do pełnego wyprostowania kończyn (30 kg w przypadku młodzieży i dorosłych oraz odpowiednio mniejszego w przypadku osób młodszych)
  23. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach = wymyki na drążku lub (do wyboru) unoszenie nóg w zwisie na drabinkach (na ilość)
  24. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach = do wyboru na pięściach, dłoniach lub palcach: pięciu, trzech, dwóch lub jednym (na ilość)
  25. Kata Karate tsunami forma pojedyncza = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami bez użycia przedmiotów, które mogą być bronią. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika jednej wybranej formy (jap. kata).
  26. Kata Karate Tsunami forma potrójna = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami bez użycia przedmiotów, które mogą być bronią. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika trzech wybranych form (jap. kata).  
  27. Kata Karate Tsunami zespołowo = jak wyżej, pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami, ale przez kilkuosobowy zespół (trzy lub cztery osoby - w zależności od formy)   
  28. Kata Karate Tsunami z Bronią forma pojedyncza = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami, ale z użyciem wybranego przez zawodnika przedmiotu, używanego przez niego w charakterze broni. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika jednej wybranej formy z użyciem dowolnego przyrządu. 
  29. Kata Karate Tsunami z Bronią forma potrójna = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami, ale z użyciem wybranego przez zawodnika przedmiotu, używanego przez niego w charakterze broni. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika trzech wybranych form z użyciem dowolnego przyrządu lub jednej wybranej formy trzykrotnie (każdorazowo z innym przyrządem).
  30. Kata Karate Tsunami z Bronią zespołowo = jak wyżej, pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami, ale przez kilkuosobowy zespół z użyciem dowolnego przyrządu.

   Dalej przedstawiamy wybrane fotografie, ukazujące rozgrywanie poszczególnych konkurencji. 

   

Karate Tsunami

 

Wyżej i niżej: konkurencja Pokaz specjalny zespołowy

w wykonaniu drużyny Polskiego Zrzeszenia Karate Shotokan i Jiu-jitsu.

 

Karate Tsunami

 

  Drobin

                            Wyżej: konkurencja Pokaz specjalny zespołowy w wykonaniu drużyny z Drobina.

 

Karate Tsunami 

W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact, w których można wykonywać w zasadzie wszelkie techniki, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zawodnicy walczą w specjalnych zbrojach: pancerzach, hełmach, ochraniaczach i rękawicach bokserskich. Na fotografii zakładanie tych zbroi. Zawodnikom zbroje

założyć pomagają: Stanisław Mikołajczyk i Marek Słupecki pod nadzorem mistrza Sławomira Graffa 6 dan

(z zawodu prokuratora, widoczny od tyłu). 

    light-contact

 

W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact (na fotografii) i Full-contact,

zawodnicy walczą z wielkim zaangażowaniem. Jako sędzia widoczny

mistrz Grzegorz Gradowski 3 dan (Konin), z zawodu funkcjonariusz Policji.

 

Karate Tsunami

   

W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact, zawodnicy mogą wykonywać ciosy

wszelkimi częściami ciała, również kopnięcia kolanami, oraz w zasadzie we wszelkie miejsca na ciele przeciwnika, także w genitalia (chronione specjalnymi ochraniaczami). W konkurencjach tych nie wolno

tylko trafiać w niechronione ochraniaczami miejsca, a konkretnie w kolana, podstawę czaszki i w kręgosłup. 

Jako sędzia widoczny hanshi Andrzej Kaczmar 9 dan (Bytom).

 

Karate Tsunami 

W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact (wyżej i niżej),

 zawodnicy zwykle rozpoczynają ataki silnymi kopnieciami.

 

Karate Tsunami 

Jedna z konkurencji walk: Light-contact i Full-contact. Jako sędzia planszowy

widoczny shihan Mariusz Kowalski 7 dan (Gryfice).

 

Karate Tsunami 

Scena z konkurencji Light-contact. Jako sędzia planszowy widoczny taishi Tadeusz Ryniec 10 dan (Kutno). 

    Karate Tsunami

 

                       W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact (wyżej i niżej), 

                        zawodnicy starają się również atakować przeciwnika bardzo silnymi uderzeniami.

 

Karate Tsunami 

Karate Tsunami

 

    W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact, trafienia są czasem tak silne i skuteczne,

                                           że pod ich wpływem przeciwnik może wypaść poza planszę.

 

Karate Tsunami

 

  W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact, po upadku jednego z przeciwników

(o ile stało się to na planszy, a nie poza nią) walka nie jest przerywana, lecz jak w rzeczywistości

toczy się dalej aż do faktycznego jej rozstrzygnięcia. 

 

Karate Tsunami 

W konkurencjach walk, między innymi w Light-contact i Full-contact, po upadku jednego z przeciwników

walka toczy się nadal, zaś leżący na plecach wcale nie znajduje się w gorszej sytuacji i może jeszcze

wygrać starcie, przykladowo starając się zastosować dźwignię (jak na tej scenie).

 

Karate Tsunami 

Inna konkurencja walki - Sumo-grappling (wyżej i niżej) łączy w Karate Tsunami zasady trzech dyscyplin:

sumo, judo i zapasów. Ze swej natury przeznaczona jest dla osób młodszych (dzieci), które nie mogą jeszcze startować w Light-contact i Full-contact i stanowi dla nich niezłą namiastkę walki, choć w jej trakcie nie wolno atakować przeciwnika uderzeniami i kopnięciami. Z tego powodu przeciwnicy starają się w Sumo-grappling

wykonać na przeciwniku udany rzut lub w inny sposób zademonstrować swą przewagę. 

 

Karate Tsunami 

Karate Tsunami

 

Na turniejach Karate Tsunami rozgrywane są również konkurencje walki z użyciem różnych przyrządów,

między innymi noża, miecza/szabli i nunchaku, co wynika z ideowych założeń systemu Tsunami, według

których w prawidłowo przebiegającym szkoleniu na treningach należy przygotowywać się do walki zarówno

bez użycia jakiejkolwiek broni, jak też z różnymi przyrządami. Na fotografii wyżej widać rozpoczęcie walki

z użyciem noży (które wyobrażane są - w celu zachowania bezpieczeństwa - przez atapy piankowe).

Jako sędzia planszowy widoczny hanshi Andrzej Kaczmar 9 dan (Bytom). 

 

Karate Tsunami 

Wyżej: typowa scena z konkurencji Walka na noże. Widoczne skuteczne trafienie, które w rzeczywistości zakończyłoby walkę. Nierzadko jednak zdarza się, że przeciwnicy trafiają się równocześnie. W takich

sytuacjach walka jest kontynuowana aż do jednoznacznego jej rozstrzygnięcia.

 

Karate Tsunami 

Wyżej: moment rozpoczęcia walki na miecze/szable w wykonaniu najmłodszych.

Jako sędzia planszowy występuje renshi Artur Marcinkowski 4 dan (Staroźreby).

 

Karate Tsunami 

Wyżej: nawet młodzi wiekiem zawodnicy rozpoczynają walkę z wielkim impetem. 

 

Karate Tsunami

 

Wyżej: zaangażowanie zawodników, także młodych wiekiem, w walce może być zaprawdę imponujące.

 

Karate Tsunami

 

W konkurencjach walk z przyrządami, w tym przypadku na miecze/szable, zaangażowanie zawodników może

być tak duże, a ciosy wymierzane z taką siłą, że na podstawie tej sceny oglądający może zrozumieć, dlaczego

w Karate Tsunami przyrządy imitowane są przez piankowe atrapy, zapewniające bezpieczeństwo. 

 

Karate Tsunami 

Jeszcze inna konkurencja - Makiwara-kumite odzwierciedla walkę z jednym przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy. Pozwala na zademonstrowanie i równocześnie ocenę wszelkich umiejętności walki zawodnika:

szybkości, siły i precyzyji ciosów, łączenia ich w kombinacje, strategii i taktyki oraz przede wszystkim ducha walki. W Karate Tsunami konkurencja ta jest dokładnym odwzorowaniem metody treningowej,

jaka w normalnym trybie szkoleniowym powinna być stosowana na każdym treningu. 

 

Karate Tsunami 

Konkurencja Makiwara-kumite pozwala zademonstrować umiejętności walki każdemu zawodnikowi,

bez względu na jego wiek. W związku z tym, kiedy ten zawodnik dorośnie, a będzie kontynuował treningi,

to w walce nie znajdzie wielu sobie równych.

 

Karate Tsunami

 

Dziewczyny, choć same licznie startowały w wielu konkurencjach, to również uważnie (choć na luzie) obserwowwały występy przedstawicieli płci przeciwnej. Przy tej okazji trzeba dodać, że dziewczyny 

lubią chłopaków sprawnych i silnych, a nie rozlazłych i zblazowanych.  

 

Karate Tsunami 

Wyżej: ci uczestnicy Mistrzostw i równocześnie przedstawiciele Polskiego Zrzeszenia Karate Shotokan i Jiu-jitsu

dobrze wiedzą, co lubią niewiasty i prezentują swoją gotowość do walki.

  

  Dalej przedstawiamy kilka wybranych fotografii, ukazujących medalistów

w niektórych konkurencjach i kategoriach na podium zwycięzców.

 

Karate Tsunami 

Wyżej: medaliści jednej z konkurencji w kategorii mistrzów.

 

MP 

Karate Tsunami 

Wyżej i niżej: na podium zwycięzców dzielne i piękne dziewczęta.  

 

Karate Tsunami 

Karate Tsunami 

Karate Tsunami 

 Wyżej i niżej: na podium zwycięzców dzielne i przystojne chłopaki.

 

Karate Tsunami 

Na podium zwycięzców najmłodsi. Jak mawia prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan

za kilkadziesiąt lat to oni będą rządzić Polską i decydować o tym, jak będzie wyglądał nasz kraj.

 

 

Edycja II (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski - 8 czerwca 2024 roku 

   

   Jak wcześniej podano, na II Edycji (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski po raz drugi rozegrane będą - dla chętnych - niektóre konkurencje, które rozgrywane będą podczas wcześniejszej Edycji I (Makiwara-kumite, Szermierka na miecze, Walka na noże, Nunchaku-kumite). 

 

   W konkurencjach tych na Edycji II (Sztuki Wojenne) startować również mogą zawodnicy, którzy już startowali w nich w trakcie I Edycji. Nie stanie się nic złego, jeśli zawodnik dwa razy zdobędzie tytuł Mistrza Polski w danej konkurencji. Będzie to tylko niepodważalne potwierdzenie jego poziomu. Takie rozwiązanie wynika z niecodziennej sytuacji, narzuconej przez pandemię koronawirusa, do której usiłujemy się przystosować. 

 

   Szczegółowy opis wymienionych wyżej konkurencji i kategorii podany jest na tej stronie w artykule  

   Deklaracje zgłoszeń zawodników (pełnoletnich i niepełnoletnich) na te Mistrzostwa Polski pobrać można na tej stronie w dwóch zakładkach:

 

Wyciąg – informacje organizacyjne

z „Regulaminu XIX Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami”

  1. Niniejszą Deklarację Zgłoszenia zawodnika (wypełnioną i z oryginalnym podpisem) należy dostarczyć organizatorowi Mistrzostw Polski najpóźniej przed rozpoczęciem imprezy - w dniu rozgrywania I lub II Edycji Mistrzostw Polski (do godz. 10:00).  
  2. Informacje podane w deklaracji powinny być napisane w sposób bezbłędny, czytelny i nie budzący wątpliwości. W przypadku niechlujnego i nieczytelnego wypełnienia lub błędu w nazwisku, imieniu (np. użyciu zdrobnienia) i innych danych zgłoszony zawodnik zostanie dopuszczony do imprezy po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości 50 % opłaty startowej za każdą startowaną konkurencję. 
  3. Zgłoszony zawodnik może startować w dowolnie wybranych konkurencjach. 
  4. Opłata startowa za start w jednej konkurencji wynosi 50 zł (ale 100 zł za konkurencję TAMESHI-WARI oraz za konkurencję FULL-CONTACT) – o ile w terminie do 7 dni przed daną Edycją zawodnik zostanie zgłoszony e-mailem organizatorowi imprezy, a opłata startowa wpłacona na poniższe konto: Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, 04-852 Warszawa, ul. Patriotów 247
      konto bankowe:  Alior Bank SA, 30 2490 0005 0000 4500 4645 3623
        
  5. W przypadku zgłoszenia zawodnika lub wpłacenia opłaty startowej po termnie do 7 dni przed daną Edycją – zawodnik zostanie dopuszczony do udziału w imprezie po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości 50 % opłaty startowej za każdą startowaną konkurencję. 
  6. Zawodnika należy zgłosić drogą elektroniczną na e-mail: ryszard.murat@gmail.com podając dane wymienione w punktach 1, 4, 5, 6 Deklaracji Zgłoszenia (nazwisko i imię zawodnika; nazwa drużyny; kategoria wiekowa; konkurencje, w których będzie startować). Informacje podane w punkcie 2 niniejszego Wyciągu mają zastosowanie również do zgłoszenia zawodnika drogą elektroniczną.

     Zmagania zawodników na Mistrzostwach Polski oceniali wybrani sędziowie z wykazu sędziów podanego na tej stronie w zakładce: SĘDZIOWIE - Aktualna Lista Sędziów Karate Tsunami

    

Karate Tsunami 

XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - pamiątkowy plakat dla uczestników imprezy.

 

 

  RELACJA - WYNIKI 

XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

  Edycja I - 16 marca 2024 roku

    w Warszawie   

 

    Oto wyniki uzyskane w XIX Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami - Edycji I w Warszawie 16 marca 2024 roku – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

  

 

LIGHT-CONTACT 

                

            LIGHT-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. OLASZKIEWICZ Maja - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. DRABIK Mia - Poznań Karate Kyokushin IBK (punktów 2)   
  3. POCZTAŃSKA Małgorzata - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1) 
  4. TABORSKA Julia - Gryfice Karate Tsunami

            LIGHT-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. CHUDZIK Julia - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)   
  3. GUTTA Zuzanna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1) 

            LIGHT-CONTACT - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. GLAPIK Nadia - Poznań Karate Kyokushin IBK (punktów 3)  
  2. MASŁOWSKA Zofia - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)   
  3. BAJEROWSKA Zuzanna - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1) 

            LIGHT-CONTACT - kadeci mżczyźni podkategoria I:

  1. OZIMSKI Jędrzej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. PASIERBEK Leon - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

            LIGHT-CONTACT - kadeci mżczyźni podkategoria II:

  1. HALAK Kacper - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. DĄBROWSKI Michał -  Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2) 
  3. ZAKRZEWSKI Adrian - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

             LIGHT-CONTACT - kadeci mżczyźni podkategoria III:

  1. KOWALCZYK Antoni - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. GAJEWSKI Filip - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. TOMCZAK Karol - Nowa Góra MMA (punktów 1)    

             LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. KRZYŻANOWSKA Julia - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)  
  3. WYREMBEK Lena - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1) 

              LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. CIESIELCZY Iga - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. KOZŁOWSKA Gloria - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), SIATECKA Amelia - Modlimowo Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)

             LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. SŁUPECKI Szymon - Żnin RAION (punktów 3)  
  2. TOMCZAK Oliwier - Nowa Góra MMA (punktów 2)  
  3. GRACZYK Eryk - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)

              LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)  
  2. PAJĄK Piotr - Drobin MOKSIR Kick-boxing (punktów 2)  
  3. DZIÓBCZYŃSKI Jakub - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1), KAMIŃSKI Maciej - Nowa Góra MMA (ex aequo - punktów 1)
                LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:
  1. STANISZEWSKA Anna - Drobin LO Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. ANTONIEWSKA Julia - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. PRZEDASZEK Zofia - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)
              LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:
  1. MILWSKA Angelika - Drobin LO Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. MARCINKOWSKA Kinga - Drobin LO Kick-boxing (punktów 2)
  3. ZIÓłKOWSKA Natalia - Nowa Góra MMA (punktów 1)
             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:
  1. POMIANOWSKI Jakub - Drobin MOKSiR Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. KURZYCA Marek - Poznań Karate Kyoksuhin IBK (punktów 2)
  3. CHRZANOWSKI Łukasz - Nowa Góra MMA (ex aequo - punktów 1), RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)
             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:
  1. DĄBROWSKI Mikołaj - Drobin MOKSiR Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. GADYŃSKI Wojciech - Modlimowo Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), JĄDEREK Bartosz - Nowa Góra MMA (ex aequo - punktów 1)        
             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria III:
  1. CIARKA Dominik - Włocławek AMA  (punktów 3)  
  2. KAMIŃSKI Błażej - Nowa Góra MMA (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria IV:
  1. CHĘCIŃSKI Wiktor - Drobin LO Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. JAGIELSKI Jakub - Nowa Góra MMA (punktów 2)
             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria V:
  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)  
  2. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)            
             LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi kobiety:
  1. ROSZAK Natalia - Stare Miasto Karate Tsunami  (punktów 3)  
  2. CHĘCIŃSKA Alicja - Zabrze Karate Tsunami (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria I:
  1. KOZBER Antoni - Rynarzewo RAION  (punktów 3)  
  2. ZIÓŁKOWSKI Patryk - Sękowa Defence Combat (punktów 2)
  3. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 1)
  4. KORPOLAK Kryspin - Włocławek AMA
            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria II:
  1. KRYSTYNIAK Norbert - Drobin LO Kick-boxing  (punktów 3)  
  2. TOMCZAK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. CIARKA Filip - Włocławek AMA (punktów 1)
             LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria III:
  1. WIESZCZYŃSKI Oskar - Nowa Góra MMA  (punktów 3)  
  2. GĄSIOROWSKI Miłosz - Drobin LO Kick-boxing (punktów 2)            
             LIGHT-CONTACT - licealiści starsi kobiety:
  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 3)
            LIGHT-CONTACT - licealiści starsi mężczyźni:
  1. GONTAREK Szymon - Włocławek AMA (punktów 3)  
  2. URSOŁ Patryk - Warszawa Muay Boran (punktów 2)
  3. WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)
FULL-CONTACT 
 
             FULL-CONTACT - dorośli:
  1. PAŁKA Damian - Sekowa Defence Combat  (punktów 3)  
  2. GROCHULSKI Piotr - Włocławek AMA (punktów 2)
  3. BASARAB Adam - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)
             FULL-CONTACT - mistrzowie kobiety:
  1. KUSZAK Oliwia - Poznań Karate Kyoksuhin IBK  (punktów 3)  
             FULL-CONTACT - dorośli:
  1. KOWALSKI Mariusz - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. CHWAŁYK Jarosław - Sękowa Defence Combat  (punktów 2)  
SUMO-GRAPPLING 
 

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi kobiety:

  1. TOMCZAK Zuzanna - Nowa Góra MMA (punktów 3)        

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. PRUSAK Adam - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. DREMO Franciszek - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. KUBIAK Jakub - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

               SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. CZERNIECKI Stanisław - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. DZIUBA Bartłomiej - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. GOETZE Kajetan - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

              SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. KRYSZCZAK Alan - Nowa Góra MMA  (punktów 3)
  2. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. LASKOWSKI Miłosz - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. SZTYGIEL Justyna - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. LEŚNIEWSKA Natalia - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. STAWSKA Natalia - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. JAKÓB Zofia - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 3)
  2. BOSEK Julia - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. PAWLAK Adam - Kutno Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MICHALAK ANtoni - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BOCZKO-SAWICKI Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

              SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. LEONARCZYK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SUKNIAK Antoni - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. TUCHOLSKI Leszek - Żnin RAION (punktów 1)

            SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. KELER Kajetan - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. MIROWSKI Oliwier - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. RĄCZKOWSKI Adam - Krośniewice Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1), ZBOROWSKI Wojciech - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. GOETZE Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. DĄBROWSKI Michał - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. KULKA Adam - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)           

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. HARATYK Hanna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. TABORSKA Julia - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)
  4. POCZTAŃSKA Małgorzata - Garwolin Karate Tsunami

              SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. GRZECHNIK Wiktoria - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KOZIOŁ Ewa - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

              SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. MASŁOWSKA Zofia - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. POMIANOSKA Kamila - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. OLASZKIEWICZ Maja - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GUTTA Zuzanna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BAJEROWSKA Zuzanna - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. DZIUBA Aleksandra - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)
  4. ANTONIEWSKA Zuzanna - Drobin MOKSiR Kick-boxing

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. WIRASZKA Filip - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. KRAWCZYK Jan - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. CHARENSKI Michał - Żnin RAION (ex aequo - punktów 3), PRYVALOV Valerii - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (ex aequo - punktów 3)
  2. NIEDZIELA Hubert - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)

              SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. PASIERBEK Leon - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. JAKUBOWSKI Bartosz - Żnin RAION (punktów 2)
  3. OZÓG Jan - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

            SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. TOMCZAK Karol - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. POLAK Franciszek - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. OZIMSKI Jędrzej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ŚWIDER Kuba - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. SZMYD Adam - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. TARKAWIAN Szymon - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PAWLAK Marek - Kutno Karate Tsunami (punktów 2)
  3. ZAKRZEWSKI Adrian - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VII:

  1. GAJEWSKI Filip - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. ZARĘBA Dawid - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. SZTYGIEL Filip - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)
  4. HALAK Kacper - Gryfice Karate Tsunami             

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. KOŁPIŃSKA Jagoda - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. JASZCZAK Natalia - Stare Miasto (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. HYŻY Maria - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. WYREMBEK Lena - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. CYBULA Helena - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria IV:

  1. PIETRAS Maja - Żnin RAION (punktów 3)
  2. KOZŁOWSKA Gloria - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 2)             

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 3)
  2. SPASÓWKA Marcin - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 2)
  3. ŁUKASZEWICZ Maksymilian - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. SŁUPECKI Szymon - Żnin RAION (punktów 3)
  2. PETERA Dominik - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2),
  3. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. KAMIŃSKI Maciej - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. OCIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. DYLEWSKI Marcin - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)

              SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. TOMCZAK Oliwier - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. WOJTAL Paweł - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. STRZELCZYK Jakub - Nowa Góra MMA (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VI:

  1. BUHAIENKO Dima - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 3)
  2. WILEŃSKI Mateusz - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. DZIÓBCZYŃSKI Jakub - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VII:

  1. SYGOCKI Adam - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SHUVALOV Dima - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 2)
  3. PAJĄK Piotr - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria VIII:

  1. GRACZYK Eryk - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KELER Julian - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. CZESZCZYK Oliwier - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria IX:

  1. LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. KASYNA Oskar - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 2)
  3. KULKA Rafał - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)
  4. PAWLAK Igor - Ryki Karate Tsunami           

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. PRACZ Amelia - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MOKOK Julia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. JURAGA Katarzyna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. GRZECHNIK Amelia - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. STANISZEWSKA Anna - Drobin LO Kick-boxing (punktów 2)
  3. SOBCZAK Wiktoria - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria III:

  1. CHOIM Amelia - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. JEŻEWSKA Lena - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria IV:

  1. MARCINKOWSKA Kinga - Drobin LO Kick-boxing (punktów 3)
  2. BRYZEK Nikola - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KUJAWA Natalia - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria V:

  1. ANTONIEWSKA Julia - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. ZIÓŁKOWSKA Natalia - Nowa Góra MMA (punktów 2)
  3. PRZEDASZEK Zofia - Modlimowo Karate Tsunami (ex-aequo - punktów 1), ŻUBERTOWSKA Lena - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)             

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. JĄDEREK Bartosz - Nowa Góra MMA (punktów 1)

            SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. PYTLIK Dawid - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. CHRZANOWSKI Łukasz - Nowa Góra MMA (punktów 2)
  3. GÓRECKI Jakub - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria III:

  1. DĄBROWSKI Mikołaj - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. JAGIELSKI Jakub - Nowa Góra MMA (punktów 2)
  3. CABEL Mateusz - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria IV:

  1. HERMAN Dominik - Drobin LO Kick-boxing (punktów 3)
  2. PAWLAK Wiktor - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GADYŃSKI Wojciech - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria V:

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. POMIANOWSKI Jakub - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. KAMIŃSKI Błażej - Nowa Góra MMA (punktów 1)

SZERMIERKA NA MIECZE (KEN-KUMITE)

 

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi kobiety podkategoria I:

  1. TOMCZAK Zuzanna - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. STRZELCZAK Marcelina - Nowa Góra MMA (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. DREMO Franciszek - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. PRUSAK Adam - Nowa Góra MMA (punktów 2)
  3. CZERNIECKI Stanisław - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. KWIATKOWSKI Kazimierz - Mrocza RAION (punktów 3)
  2. FALKOWSKI Oliwier - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. DZIUBA Bartłomiej - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)
  4. KUBIAK Jakub - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. GOETZE Kajetan - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. LASKOWSKI Miłosz - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)
  4. KRYSZCZAK Alan - Nowa Góra MMA            

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. SZTYGIEL Justyna - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KIERNICKA Anastazja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. JAKÓB Zofia - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 1)
  4. MARCINIAK Lena - Staroźreby Karate Tsunami

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. MATCZAK Nadia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BOSEK Julia - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. FELIKSIAK Zofia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

            SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria III:

  1. PRUSAK Maja - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. STAWSKA Nela - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. WACH Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

            SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. KELER Kajetan - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. KWIATKOWSKI Lesław - Mrocza RAION (punktów 2)
  3. KAWULOK Karol - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. PIĄTKOWSKI Mateusz - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. TUCHOLSKI Leszek - Żnin RAION (punktów 2)
  3. RĄCZKOWSKI Adam - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. ZIÓŁKOWSKI Bartosz - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. LEONARCZYK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. SUKNIAK Antoni - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. MIROWSKI Oliwier - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SKLIAROV Matvii - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. ZBOROWSKI Wojciech - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. PAWLAK Adam - Kutno Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ZACHARIASIEWICZ Jan - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. RÓŻAŃSKI Ksawery - Mrocza RAION (punktów 1)

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria VI:

  1. DĄBROWSKI Michał - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. MICHALAK Antoni - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BIENIEK Adam - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

              SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria VII:

  1. KULKA Adam - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BOCZKO-SAWICKI Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KRASNODĘBSKI Patryk - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)
  4. JEŻEWSKI Jan - Drobin MOKSiR Kick-boxing

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. GRZECHNIK Wiktoria - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. HARATYK Hanna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KOZIELSKA Zofia - Mrocza RAION (punktów 1)
  4. DZIUBA Aleksandra - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. DENGUSIAK Julia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. JASZCZAK Julia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BAJEROWSKA Zuzanna - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KOZIOŁ Ewa - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. TABORSKA Julia - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MARCINKOWSKA Luiza - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GUTTA Zuzanna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. GRZECHNIK Maja - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. CXHARZYŃSKA Weronika - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria VI:

  1. MASŁOWSKA Zofia - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. STALICJA Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. POCZTAŃSKA Małgorzata - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria I:

  1. WIRASZKA Filip - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. CHARENSKI Michał - Żnin RAION (punktów 2)
  3. MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)
  4. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami

              SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria II:

  1. ZARĘBA Dawid - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KRAWCZYK Jan - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria III:

  1. OZÓG Jan - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. JAKUBOWSKI Bartosz - Żnin RAION (punktów 2)
  3. SZTYGIEL Filip - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)
  4. PASIERBEK Leon - Gryfice Karate Tsunami

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria IV:

  1. PRYVALOV Valerii - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. OZIMSKI Jędrzej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 2)
  3. POLAK Franciszek - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria V:

  1. ŚWIDER Kuba - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PAWLAK Marek - Kutno Karate Tsunami (punktów 2)
  3. SZMYD Adam - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria VI:

  1. KOWALCZYK Antoni - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PASŁAWSKI Franciszek - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. TARKAWIAN Szymon - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria VII:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. NIEDZIELA Hubert - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. WALISZCZAK Wiktor - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)
  4. HALAK Kacper - Gryfice Karate Tsunami

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. HYŻY Maria - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Jagoda - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. PIETRAS Maja - Żnin RAION (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KRZYŻANOWSKA Julia - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. WYREMBEKLena - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. CYBULA Helena - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. CIESIELCZYK Iga - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. SIATECKA Manuela - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria IV:

  1. ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ZAJĄC Agnieszka - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BAGATELA Anna - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)
  4. SIATECKA Amelia -Modlimowo Karate Tsunami               

              SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. OCIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 2)
  3. WILEŃSKI Mateusz - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. PETERA Dominik - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. PAWLAK Igor - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)         

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. SPASÓWKA Marcin - Ustka ju-jitsu Gepard (punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KELER JUlian - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

            SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. DYLEWSKI Marcin - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 3)
  2. WOJTAL Paweł - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GLĘDAŁA Piotr - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. SYGOCKI Adam - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PAJĄ Piotr - Drobin MOKSIR Kick-boxing (punktów 2)
  3. CZESZYK Oliwier - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria VI:

  1. KASYNA Oskar - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 3)
  2. ŁUKASZEWICZ Maksymilian - Ryki Karate Tsunam (punktów 2)
  3. KILKA Rafał - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)               

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. MOKOK Julia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. DARDA-ADWENT Amelia - Rynarzewo RAION (ex aequo - punktów 2), ŻUBERTOWSKA Lena - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)
  3. JURAGA Katarzyna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. WALIGÓRA Kaja - Rynarzewo RAION (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Amelia - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. CHOIM Amelia - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1), PRZEDASZEK Zofia - Modlimowo Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety podkategoria III:

  1. KAISER Kinga - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SOBCZAK Wiktoria - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. PRACZ Amelia - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)           

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. CABEL Mateusz - Ustka Ju-jitsu Gepard (ex aequo - punktów 3), GADYŃSKI Wojciech - Modlimowo Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), PAWLAK Wiktor - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. MIKOŁAJCZYK MAteusz - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), PYTLIK Dawid - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)             

              SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi kobiety:

  1. ROSZAK Natalia - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)             

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści starsi kobiety:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)

            SZERMIERKA NA MIECZE - dorośli kobietyi:

  1. LENCZEWSKA Marta - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 3)

             SZERMIERKA NA MIECZE - dorośli mężczyźni:

  1. KOHLAND Eryk - Ustka ju-jitsu Gepard (punktów 3)

                SZERMIERKA NA MIECZE - seniorzy mężczyźni:

  1. KOWALSKI Mariusz - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. WOLAŃSKI Adam - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
WALKA NA NOŻE (TANTO-KUMITE)  
 

             WALKA NA NOŻE - najmłodsi mężczyźni:

  1. KWIATKOWSKI Kazimierz - Mrocza RAION (punktów 3)
  2. LASKOWSKI Miłosz - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy kobiety:

  1. JKÓB Zofia - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 3)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. MICHALAK Antoni - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PAWLAK Adam - Kutno Karate Tsunami (punktów 2)
  3. RÓŻAŃSKI Ksawery - Mrocza RAION (punktów 1)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy kobiety:

  1. KOZIOŁ Ewa - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KOZIELSKA Zofia - Mrocza RAION (punktów 2)

             WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. PAWLAK Marek - Kutno Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)            

             WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. PAWLAK Marek - Kutno Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. JAKUBOWSKI Bartosz - Żnin RAION (punktów 1)
  4. KRAWCZYK Jan - Złotniki Kujawskie RAION
               WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. OZIMSKI Jędrzej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. CHARENSKI Michał - Żnin RAION (punktów 2)
  3. PASIERBEK Leon - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)
  4. HALAK Kacper - Gryfice Karate Tsunami
               WALKA NA NOŻE - juniorzy kobiety:

  1. PIETRAS Maja - Żnin RAION (punktów 3)
  2. KOZŁOWSKA Gloria - Stare Miasto (punktów 2)
  3. JASZCZAK Natalia - Stare Miasto (punktów 1)
  4. SIATECKA Manuela - Modlimowo Karate Tsunami
               WALKA NA NOŻE - juniorzy mężczyźni:

  1. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie RAION (punktów 3)
              WALKA NA NOŻE - juniorzy starsi kobiety:

  1. DARDA-ADWENT Amelia - Rynarzewo RAION (punktów 3)
  2. WALIGÓRA Kaja - Rynarzewo RAION (punktów 2)             
              WALKA NA NOŻE - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Matreusz - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
              WALKA NA NOŻE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. TOMCZAK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
               WALKA NA NOŻE - dorośli kobiety:

  1. LENCZEWSKA Marta - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 3)
  2. PIETRZAK Natalia - Kutno Karate Tsunami (punktów 2)
                  WALKA NA NOŻE - dorośli mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Maciej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. LEŚNIAK Bartosz - Sękowa Defence Combat (punktów 2)
  3. KOHLAND Eryk - Ustka Ju-jitsu Gepard (punktów 1)
 
WALKA NA NUNCHAKU (NUNCHAKU-KUMITE)
 
               WALKA NA NUNCHAKU - kadeci mężczyźni:

  1. MIKULSKI Marcel - Gryfice Karate Tsunami (punktów 3)
                WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy kobiety:

  1. ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SIATECKA Manuela - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. ZAJĄC Agnieszka - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy mężczyźni:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. PETERA Dominik - Staroźreby (punktów 2)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy starsi kobiety:

  1. DARDA-ADWENT Amelia - Rynarzewo RAION (punktów 3)
  2. JURAGA Katarzyna - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BRYZEK Nikola - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
               WALKA NA NUNCHAKU - licealiści młodsi kobiety:

  1. ROSZAK Natalia - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)               
              WALKA NA NUNCHAKU - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. TOMCZAK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GRADECKI Marek - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1)
              WALKA NA NUNCHAKU - licealiści starsi mężczyźni:

  1. WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)               
              WALKA NA NUNCHAKU - dorośli mężczyźni:

  1. ROBAK Kamil - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)

                 WALKA NA NUNCHAKU - seniorzy mężczyźni:

  1. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskpi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami (punktów 2)

  

                                         MAKIWARA-KUMITE 

 

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. DREMO Franciszek  - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. CZERNIECKI Stanisław - Gryfice Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), DZIUBA Bartlomiej - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (ex aequo - punktów 2), FALKOWSKI Oliwier - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 3)
  2. GOETZE Kajetan - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KUBIAK Jakub - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. WACH Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. SZTYGIEL Justyna - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. BOSEK Julia - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. MATCZAK Nadia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. STAWSKA Nela - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KIERNICKA Anastazja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria III:

  1. YURCZENKO Milana - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. FELIKSIAK Zofia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria IV:

  1. STĘPKOWSKA Hanna - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. LEŚNIEWSKA Natalia - Drobin MOKSiR Kick-boxing (ex aequo - punktów 2), PIECHOWICZ Małgorzata - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2)

            MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. SUKNIAK Antoni - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PIĄTKOWSKI Mateusz - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. KELER Kajetan - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. NOWATKOWSKI Alan - Zabrze Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), SKLIAROV Matvii - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 3)
  2. BOCZKO-SAWICKI Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. PIEKAREK Krzysztof - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 3), ZIÓŁKOWSKI Bartosz - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 3)
  2. MIROWSKI Oliwier - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. ZACHARIASIEWICZ Jan - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. KAWULOK Karol - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. FARINHA Samuel - Gryfice (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. GOETZE Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BIENIEK Adam - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2), KRASNODĘBSKI Patryk - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. HARATYK Hanna - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3, KOZIELSKA Zofia - Mrocza RAION (ex aequo - punktów 3)
  2. CHARZYŃSKA Weronika - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. DZIUBA Aleksandra - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KOZIOŁ Ewa - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3, KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (ex aequo - punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. OLASZKIEWICZ Maja - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. STALICA Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2), TABORSKA Julia - Gryfice Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. DENGUSIAK Julia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Wiktoria - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. JASZCZAK Julia - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria VI:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ANTONIEWSKA Zuzanna - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 2)
  3. MARCINKOWSKA Luiza - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 1) 

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. JAROSZ Wiktor - Bytom Karate tsunami (punktów 3)
  2. WALISZCZAK Wiktor - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (ex aequo - punktów 1), ZARĘBA Dawid - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. POLAK Franciszek - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. OZÓG Jan - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), PASIERBEK Leon - Gryfice Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)
  3. SZTYGIEL Filip - Krośniewice Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SZMYD Adam - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. HONEK Michał - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 1), WIRASZKA Filip - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. TARKAWIAN Szymon - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PASŁAWSKI Franciszek - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. ZAKRZEWSKI Adrian - Garwolin Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. OZIMSKI Jędrzej - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KOWALCZYK Antoni - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. NIEDZIELA Hubert - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. ŚWIDER Kuba - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. PRYVALOV Valerii - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. HALAK Kacper - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)  

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom Karate Tsunami (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Jagoda - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 2)
  3. HYŻY Maja - Golina Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BAGATELA Anna - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. CYBULA Helena - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. ZAJĄC Agnieszka - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. JASZCZAK Natalia - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 1) 

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. DDZIÓBCZYŃSKI Jakub - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie RAION (ex aequo - punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)
  3. OCIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), KULKA Rafał - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)
  2. PAWLAK Igor - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 3)
  2. WOJTAL Paweł - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KELER Julian - Dębnica Kaszubska Karate Goju-ryu (ex aequo - punktów 1), ŁUKASZEWICZ Maksymilian - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. KAMIŃSKI Maciej - Nowa Góra MMA (punktów 3)
  2. SYGOCKI Adam - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
  3. GLĘDAŁA Piotr - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. WILEŃSKI Mateusz - Ryki Karate Tsunami (punktów 2)                

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. JEŻEWSKA Lena - Drobin MOKSiR Kick-boxing (punktów 3)
  2. ŻUBERTOWSKA Lena - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. CHOIM Amelia - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), KAISER Kinga - Golina Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)
  2. GRZECHNIK Amelia - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), PRACZ Amelia - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice Karate Tsunami (punktów 2)
  3. PAWLAK Wiktor - Ryki Karate Tsunami (punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. PYTLIK Dawid - Ryki Karate Tsunami (punktów 3)
  2. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KAMIŃSKI Błażej - Nowa Góra MMA (punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - licealiści młodsi kobiety:

  1. JASIAK Martyna - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. RYŃSKA Martyna - Bytom Karate Tsunami (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - licealiści starsi mężczyźni:

  1. URSOŁ Patryk - Warszawa Muay Boran (ex aequo - punktów 3), WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)

             MAKIWARA-KUMITE - dorośli kobiety:

  1. PIETRZAK Natalia - Kutno (punktów 3)
  2. TAMBORSKA Dorota - Golina Karate Tsunami (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - seniorzy mężczyźni:

  1. ROBAK Kamil - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)
  2. FRANT Maciej - Puławy Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2), GOETZE Kacper - Garwolin Karate Tsunami (ex aequo - punktów 2)
  3. WOLAŃSKI Adam - Modlimowo Karate Tsunami (punktów 1)
RENRAKU-WAZA (KOMBINACJE TECHNIK) 
 

             RENRAKU-WAZA - młodzicy mężczyźni:

  1. GOETZE Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)

             RENRAKU-WAZA - kadeci kobiety:

  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. MARCINKOWSKA Luiza - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)             
 
YAKUSOKU-KUMITE (WALKA ZADANIOWA)


             YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:

  1. Zespół Staroźreby Karate Tsunami: NOWAK Katarzyna (punktów 3), BRZEZIŃSKA Lena (punktów 3)

             YAKUSOKU-KUMITE - mistrzowie:

  1. Zespół Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo): MARCINKOWSKI Artur (punktów 3), ŻÓRAWSKI Mateusz (punktów 3), Zespół Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami (ex aequo): DENISIUK Artur (punktów 3), RĘBECKI Paweł (punktów 3)
 
  TOKUI-KATA

            

              TOKUI-KATA - młodzicy mężczyźni:

  1. NOWATKOWSKI Alan - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)

              TOKUI-KATA - kadeci kobiety:

  1. CHUDZIK Julia - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)

              TOKUI-KATA - juniorzy mężczyźni:

  1. SŁUPECKI Szymon - Żnin RAION (punktów 3)

              TOKUI-KATA - licealiści młodsi kobiety:

  1. CHĘCIŃSKA Alicja - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)

              TOKUI-KATA - dorośli mężczyźni:

  1. GOETZE Kacper - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)
  2. FRANT Maciej - Puławy Karate Tsunami (punktów 2)

              TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. KUBAT Tomasz - Bytom Karate Tsunami (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec Karate Tsunami (punktów 2)
  3. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 1)

  

                               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE

                                       FORMA POJEDYNCZA 

 

              KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - młodzicy:

  1. NOWATKOWSKI Alan - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)          

              KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - kadeci mężczyźni:

  1. JAROSZ Wiktor - Bytom Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), TAMBORSKI Antoni - Golina Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3)

              KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - kadeci kobiety:

  1. CHUDZIK Julia - Zabrze Karate Tsunami (punktów 3)         

            KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - juniorzy kobiety:

  1. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)     

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - juniorzy mężczyźni:

  1. GRACZYK Eryk - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)    
  2. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - juniorzy starsi kobiety:

  1. KAISER Kinga - Golina Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), MOKOK Julia - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3) 
  2. BRYZEK Nikola - Garwolin Karate Tsunami (punktów 2)
             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3) 

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - licealiści młodsi kobiety:

  1. CHĘCIŃSKA Alicja - Zabrze Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), JASIAK Martyna - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3) 
  2. RYŃSKA Martyna - Bytom Karate Tsunami (punktów 2)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - licealiści starsi kobiety:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto Karate Tsunami (punktów 3)    
                KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - dorośli kobiety:

  1. NOWAK Katarzyna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)    
  2. PIETRZAK Natalia - Kutno Karate Tsunami (punktów 2)
             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - dorośli mężczyźni:

  1. GOETZE Kacper - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)    
             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - seniorzy:

  1. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami (punktów 3)    
  2. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi Karate Tsunami (punktów 2)
             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POJEDYNCZA - mistrzowie:

  1. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec Karate Tsunami (punktów 2) 
  3. KOWALSKI Mariusz - Gryfice Karate Tsunami (punktów 1)   
                                                       KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE

                                       FORMA POTRÓJNA 

 

              KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POTRÓJNA - juniorzy starsi kobiety:

  1. KAISER Kinga - Golina Karate Tsunami (punktów 3)        

              KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POTRÓJNA - licealisci młodsi mężczyźni:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), TOMCZAK Kacper - Staroźreby Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3) 
                  KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POTRÓJNA - dorośli kobiety:

  1. NOWAK Katarzyna - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)    
                  KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE FORMA POTRÓJNA - mistrzowie:

  1. GRAFF Sławomir - Bolesławiec Karate Tsunami (punktów 3)    
  2. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom Karate Tsunami (punktów 1)
 
KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO
 

             KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - dorośli:

  1. Zespół Golina Karate Tsunami: KAISER Kinga (punktów 3), TAMBORSKA Dorota (punktów 3),TAMBORSKI Antoni (punktów 3)
  2. Zespół Kazimierz Biskupi Karate Tsunami: JACOSZEK Filip (punktów 2), JACOSZEK Jarosław (punktów 2), JACOSZEK Olga (punktów 2)

             KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - mistrzowie:

  1. Zespoł Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami: DENISIUK Artur (punktów 3), RĘBECKI Paweł (punktów 3)
 
KATA TSUNAMI Z BRONIĄ
FORMA POJEDYNCZA 
 

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA  - młodzicy mężczyźni:

  1. GOETZE Konstanty - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - kadeci mężczyźni:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina Karate Tsunami (punktów 3)
  2. JAROSZ Wiktor - Bytom Karate Tsunami (punktów 2)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - juniorzy kobiety:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom Karate Tsunami (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - licealiści młodsi kobiety:

  1. RYŃSKA Martyna - Bytom Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3), JASIAK Martyna - Stare Miasto Karate Tsunami (ex aequo - punktów 3) 

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - dorośli mężczyźni:

  1. GOETZE Kacper - Garwolin Karate Tsunami (punktów 3)

             

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - seniorzy mężczyźni:

  1. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POJEDYNCZA - mistrzowie:

  1. GRAFF Sławomir - Bolesławiec Karate Tsunami ( punktów 3)
  2. DENISIUK Artur - Warszawa Honbu Dojo Karate Tsunami (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom Karate Tsunami (punktów 1)
  
KATA TSUNAMI Z BRONIĄ
FORMA POTRÓJNA 
 

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ FORMA POTRÓJNA  - mistrzowie:

  1. MARCINKOWSKI Bogdan - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
 
POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE


              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - kadeci:

  1. MARCINKOWSKA Luiza - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 3)
  2. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby Karate Tsunami (punktów 2)

              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - dorośli kobiety:

  1. POLIT Sylwia - Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (punktów 3)

              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. TKACZ Sławomir - Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (punktów 3)
  2. DOBRZYŃSKI Hubert  - Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (ex aequo - punktów 2), JURCZAKOWSKI Adam - Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (ex aequo - punktów 2) 
 
POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO 
 

              POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - juniorzy starsi:

  1. Zespół I Drobin LO Kick-boxing: BŁASZCZYK Nikola (punktów 3), MARCINKOWSKA Kinga (punktów 3), MILEWSKA Angelika (punktów 3), STANISZEWSKA Anna (punktów 3)
  2. Zespół II Drobin LO Kick-boxing: CHĘCIŃSKI Wiktor (punktów 2), HERMAN Dominik (punktów 2), MYŚLIŃSKI Bartosz (punktów 2)

              POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - mistrzowie:

  1. Zespół I Piastów Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (ex aequo):  JURCZAKOWSKI Adam (punktów 3), POLIT Andrzej (punktów 3); Zespół II Piastów Piastów Jiu-jitsu i Karate Shotokan (ex aequo):  JURCZAKOWSKI Adam (punktów 3), WIĘCH Robert (punktów 3)
  2. Zespół Ustka Ju-jitsu Gepard: LENCZEWSKA Marta (punktów 2), RŻYSKO Janusz (punktów 2)

 

                                                              KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty, 
  2. za srebrny – 2 punkty, 
  3. za brązowy – 1 punkt.     

   Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Staroźreby, woj. mazowieckie (Karate Tsunami) - punktów 142
  2. Ryki, woj. lubelskie (Karate Tsunami) - punktów 120
  3. Stare Miasto, woj. wielkopolskie (Karate Tsunami) - punktów 109
  4. Garwolin, woj. mazowieckie (Karate Tsunami) - punktów 106
  5. Warszawa (Pak Hok Kung-fu) - punktów 73
  6. Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie (Karate Goju-ryu) - punktów 69
  7. Gryfice, woj. zachodniopomorskie (Karate Tsunami) - punktów 65 
  8. Drobin, woj. mazowieckie (Kick-boxing MOKSiR) - punktów 55
  9. Nowa Góra, woj. mazowieckie (MMA) - punktów 54
  10. Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie (Karate Tsunami) - punktów 47
  11. Golina, woj. wielkopolskie (Karate Tsunami) - punktów 42
  12. Ustka, woj. pomorskie (Ju-jitsu "Gepard") - punktów 40
  13. Drobin, woj. mazowieckie (LO) - punktów 37
  14. Modlimowo, woj. zachodniopomorskie (Karate Tsunami) - punktów 35
  15. Żnin, woj. kujawsko-pomorskie (RAION) - punktów 33
  16. Bytom, woj. śląskie (Karate Tsunami) - punktów 29
  17. Zabrze, woj. śląskie (Karate Tsunami) - punktów 26
  18. Kutno, woj. łódzkie (Karate Tsunami) - punktów 25
  19. Krośniewice, woj. łodzkie (Karate Tsunami) - punktów 22 i ex aequo Piastów, woj. mazowieckie (Jiu-jitsu i Karate Shotokan) - punktów 22 oraz ex aequo Warszawa (Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami) - punktów 22 
  20. Złotniki Kujawskie, woj. kujawsko-pomorskie (RAION) - punktów 21
  21. Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie (RAION) - punktów 16 i ex aequo Rynarzewo, woj. kujawsko-pomorskie (RAION) - punktów 16
  22. Bolesławiec, woj. dolnośląskie (Karate Tsunami) - punktów 10 i ex aequo Poznań, woj. wilekopolskie (Karate Kyokushin IBK) - punktów 10
  23. Sękowa, woj. małopolskie (Combat Defence) - punktów 9 i ex aequo Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie (AMA) - punktów 9
  24. Puławy, woj. lubelskie (Karate Tsunami) - punktów 4
  25. Warszawa (Muay Boran) - punktów 3
Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom.

 

 

ZAPROSZENIE:

Edycja II (Sztuki Wojenne) XIX Mistrzostw Polski:
8 czerwca 2024 roku w Warszawie 

   Edycja II (Sztuki Wojenne) XIX Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 roku (godz. 10-18) w siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, ul. Patriotów 247, Warszawa Radość.
 

  Podczas II Edycji (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski po raz drugi rozegrane będą niektóre konkurencje, które rozgrywane były podczas wcześniejszej Edycji I (Makiwara-kumite, Szermierka na miecze, Walka na noże, Nunchaku-kumite, Sumo-grappling, Light-contact). 

 

   W konkurencjach tych na Edycji II (Sztuki Wojenne) startować również mogą zawodnicy, którzy już startowali w nich w trakcie I Edycji. Nie stanie się nic złego, jeśli zawodnik dwa razy zdobędzie tytuł Mistrza Polski w danej konkurencji. Będzie to tylko niepodważalne potwierdzenie jego poziomu. 

   W trakcie Edycji II (8 czerwca 2024 roku) rozegrane zostaną następujące konkurencje:  
  1. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski
  2. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny
  3. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach
  4. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu
  5. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami
  6. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  7. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą do celu
  8. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd
  9. Tameshi-wari (łamanie dachówek)
  10. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru
  11. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach
  12. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach
  13. Makiwara-kumite (po raz drugi)
  14. Szermierka na miecze (po raz drugi)
  15. Walka na noże (po raz drugi)
  16. Nunchaku-kumite (po raz drugi)
  17. Sumo-grappling (po raz drugi)
  18. Light-contact (po raz drugi). 
 MP

 

 

 

 

  

 

 

 


Shihan Artur Denisiuk 6 dan

w trakcie konkurencji Tameshi-wari

(rozbijania - łamania dachówek). 

MP             W konkurencjach łuczniczych dobrze radzą sobie także najmłodsi, choć strzelają nie z łuku bojowego,

lecz treningowego (o zmniejszonej sile naciągu) i strzałami nie z grotami żelaznymi, lecz z gumowymi pacynami.

MP

 

shuriken 


Celne strzelanie

z prawdziwego łuku (od lewej), podobnie jak rzucanie gwiazdami shuriken (u góry) daje niezwykłą skuteczność w walce i zapewnia przewagę nad każdym przeciwnikiem.


shiriken

  

  

 

Rzucanie żelaznymi gwiazdami shuriken

jest również jednym z ważnych działów miotania przedmiotami i ma wielkie znaczenie dla samoobrony, ponieważ

przy dysponowaniu 7-10 egzemplarzami shuriken daje możliwość obrony nawet

przed grupą napastników.


Rzucanie gwiazdami shuriken jest podobne

do rzucania nożem, ale ma nad nim przewagę, ponieważ gwiazda zawsze

wbija się w cel. Wystarczy tylko rzucić

ją celnie i mocno.

 

Z tych powodów każdy trenujący

sztukę walki powinien również - oprócz łucznictwa - ćwiczyć rzucanie gwiazdami,

aby zwiększyć swą skuteczność i nie

narazić się na zaskoczenie w sytuacji

użycia shuriken przez napastnika.  

 

Na fotografii: treningowe żelazne

gwiazdy shuriken malujemy na żółto, 

  a to na podstawie doświadczenia: wtedy     łatwiej znaleźć je w trawie i wśród zieleni.

MP

 

 

  

 

Niektórzy

ze zwycięzców:

od lewej Artur Denisiuk 6 dan oraz

Waldemar Nowak

2 dan, od prawej

dr Piotr Chodorek, właściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Anin. 

 dr Chodorek
   Serdecznie zapraszamy zatem na II Edycję (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski 8 czerwca 2024 roku.



Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
4015199
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com