Honbu Tsunami Renmei
-strona główna

XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami Warszawa 2 kwietnia 2023 roku - RELACJA i WYNIKI


XVIII Otwarte 
MISTRZOSTWA POLSKI KARATE TSUNAMI 
Edycja I:
2 kwietnia 2023 roku w Warszawie
    Karate Tsunami
Banner z Mistrzostw Polski. 
 
Karate TsunamiOtwarcie Mistrzostw Polski o godz. 10:00. 
  
Karate TsunamiScena z uroczystej Gali Mistrzostw Polski o godz. 12:00.
Przedstawienie reprezentacji 1. Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona z Garwolina
   
Karate TsunamiTak dobywało się podczas Mistrzostw Polski wręczanie medali i dyplomów zwycięzcom.
Na podium zwycięzcy w konkurencji Pokaz specjalny indywidualny mistrzów: 1 miejsce - Sławomir Tkacz (Piastów, Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan), 2 miejsce - Krzysztof Lehman (Dębnica Kaszubska, Karate Goju-ryu), 3 miejsce - Bogdan Puczyński (Skierniewice, Polska Unia Jiu-jitsu i Szermierki).
Przed nimi wręczający medale gen. bryg. Stanisław Zduńczyk (Józefów, w środku) oraz st. chor. sztab. 
Janusz Bylinka-Nehrebecki (Garwolin, od prawej) i ułan Tomasz Metera (Chromin, od lewej).
 
Full-contact 

 

 

 

 

 

 

 

Typowa walka

w konkurencji Full-contact

na Mistrzostwach Polski

Karate Tsunami.

Udane podcięcie

ko-soto-gari (jap. małe podcięcie od zewnątrz).


Federacja

Tsunami

    W niedzielę 2 kwietnia 2023 roku

w godz. 10-17 w hali widowiskowo-sportowej

przy ul. Poezji 5 na osiedlu Warszawa Falenica  odbyła się największa i najbardziej prestiżowa coroczna impreza sportowa w sztukach walki: 

XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami.

Warszawa
 Warszawa

 

 

 

 

     

Widok na centrum Warszawy
z Mostu Siekierkowskiego -
od strony osiedli: Falenica
(tu rozegrano
Mistrzostwa Polski)
 i Warszawa Radość
(gdzie znajduje się
Honbu Dojo
i siedziba Federacji).
hala 

       

 

 

 

          

Widok na wejście

do hali sportowej

w Warszawie Falenicy,

w której rozegrano Mistrzostwa Polski.

   Falenica (etymologicznie: 'miejsce podmywane przez fale Wisły') to osiedle w Warszawie, na prawym brzegu Wisły, w dzielnicy Warszawa Wawer, leżące wśród lasów pomiędzy osiedlem Warszawa Radość (w którym mieści się Honbu Dojo – Centralna Szkoła Karate Tsunami i zarazem siedziba Federacji), a Otwockiem. 

 
   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone są – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski.  
 
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyć w nich mogą i uczestniczą również przedstawiciele innych niż Karate Tsunami stylów i systemów sztuki walki.
 
   W związku z tym w imprezie tej udział wzięli przedstawiciele 12 ośrodków Karate Tsunami oraz 12 ośrodków innych systemów.
  
   W Mistrzostwach uczestniczyło 220 zawodników, a także ponad 40 sędziów, instruktorów i kierowników drużyn.
 
   Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:
  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie, 
  2. Federacja Karate Tsunami Renmei z siedzibą w Warszawie, 
  3. Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.    
Murat 
 
Mistrzostwa Polski prowadził 
prezes Federacji 
soke Ryszard Murat 10 dan
(Warszawa), od lewej. 
 
Do jego zadań należało kierowanie imprezą,
ogólny nadzór nad jej przebiegiem
i wskazywanie rozgrywek w poszczególnych
konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.
Murat 
 Popiołek

 
Sekretarzem Mistrzostw Polski 
był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa), od lewej.
Do jego zadań należało przede wszystkim wykonanie dyplomów
dla zawodników oraz zapewnienie nagłośnienia.

Funkcje ratowników medycznych Mistrzostw Polski pełnili
instruktorzy ośrodka Defence Combat w Sękowej, woj. podkarpackie:
Grzegorz Pawłowski 4 dan i Jarosław Chwałyk 1 kyu
 
 Ryniec

 
Funkcję Sędziego Głównego
Mistrzostw Polski pełnił
hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan
(Kutno), od lewej.


Zastępcą Sędziego Głównego 
był hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 
9 dan (Warszawa), od prawej - podczas treningu kopnięcia mae-geri-kekomi
na plaży nad Bałtykiem w ustroniu Morskim. 
Wiewiórowski 
Karate Tsunami
  Pamiątkowy plakat XVIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami, 
który otrzymali wszyscy uczestnicy imprezy.

   Zmagania zawodników oceniali następujący licencjonowani sędziowie:
  1. Ryniec Tadeusz 9 dan – Kutno, woj. łódzkie (sędzia główny)
  2. Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan – Warszawa, woj. mazowieckie (zastępca sędziego głównego)
  3. Denisiuk Artur 6 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  4. Filipek Krystian 2 dan – Ryki, woj. lubelskie
  5. Gradowski Grzegorz 3 dan – Żychlin, woj. wielkopolskie
  6. Graff Sławomir 6 dan - Bolesławiec, woj. dolnośląskie
  7. Jurczakowski Adam 8 dan - Piastów, woj. mazowieckie 
  8. Kaczmar Andrzej 9 dan - Bytom, woj. śląskie
  9. Kowalski Mariusz 7 dan – Gryfice, woj. zachodniopomorskie
  10. Łukawczyk Jacek 8 dan - Kutno, woj. łódzkie
  11. Marcinkowski Artur 4 dan - Staroźreby, woj. mazowieckie
  12. Mikołajczyk Stanisław – Rzgów, woj. wielkopolskie
  13. Murat Renata 4 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  14. Nowak Katarzyna – Staroźreby, woj. mazowieckie
  15. Nowak Waldemar 4 dan - Krośniewice, woj. łódzkie
  16. Sidor Paweł 3 dan – Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie
  17. Słupecki Marek 3 dan – Lubostroń, woj. kujawsko-pomorskie
  18. Sokołowska Agnieszka 4 dan - Bytom, woj. śląskie
  19. Swoboda Jacek 4 dan – Stevenage, Anglia
  20. Wadelski Jarosław 8 dan - Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie.
Karate Tsunami
   Wyżej i niżej: zmagania w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oceniało czterech sędziów:
trzy-osobowa Komisja Sędziowska (na fotografii) oraz sędzia planszowy. 
Karate Tsunami
 
Karate Tsunami
W konkurencjach pokazowych sędziowie pokazują swoją ocenę stosując punktację 0-6.  
 
    W Mistrzostwach Polski udział wzięło kilkunastu gości honorowych, którzy wręczali medale oraz dyplomy zdobywcom medali i tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski:
  • Barwiński Roman, Hipolitów; instruktor i mistrz wing chun kung-fu; posiadacz stopnia 2 dan i członek Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów walki, płk WP (służył jako dowódca polskich jednostek wojskowych na misjach w Iraku, w bazie w starożytnym mieście Babilon; służbę wojskową ukończył jako szef Wydziału w Dowództwie Generalnym Sił Zbrojnych);
  • Czekanowska-Mikicińska Barbara Teresa, Warszawa; ppłk, specjalistka w obsłudze rynku niemieckiego w sektorze budowlanym;
  • Duczmalewski Jarosław, Warszawa; posiadacz stopnia 10 dan, prezes Systemu Czerwonego Feniksa oraz wiceprezes i skarbnik Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki;
  • Jabłońska Joanna, Warszawa, sędzia pokoju Krajowego Sądu Obywatelskiego;
  • Kwiatkowski Andrzej, Radom; ppłk pilot, wyszkolił wielu pilotów wojskowych; znakomity wykonawca fotografii, autor niniejszej książki – fotoalbumu z Mistrzostw Polski;
  • Miśta Antoni Robert, Warszawa; generał dywizji; właściciel stacji benzynowych; wicekról Warszawy i Mazowsza Bractwa Kurkowego;
  • Pokrowski Bogdan Tadeusz, Siedlce; generał dywizji, w przeszłości dowódca jednostki wojskowej w Siedlcach, prowadził także wiele ceremonii pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie; przewodniczący Stowarzyszenia Tradycji LWP im. gen. Berlinga;
  • Sulik Tomasz, Warszawa, płk; b. pracownik Instytutu Badawczego Opakowań (przez jego ręce przechodziły wszelkie opakowania, między innymi do artykułów spożywczych czy medycznych, dopuszczane do użytku w Polsce);
  • Szymański Benedykt, Warszawa; b. dyrektor FSO - Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu, od 17 roku życia ponad 40 lat przepracował w tej samej firmie FSO, awansując stopniowo od najniższego pracownika fizycznego aż do najwyższej funkcji dyrektora          tej firmy. Jest to pod tym względem rzadki i unikalny przypadek w Polsce i na świecie, i z tego powodu może służyć jako wzór dla osób uprawiających sztukę walki, które z natury rzeczy muszą przechodzić podobną drogę, zaczynając od początkującego a kończąc       na najwyższych stopniach mistrzowskich;  
  • Zduńczyk Stanisław, Józefów; generał brygady; doktor nauk prawnych, urzędnik administracji centralnej, radny Rady Miasta Józefów;
  • reprezentacja 1. Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona z Garwolina w składzie: dowódca st. chor. szt. Janusz Bylinka-Nehrebecki, st. ułan Paweł Piecek i ułan Tomasz Metera.
   O godz. 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski. 
 
Karate Tsunami
  Otwarcie XVIII Mistrzostw Polski Karate Tsunami. 
   
   Wówczas wręczono licencje sędziowskie na aktualny rok 20-tu obecnym sędziom.
  
Karate Tsunami
 
Wręczenie licencji sędziowskich na XVIII Otwartych Mistrzostwach Polski przez sędziego głównego
Tadeusza Ryńca 9 dan i zastępcę sędziego głównego Arkadiusza Wiewiórowskiego 9 dan.
Wyżej: licencję sędziowską otrzymuje Krystian Filipek 2 dan; niżej: Jacek Swoboda 4 dan.
 
Swoboda
 
   Następnie odbywały się zacięte zmagania 220 zawodników, prowadzone równocześnie na czterech planszach.
 
Karate Tsunami Ogólna atmosfera Mistrzostw Polski Karate Tsunami. Tak wyglądały rywalizacje w konkurencjach
Light-contact i Full-contact. Jako sędzia planszowy występuje Mariusz Kowalski 7 dan.
 
   Jak już wspomniano, określenie „Otwarte” w nazwie Mistrzostw Polski oznacza, że uczestniczyli w niej (oprócz tsunamistów – przedstawicieli systemu Karate Tsunami), także reprezentanci innych systemów sztuki walki, między innymi: Aikido, Ju-jitsu, Karate Goju-ryu, Karate Shotokan, Kick-boxing, Pak Hok Kung-fu, Van Truong Vo Quan, Szkoły Walki Raion.
 
Karate Tsunami
 
Wyżej i niżej: niektórzy przedstawiciele różnych stylów i systemów
podczas otwarcia XVIII Mistrzostw Polski Karate Tsunami.
 
Karate Tsunami  
   
    Na bieżąco, po ustaleniu wyników w danych konkurencjach na podium zwycięzców uroczyście wręczano medale i dyplomy zdobywcom tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
   Ponadto zdobywcy pierwszego miejsca i złotego medalu w poszczególnych konkurencjach i kategoriach (oraz podkategoriach) otrzymali estetyczne znaczki o treści: MISTRZ POLSKI KARATE TSUNAMI, które mogą z dumą nosić na ubraniu „cywilnym” (nie treningowym).
Karate Tsunami  Karate Tsunami 
Wizerunki awersu i rewersu medali brązowych XVIII Mistrzostw Polski Karate Tsunami
oraz wymieniony znaczek do noszenia przez zwycięzców na ubraniu „cywilnym”.
 
Karate Tsunami 
Wyżej i niżej: od razu po rozegraniu danej konkurencji uroczyście wręczano medale, dyplomy
i znaczki Mistrzów Polski zwycięzcom. U góry: najmłodszym, u dołu: trochę starszym.
 
Karate Tsunami
 
     O godz. 12:00 odbyła się uroczysta Gala Mistrzostw.
 
Karate Tsunami Przed hymnem narodowym na planszę uroczyście wkroczyła reprezentacja 1. Pułku Strzelców Konnych
im. Cesarza Napoleona z Garwolina w składzie: dowódca st. chor. szt. Janusz Bylinka-Nehrebecki,
st. ułan Paweł Piecek i ułan Tomasz Metera - prezentując zgromadzonym ceremonie stosowane
przez Wojsko Polskie w latach 1918-39. 
 
   W trakcie Gali prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił reprezentacje ośrodków, które uczestniczyły w imprezie, osoby funkcyjne i gości honorowych.  
 
Karate Tsunami 
   
   W XVIII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami udział wzięły reprezentacje następujących ośrodków Karate Tsunami:
  1. Bolesławiec, woj. dolnośląskie – Ośrodek Karate Tsunami w Bolesławcu, na czele stał   Graff Sławomir 6 dan
  2. Bytom, woj. śląskie – Śląskie Centrum Karate Tsunami z siedzibą w Bytomiu, na czele reprezentacji stał Kaczmar Andrzej 9 dan
  3. Golina, woj. wielkopolskie – Goliński Klub Karate Tsunami, na czele reprezentacji stał Gradowski Grzegorz 3 dan
  4. Gryfice, woj. zachodniopomorskie – na czele reprezentacji stał Kowalski Mariusz 7 dan
  5. Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie – Uczniowski Klub Sportowy Sato Kazimierz Biskupi, na reprezentacji stał Jacoszek Jarosław
  6. Krośniewice, woj. łódzkie – Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami, na czele  reprezentacji stał Nowak Waldemar 4 dan
  7. Kutno, woj. łódzkie – Kutnowski Klub Karate-do Tsunami, na czele reprezentacji stali: Ryniec Tadeusz 9 dan i Łukawczyk Jacek 8 dan
  8. Ryki, woj. lubelskie – Lubelski Klub Karate Tsunami, na czele reprezentacji stał Filipek Krystian 4 dan
  9. Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie – Uczniowski Klub Sportowy POWA Stare Miasto, na czele reprezentacji stał Wadelski Jarosław 8 dan
  10. Staroźreby, woj. mazowieckie – Uczniowski Klub Sportowy Shuriken Staroźreby, na czele reprezentacji stał Marcinkowski Artur 4 dan
  11. Warszawa, woj. mazowieckie – Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami, na czele reprezentacji stał Denisiuk Artur 6 dan;
  12. Zabrze, woj. śląskie -  Ośrodek Karate Tsunami, na czele reprezentacji stała Sokołowska Agnieszka 4 dan;
         a także reprezentacje następujących ośrodków innych stylów i systemów:
  1. Anglia – Akademia Aikido w Anglii, na czele reprezentacji stał Swoboda Jacek 4 dan
  2. Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie – Klub Karate Goju-ryu Dębnica Kaszubska, na czele reprezentacji stał Lehman Krzysztof 3 dan
  3. Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie – Sekcja Szkoły Walki RAION, na czele reprezentacji stał Kozielski Mirosław
  4. Nowa Góra, woj. mazowieckie – Szkoła Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki, na czele reprezentacji stał Pomianowski Krzysztof 2 dan
  5. Piastów, woj.  mazowieckie – Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan, na czele reprezentacji stał Jurczakowski Adam 8 dan
  6. Skierniewice, woj. mazowieckie – Polska Unia Jiu-jitsu i Szermierki Skierniewice, na czele stał Puczyński Bogdan 10 dan
  7. Sypniewo, woj. kujawsko-pomorskie – Sekcja Szkoły Walki RAION, na czele reprezentacji stała Idzikowska Anna
  8. Warszawa, woj. mazowieckie – Szkoła Pak Hok Kung-fu (stylu Białego Żurawia Kung-fu), na czele reprezentacji stał Dybcio Artur 4 dan
  9. Warszawa, woj. mazowieckie – Wietnamska Szkoła Walki Van Truong Vo Quan, na czele reprezentacji stał Chu Van Truong
  10. Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie – Academy Martial Arts Włocławek, na czele reprezentacji stał Sidor Paweł 3 dan
  11. Złotniki Kujawskie, woj. kujawsko-pomorskie – Sekcja Szkoły Walki RAION, na czele reprezentacji stał Polaszewski Radosław
  12. Żnin, woj. kujawsko-pomorskie – Sekcja Szkoły Walki RAION, na czele reprezentacji stał Słupecki Marek 3 dan.
Krzyż 

 

 

 

Później osiem osób

otrzymało prestiżowe odznaczenie

 Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I.


Odznaczenie to wręczyli:

gen. dyw. Bogdan Tadeusz Pokrowski

i gen. dyw. Antoni Robert Miśta.

Karate Tsunami
   Wyżej: wręczający Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki
gen. dyw. Antoni Robert Miśta i gen. dyw. Bogdan Tadeusz Pokrowski z osobami odznaczonymi.
 
   Otrzymali je:
  • Chwałyk Jarosław – Sękowa, woj. podkarpackie; 1 kyu; instruktor ośrodka Defence Combat w Sękowej i ratownik medyczny na obecnych Mistrzostwach Polski
  • Filipek Krystian - Ryki, woj. lubelskie, 2 dan; instruktor Lubelskiego Klubu Karate Tsunami; otrzymał za wystawienie przez ten klub największej liczby 62 zawodników, startujących w trzech konkurencjach
  • Kuczyńska Julia - Ryki, woj. lubelskie; otrzymała jako kierownik drużyny za współudział w wystawieniu przez Lubelski Klub Karate Tsunami największej liczby 62 zawodników
  • Muszyński Mikołaj – Warszawa; otrzymał jako zawodnik w kategorii dorośli Honbu Dojo Karate Tsunami - kilkakrotny medalista poprzednich Mistrzostw Polski
  • Pawłowski Grzegorz - Sękowa, woj. podkarpackie; 4 dan; instruktor ośrodka Defence Combat w Sękowej i ratownik medyczny na obecnych Mistrzostwach Polski
  • Rzeźniaczak Igor – Gryfice, woj. zachodniopomorskie; zawodnik w kategorii młodzików Ośrodka Karate Tsunami w Gryficach; otrzymał za dzielność i ducha walki przejawiających się w startowaniu w pięciu konkurencjach 
  • Tamborski Antoni – Golina, woj. wielkopolskie; zawodnik w kategorii kadetów Ośrodka Karate Tsunami w Gryficach; otrzymał za dzielność i ducha walki przejawiających się w startowaniu w pięciu konkurencjach (już po raz drugi)
  • Wiewiórowski Aleksander – Warszawa; zawodnik Karate Tsunami Honbu Dojo; w przeszłości medalista Mistrzostw Polski
Karate Tsunami

 

 

 

 

 Następnie

Mariusz Kowalski 7 dan,

instruktor ośrodka Karate

Tsunami w Gryficach, woj. zachodniopomorskie, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, otrzymał dokumenty instruktorskie instruktora Karate Tsunami, upoważniające – zgodnie z prawem unijnym – do prowadzenia zajęć

we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wręczył je

Grzegorz Gradowski 3 dan.

Karate Tsunami
  
   Potem wręczono dwa certyfikaty na stopnie mistrzowskie dan osobom, które stopnie te zdobyły w ostatnim czasie. Certyfikaty te wręczył Jarosław Duczmalewski 10 dan. Otrzymali je:
  1. Słupecki Marek 3 dan - Lubostroń, woj. kujawsko-pomorskie, instruktor Szkoły Walki RAION
  2. Więch Robert 9 dan – Piastów, woj. mazowieckie, lekarz neurolog, mistrz Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan.
   Wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy. 
 
Karate Tsunami Po wręczeniu certyfikatów na stopnie mistrzowskie. W środku: wręczający certyfikaty
wielki mistrz Jarosław Duczmalewski 10 dan, wiceprezes i skarbnik Zarządu Głównego
Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. 
   
   Po Gali nadal odbywały się zmagania zawodników na kilku planszach.  

   Wyjątkowa sprawność sędziów, co zadziwiało wszystkich i za co publicznie pochwalił ich prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan, umożliwiła zakończenie imprezy do godz. 17:00. 
 
   Było to zdumiewające nie tylko w sytuacji wielkiej liczby zawodników (220), ale przede wszystkim ogromnej liczby 550 startów.  
   
   Zmagania na Mistrzostwach prowadzono w 10-ciu kategoriach:
  • najmłodsi - osoby nie uczęszczające jeszcze do szkoły podstawowej
  • młodzicy - uczniowie klas I-II szkoły podstawowej
  • kadeci – uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej 
  • juniorzy – uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej 
  • juniorzy starsi - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • licealiści młodsi – uczniowie klas I-II liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • licealiści starsi – uczniowie klas III-IV liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • dorośli – osoby pełnoletnie
  • seniorzy – osoby powyżej 50-go roku życia 
  • mistrzowie – posiadacze stopni mistrzowskich (dan).
   Powyższy podział na szkoły i klasy ma charakter orientacyjny, ponieważ o zaklasyfikowaniu zawodnika do danej kategorii decyduje zawsze jego faktyczny wiek kalendarzowy.  

 

KONKURENCJE:

 

  Zmagania w Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami toczone są w następujących konkurencjach:  

  1. Light-contact = walka (1,5 min.) w lekkim kontakcie (tylko dla kadetów, juniorów, juniorów starszych oraz licealistów młodszych i starszych)
  2. Full-contact = walka (1,5 min.) w pełnym kontakcie, dozwolone wszelkie techniki w dowolne części ciała (tylko dla osób dorosłych i mistrzów)
  3. Sumo-grappling = mocowanie się; walka (1,5 min.) będąca połączeniem judo, sumo i zapasów (tylko dla najmłodszych, młodzików, kadetów, juniorów, juniorów starszych) 
  4. Szermierka na miecze = walka (1,5 min.) z użyciem atrap mieczy (piankowych) 
  5. Walka na noże = walka (1,5 min.) z użyciem atrap noży (piankowych) 
  6. Nunchaku-kumite = walka (1,5 min.) z użyciem atrap nunchaku (krótkich cepów)
  7. Yakusoku-kumite = pokaz przez parę zawodników 6-ciu wyreżyserowanych starć: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami 
  8. Makiwara-kumite = pokaz walki (30 sekund) z przeciwnikiem, którego wyobraża worek treningowy
  9. Renraku-waza = pokaz 6-ciu kombinacji technik: trzech bez broni i trzech z dowolnymi przyrządami (tylko dla najmłodszych, młodzików, kadetów, juniorów, juniorów starszych) 
  10. Tokui-kata = spontaniczny pokaz wyobrażanej walki z kilkoma przeciwnikami z użyciem dowolnych przyrządów (forma ułożona samodzielnie przez startującego) 
  11. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski = tyłem, w pozycji jazdy konnej, 7 strzał 
  12. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny = ustawienie dowolne, 7 strzał 
  13. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach = po 3 strzały stojąc, klęcząc, siedząc i leżąc
  14. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu = idąc, bez zatrzymywania się, 7 strzał
  15. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami  = 3-osobowa drużyna oddaje 5-krotnie salwę do celu
  16. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy = strzelanie (1,5 min.) równoczesne do siebie 7 strzałami (z pacynami gumowymi zamiast grotów żelaznych) przez zawodników w pancerzach na tułów (jak do Full-contact) i w hełmach szermierczych 
  17. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą = rzucanie gumową gwiazdą (shuriken) do celu – zasady, jak w konkurencji: Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny 
  18. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd = pojedynek (1,5 min.) w rzucaniu shuriken (gumowymi atrapami gwiazd) – zasady, jak w konkurencji: Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  19. Tameshi-wari = rozbijanie - łamanie dachówek (na ilość)     
  20. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu = dowolny pokaz umiejętności przez jednego zawodnika, np. pokaz technik, kombiacji technik, form, umiejętności akrobatycznych itp. (tylko dla przedstawicieli innych stylów – spoza Karate Tsunami) 
  21. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu = dowolny pokaz umiejętności przez kilkuosobowy zespół, np.pokaz technik, kombinacji technik, form, walki w parach i sepołowej, umiejętności akrobatycznych itp. (zasady jak w konkurencji poprzedniej)
  22. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru = unoszenie na ilość dwoma lub jedną ręką ciężaru w postaci sztangi lub sztangielki od podłoża nad głowę do pełnego wyprostowania kończyn (30 kg w przypadku młodzieży i dorosłych oraz odpowiednio mniejszego w przypadku osób młodszych)
  23. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach = wymyki na drążku lub (do wyboru) unoszenie nóg w zwisie na drabinkach (na ilość)
  24. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach = do wyboru na pięściach, dłoniach lub palcach: pięciu, trzech, dwóch lub jednym (na ilość)
  25. Kata Karate Tsunami indywidualnie = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami bez użycia przedmiotów, które mogą być bronią. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika trzech wybranych form (jap. kata).  
  26. Kata Karate Tsunami zespołowo = jak wyżej, pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami, ale przez kilkuosobowy zespół (trzy lub cztery osoby - w zależności od formy)   
  27. Kata Karate Tsunami indywidualnie z Bronią = pokaz wyobrażanej walki z kilkoma napastnikami, ale z użyciem wybranego przez zawodnika przedmiotu, używanego przez niego w charakterze broni. Jako konkurencja na turniejach Karate Tsunami polega na prezentacji przez zawodnika jednej wybranej formy z użyciem dowolnego przyrządu. 
  28. Kata Karate Tsunami zespołowo z Bronią = jak wyżej, pokaz jednej wybranej formy Karate Tsunami, ale przez kilkuosobowy zespół z użyciem dowolnego przyrządu.

   Szczegółowy opis wymienionych wyżej konkurencji i kategorii podany jest na tej stronie internetowej w artykule  

   Deklaracje zgłoszeń zawodników (pełnoletnich i niepełnoletnich) na te Mistrzostwa Polski opublikowane są do pobrania na tej stronie internetowej w dwóch zakładkach:

   Od kilku lat Mistrzostwa Polski odbywają się w dwóch edycjach (częściach).


   W opisywanej Edycji I odbyły się zmagania w następujących 16-tu konkurencjach:
  1. Light-contact
  2. Full-contact
  3. Sumo-grappling
  4. Szermierka na miecze
  5. Walka na noże
  6. Nunchaku-kumite
  7. Yakusoku-kumite
  8. Makiwara-kumite
  9. Renraku-waza
  10. Tokui-kata
  11. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu
  12. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu
  13. Kata Karate Tsunami indywidualnie
  14. Kata Karate Tsunami zespołowo
  15. Kata Karate Tsunami indywidualnie z Bronią
  16. Kata Karate Tsunami zespołowo z Bronią
   Dalej przedstawiamy wybrane fotografie, ukazujące niektóre z rozgrywek w tych konkurencjach na XVIII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami. 
 
Karate Tsunami 
Wyżej i niżej: tak wyglądały zmagania w konkurencjach: Light-contact i Full-contact. 
 
Karate TsunamiKarate Tsunami Zawodnicy z najmłodszych kategorii zaciekle walczyli w konkurencji Sumo-grappling. 
 
Karate Tsunami 
Wyżej i niżej: zmagania w konkurencji Szermierka na miecze
(w konkurencji tej dla bezpieczeństwa zawodników używane są atapy piankowe). 
 
Karate Tsunami 
Karate Tsunami Konkurencja Nunchaku-kumite (walka z użyciem krótkich cepów). 
 
Karate Tsunami
  Zespół Śląskiego Centrum Karate Tsunami z Bytomia przed występem w konkurencji Kata Karate Tsunami.
   Aikido
 
Wyżej i niżej: występy przedstawicieli Akademii Aikido w Anglii. 
 
Aikido 
Puczyński W konkurencji Pokaz specjalny wielki mistrz Bogdan Puczyński 10 dan zaprezentował układ z użyciem szabli.
 
Jurczakowski Zespół Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan w trakcie konkurencji Pokaz specjalny. 
 
Chu 
Wyżej: Zespól Wietnamskiej Szkoły Walki Van Truong Vo Quan przygotowuje się
w hali do występu pod kierunkiem swego mistrza Chu Van Truong (od lewej).
Niżej: występ tego zespołu w konkurencji Pokaz specjalny.
 
Chu 
 

WYNIKI:

 

   Oto wyniki uzyskane w XVIII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami - Edycji I w Warszawie 2 kwietnia 2023 roku – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

  

 

LIGHT-CONTACT 

                

             LIGHT-CONTACT - młodzicy kobiety:

  1. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby (punktów 3)  
  2. KOZIOŁ Ewa - Gryfice (punktów 2)   
  3. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 1) 

             LIGHT-CONTACT - młodzicy mężczyźni:

  1. MIKULSKI Marcel - Gryfice  (punktów 3)  
  2. RZEŹNICZAK Igor - Gryfice (punktów 2)
  3. FARINHA Samuel - Gryfice (punktów 1)

             LIGHT-CONTACT - kadeci kobiety:

  1. BECZEK Maja - Ryki (punktów 3)  
  2. OLASZKIEWICZ Maja - Staroźreby (punktów 2)   
  3. ZAJĄC Agnieszka - Ryki (punktów 1) 

             LIGHT-CONTACT - kadeci mżczyźni podkategoria I:

  1. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 3)  
  2. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice (punktów 2)

             LIGHT-CONTACT - kadeci mżczyźni podkategoria II:

  1. KOWALCZYL Antoni - Ryki (punktów 3)  
  2. BĘTKOWSKI Marcel - Stare Miasto (punktów 2)
  3. HALAK Kacper - Gryfice (punktów 1)

             LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. ZIÓŁKOWSKA Natalia - Nowa Góra (punktów 3)  
  2. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby (punktów 2)   

             LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. MOKOK Julia - Staroźreby (punktów 3)  
  2. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (punktów 2)   

             LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)  
  2. STRZELCZAK Jakub - Nowa Góra (punktów 2)  

             LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. KORPOLAK Kryspin - Włocławek (punktów 3)  
  2. KUBISZTAL Ksawery - Włocławek (punktów 2) 
  3. SOWIŃSKI Vincent - Włocławek (punktów 1)
                LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:
  1. WACHOL Marta - Staroźreby  (punktów 3)  
  2. PĘDOWSKA Aleksandra - Staroźreby (punktów 2)
             LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:
  1. ŚWISTAK Magdalena - Gryfice  (punktów 3)  
  2. FUDAŁA Oliwia - Staroźreby (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:
  1. KAMIŃSKI Błażej - Nowa Góra  (punktów 3)  
  2. LASKOWSKI Eliasz - Gryfice (punktów 2)
  3. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice (punktów 1)
            LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:
  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi  (punktów 3)  
  2. WOLAK Hubert - Gryfice (punktów 2)
  3. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 1)
            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi kobiety:
  1. BABIK Paulina - Ryki  (punktów 3)  
  2. PIETRUCHA Anna - Włocławek (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria I:
  1. ZELEROWICZ Dawid - Gryfice  (punktów 3)  
  2. KOWALCZYK Kamil - Gryfice (punktów 2)
  3. SZRAM Stanisław - Gryfice (punktów 1)
            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria II:
  1. FARINHA Daniel - Gryfice  (punktów 3)  
  2. TOMCZAK Kacper - Staroźreby (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - licealiści starsi kobiety:
  1. BALCERAK Klaudia - Włocławek  (punktów 3)  
  2. HORZEWSKA SYlwia - Stare Miasto (punktów 2)
            LIGHT-CONTACT - licealiści starsi mężczyźni:
  1. PIETRUCHA Maciej - Włocławek  (punktów 3)  
  2. WESOŁOWSKI Dominik - Włocławek (punktów 2)
  3. RYKOWSKI Radek - Włocławek (punktów 1)
 
FULL-CONTACT 
 
            FULL-CONTACT - Dorośli/Seniorzy/Mistrzowie:
  1. KOWALSKI Mariusz - Gryfice  (punktów 3)  
  2. PÓŁGRABIA Mirosław - Warszawa Honbu Dojo (punktów 2)
  3. WIĄCEK Ernest - Włocławek (punktów 1)
  
SUMO-GRAPPLING 
 

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi kobiety:

  1. KLONOWSKA Lena - Nowa Góra (punktów 3)
  2. SIERAŃSKA Alicja - Ryki (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. BĘTKOWSKI Oliwier - Stare Miasto (punktów 2)
  3. TĘGOS Tymon - Stare Miasto (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. ORZYŁOWSKI Igor - Ryki (punktów 3)
  2. BOCZKO-SAWICKI Konstanty - Ryki (punktów 2)
  3. TUCHOLSKI Leszek - Żnin (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. LEONARCZYK Kacper - Staroźreby (punktów 3)
  2. PAWLAK Adam - Kutno (punktów 2)
  3. KONOPKA Oliwier - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni podkategoria IV:

  1. SOKOŁÓWSKI Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. MIĘTKIEWICZ Antoni - Stare Miasto (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. ORZYŁOWSKA Laura - Ryki (punktów 3)
  2. WÓJTOWICZ Dominika - Ryki (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Nikola - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. POCZTAŃSKA Małgorzata - Ryki (punktów 3)
  2. HARATEK Hanna - Staroźreby (punktów 2)
  3. PISZCZ Lena - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria III:

  1. KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. KOZIELSKA Zofia - Mrocza (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria IV:

  1. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby(punktów 3)
  2. KOZIOŁ Ewa - Gryfice (punktów 2)
  3. KOPYŚĆ Zuzanna - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria V:

  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 3)
  2. BARTOŃ Hanna - Ryki (punktów 2)
  3. BOSAK Julia - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria VI:

  1. SOĆKO Zuzanna - Ryki (punktów 3)
  2. SOKOŁOWSKA Lena - Ryki (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. TOMASZEK Ignacy - Ryki (punktów 3)
  2. GOETZE Konstanty - Ryki (punktów 2)
  3. GRUDZIEŃ Igor - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. KONOPKA Arian - Ryki (punktów 3)
  2. PRYVALOV Valerii - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. ADAMECZEK Szymon - Ryki (punktów 3)
  2. TARKAWIAN Szymon - Ryki (punktów 2)
  3. DORABIAŁA Alan - Zabrze (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. PAWLAK Marek - Kutno (punktów 3)
  2. SZEWCZAK Antoni - Ryki (punktów 2)
  3. SUKNIAK Antoni - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. BRZEZIŃSKI Kacper - Ryki (punktów 2)
  3. PURZYŃSKI Patryk - Zabrze (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria VI:

  1. AFTYKA Michał - Ryki (punktów 3)
  2. MIKULSKI Marcel - Gryfice (punktów 2)
  3. FARINHA Samuel - Gryfice (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria VII:

  1. PAWLIK Sebastian - Ryki (punktów 3)
  2. RZEŹNICZAK Igor - Gryfice (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 3)
  2. HYŻY Maria - Golina (punktów 2)
  3. CHUDZIK Julia - Zabrze (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. GORZKOWSKA Lena - Ryki (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)
  3. RIABUKHA Viktoria - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. CYBULA Helena - Ryki (punktów 3)
  2. ZAJĄC Agnieszka - Ryki (punktów 2)
  3. GŁADYCH Lena - Złotniki Kujawskie (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Jagoda - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. OLASZKIEWICZ Maja - Staroźreby (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. MICHALSKI Kornel - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (punktów 2)
  3. GRUDZIEŃ Wiktor - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 3)
  2. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 2)
  3. WIRASZKA Filip - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. ŚWIDER Kuba - Ryki (punktów 3)
  2. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. POLAK Franciszek - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. SZCZUR Krystian - Ryki (punktów 3)
  2. OKOŃSKI Leon - Żnin (punktów 2)
  3. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria V:

  1. IDZIKOWSKI Bartosz - Sypniewo (punktów 3)
  2. ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. BĘTKOWSKI Marcel - Stare Miasto (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria VI:

  1. SŁUPECKI Szymon - Żnin (punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki (punktów 2)
  3. NIEDZIELA Hubert - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. ZIÓŁKOWSKA Natalia - Nowa Góra (punktów 3)
  2. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (punktów 2)
  3. DOBIESZ Magda - Nowa Góra (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BRYZEK Nikola - Ryki (punktów 2)
  3. TUDEK Aleksandra - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria III:

  1. MOKOK Julia - Staroźreby (punktów 3)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. JENDRZYŃSKI Jakub - Sypniewo (punktów 3)
  2. KUBISZTAL Ksawery - Włocławek (punktów 2)
  3. JÓŹWIAK Karol - Krośniewice (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 3)
  2. OCIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. STRZELCZAK Jakub - Nowa Góra (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. PAWLAK Wiktor - Ryki (punktów 3)
  2. GRACZYK Eryk - Stare Miasto (punktów 2)
  3. BADACH Antoni - Ryki (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria IV:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Aleks - Ryki (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni podkategoria V:

  1. WILEŃSKI Mateusz - Ryki (punktów 3)
  2. TOMCZAK Oliwier - Nowa Góra (punktów 2)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Amelia - Ryki (punktów 2)
  3. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 1)
  4. GRUZA Julia - Ryki

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 3)
  2. ŚWISTAK Magdalena - Gryfice (punktów 2)
  3. BARON Emilia - Zabrze (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 3)
  2. KAMIŃSKI Błażej - Nowa Góra (punktów 2)
  3. BŁOŃSKI Sebastian - Gryfice (punktów 1)

             SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. JENDRZYŃSKI Aleksander - Sypniewo (punktów 2)

           

SZERMIERKA NA MIECZE (KEN-KUMITE)

 

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi kobiety podkategoria I:

  1. WACH Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. SIERAŃSKA Alicja - Ryki (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi kobiety podkategoria II:

  1. KLONOWSKA Lena - Nowa Góra (punktów 3)
  2. PIECHOWICZ Małgorzata - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. STRZELCZYK Marcelina - Nowa Góra (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. TUCHOLSKI Leszek - Żnin (punktów 2)
  3. TĘGOS Tymon - Stare Miasto (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. SOKOŁOWSKI Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. KONOPKA Oliwier - Ryki (punktów 2)
  3. MIĘTKIEWICZ Antoni - Stare Miasto (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. BOCZKO Konstanty - Ryki (punktów 3)
  2. ORZYŁOWSKI Igor - Ryki (punktów 2)
  3. BĘTKOWSKI Oliwier - Stare Miasto (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni podkategoria IV:

  1. PAWLAK Adam - Kutno (punktów 3)
  2. LEONARCZYK Kacper - Staroźreby (punktów 2)
  3. BLUHM Oliwier - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. HARATEK Hanna - Staroźreby (punktów 3)
  2. POCZTAŃSKA Małgorzata - Ryki (punktów 2)
  3. PISZCZ Lena - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. SOĆKO Zuzanna - Ryki (punktów 3)
  2. FABRYKIEWICZ Emilia - Staroźreby (punktów 2)
  3. KOZIOŁ Ewa - Gryfice (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria III:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. SZEWCZYK Alicja - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria IV:

  1. SOKOŁOWSKA Lena - Ryki (punktów 3)
  2. BOSEK Julia - Ryki (punktów 2)
  3. KOZIELSKA Zofia - Mrocza (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria V:

  1. KIERNICKA Anastazja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. WÓJTOWICZ Dominika - Ryki (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Nikola - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety podkategoria VI:

  1. ORZYŁOWSKA Laura - Ryki (punktów 3)
  2. BARTOŃ Hanna - Ryki (punktów 2)
  3. KOPYŚĆ Zuzanna - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. PAWLAK Marek - Kutno (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. PRYVALOV Vakerii - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. DOBIESZ Jakub - Nowa Góra (punktów 2)
  3. ABGARO ZACHARIASIEWICZ Jan - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. RZEŹNICZAK Igor - Gryfice (punktów 3)
  2. PASŁAWSKI Franciszek - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. SKLIAROV Matvii - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. MIKULSKI Marcel - Gryfice (punktów 3)
  2. FARINHA Samuel - Gryfice (punktów 2)
  3. GOETZE Konstanty - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. PAWLIK Sebastian - Ryki (punktów 3)
  2. TOMASZEK Ignacy - Ryki (punktów 2)
  3. AFTYKA Michał - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria VI:

  1. GRUDZIEŃ Igor - Ryki (punktów 3)
  2. SUKNIAK Antoni - Ryki (punktów 2)
  3. ADAMECZEK Szymon - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria VII:

  1. PURZYŃSKI Patryk - Zabrze (punktów 3)
  2. KONOPKA Arain - Ryki (punktów 2)
  3. BRZEZIŃSKI Kacper - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria VIII:

  1. DORABIAŁA Alan - Zabrze (punktów 3)
  2. SZEWCZYK Antoni - Ryki (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. KOŁPIŃSKA Jagoda - Dębncia Kaszubska (punktów 3)
  2. GŁADYCH Lena - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. CYBULA Helena - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. KWRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)
  2. RIABUKHA Viktoria - Ryki (punktów 2)
  3. ZAJĄC Agnieszka - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 3)
  2. CHUDZIK Julia - Zabrze (punktów 2)
  3. GORZKOWSKA Lena - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. HYŻY Maria - Golina (punktów 3)
  2. STALICA Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 3)
  2. BECZEK Maja - Ryki (punktów 2)
  3. BAGATELA Anna - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci kobiety podkategoria VI:

  1. DENGUSIAK Julia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria I:

  1. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 2)
  3. GOSIEWSKI Jakub - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria II:

  1. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (punktów 3)
  2. MICHALSKI Kornel - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. GRUDIZEŃ Wiktor - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria III:

  1. ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. OKOŃSKI Leon - Żnin (punktów 2)
  3. WASZKIEWICZ Stanisław - Krośniewice (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria IV:

  1. PETERA Dominik - Staroźreby (punktów 3)
  2. WALISZCZUK Wiktor - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. IDZIKOWSKI Bartosz - Sypniewo (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria V:

  1. SZCZUR Krystian - Ryki (punktów 3)
  2. SŁUPECKI Szymon - Żnin (punktów 2)
  3. NIEDZIELA Hubert - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria VI:

  1. KOWALCZYK Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki (punktów 2)
  3. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci męźczyźni podkategoria VII:

  1. BĘTKOWSKI Marcel - Stare Miasto (punktów 3)
  2. WIRASZKA Filip - Ryki (punktów 2)
  3. HALAK Kacper - Gryfice (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BRYZEK Nikola - Ryki (punktów 2)
  3. ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Stare Miasto (punktów 1)
  4. DOBIESZ Magda - Nowa Góra

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby (punktów 3)
  2. TUDEK Aleksandra - Ryki (punktów 2)
  3. KAISER Kinga - Golina (punktów 1)
  4. CENDROWSKA Antonina - Warszawa Pak Hok Kung-fu

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. OCIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. WYSOCKI Oliwier - Gryfice (punktów 2)
  3. GLĘDAŁA Piotr - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 1), WILEŃSKI Mateusz - Ryki (ex aequo - punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. JENDRZYŃSKI Jakub - Sypniewo (punktów 3)
  2. GRACZYK Eryk - Stare Miasto (punktów 2)
  3. BADACH Antoni - Ryki (ex aequo - punktów 1), GRZECHNIK Aleks  - Ryki (ex aequo - punktów 1), JÓŹWIAK Karol - Krośniewice (ex aequo - punktów 1), PAWLAK Wiktor - Ryki (ex aequo - punktów 1)            

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. GRUZ Julia - Ryki (punktów 3)
  2. BARON Emilia - Zabrze (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 3)
  2. ŚWISTAK Magdalena - Gryfice (punktów 2)
  3. GRZECHNIK Amelia - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. JENDRZYŃSKI Aleksander - Sypniewo (punktów 3)
  2. WOLAK Hubert - Gryfice (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 3)
  2. LASKOWSKI Eliasz - Gryfice (punktów 2)
  3. WÓJCIK Oskar - Ryki (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi kobiety:

  1. BABIK Karolina - Ryki (punktów 3)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. SZRAM Stanisław - Gryfice (punktów 3)
  2. ZELERENOWICZ Dawid - Gryfice (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto (punktów 3)
  2. KOWALCZYK Kamil - Gryfice (punktów 2)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. SZWARGOLIŃSKI Bartłomiej - Ryki (punktów 3)
  2. WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki (punktów 2)
  3. FARINHA Daniel - Gryfice (punktów 1)

             SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści starsi kobiety:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 3)

            SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści starsi mężczyźni:

  1. BABIK Karol - Ryki (punktów 3)

             SZERMIERKA NA MIECZE - seniorzy mężczyźni:

  1. PÓŁGRABIA Mirosław - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
 
WALKA NA NOŻE (TANTO-KUMITE)  
 

             WALKA NA NOŻE - najmłodsi mężczyźni:

  1. TUCHOLSKI Leszek - Żnin (punktów 3)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy kobiety:

  1. KOZIELSKA Zofia - Mrocza (punktów 3)
  2. SZEWCZYK Alicja - Ryki (punktów 2)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. MIKULSKI Marcel - Gryfice (punktów 3)
  2. KUBICKI Jakub - Złotniki Kujawskie (punktów 2)

             WALKA NA NOŻE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. SZEWCZYK Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. RZEŹNICZAK igor - Gryfice (punktów 2)

             WALKA NA NOŻE - kadeci kobiety:

  1. GŁADYCH Lena - Złotniki Kujawskie (punktów 3)
  2. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 2)
               WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. SŁUPECKI Szymon - Żnin (punktów 3)
  2. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie (punktów 2)
  3. MICHALSKI Kornel - Złotniki Kujawskie (punktów 1)
               WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. OKOŃSKI Leon - Żnin (punktów 3)
  2. IDZIKOWSKI Bartosz - Sypniewo (punktów 2)
  3. SZCZUR Krystian - Ryki (punktów 1)
               WALKA NA NOŻE - juniorzy kobiety:

  1. KAISER Kinga - Golina (punktów 3)
               WALKA NA NOŻE - juniorzy mężczyźni:

  1. JENDRZYŃSKI Jakub - Sypniewo (punktów 3)
  2. STORCZYK Dawid - Ryki (punktów 2)
  3. WILEŃSKI Mateusz - Ryki (punktów 1)
               WALKA NA NOŻE - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. JENDRZYŃSKI Aleksander - Sypniewo (punktów 2)
              WALKA NA NOŻE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. MAKLES Aleksy - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
               WALKA NA NOŻE - seniorzy mężczyźni:

  1. PÓŁGRABIA Mirosław - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
  
WALKA NA NUNCHAKU (NUNCHAKU-KUMITE)
 
               WALKA NA NUNCHAKU - kadeci kobiety:

  1. BECZEK Maja - Ryki (punktów 3)
               WALKA NA NUNCHAKU - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. POLAK Franciszek - Ryki (punktów 3)
  2. OKOŃSKI Leon - Żnin (punktów 2)
  3. ŚWIDER Kuba - Ryki (punktów 1)
               WALKA NA NUNCHAKU - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. GRUDZIEŃ Wiktor - Ryki (punktów 3)
  2. MILANOWSKI Rafał - Ryki (punktów 2)
               WALKA NA NUNCHAKU - młodzicy mężczyźni:

  1. GRUDZIEŃ Igor - Ryki (punktów 3)
  2. KONOPKA Arian - Ryki (punktów 2)
  3. TARKAWIAN Szymon - Ryki (punktów 1)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy mężczyźni:

  1. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 3)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy starsi kobiety:

  1. FUDAŁA Oliwia - Staroźreby (punktów 3)
               WALKA NA NUNCHAKU - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. ŻÓRAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 3)
  2. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 2)
               WALKA NA NUNCHAKU - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki (punktów 3)
  2. SZWARGOLIŃSKI Bartłomiej - Ryki (punktów 2)
               WALKA NA NUNCHAKU - seniorzy mężczyźni:

  1. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
   
MAKIWARA-KUMITE 
 

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi kobiety:

  1. WACH Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. YURCHENKO Milana - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. PIECHOWICZ Małgorzata - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 1), SIERAŃSKA Alicja - Ryki (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. NOWICKI Iwo - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. BLUHM Oliwier - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. KIERAŚ Filip - Dębnica Kaszubka (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. ORZYŁOWSKI Igor - Ryki (punktów 3)
  2. KRASNODĘBSKI Patryk - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2), MIĘTKIEWICZ Antoni - Stare Miasto (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni podkategoria III:

  1. SOKOŁOWSKI Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. BOCZKO-SAWICKI Konstanty - Ryki (punktów 2)
  3. KONOPKA Oliwier - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. KIERNICKA Anastazja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. KOŁPIŃSKA Maja - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. FELIKSIAK Zofia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. HARATYK Hanna - Staroźreby (ex aequo - punktów 3), POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)
  2. KOZIOŁ Ewa - Gryfice (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria III:

  1. ORZYŁOWSKA Laura - Ryki (punktów 3)
  2. PISZCZ Lena - Ryki (punktów 2)
  3. BOSEK Julia - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria IV:

  1. POCZTAŃSKA Małgorzata - Ryki (punktów 3)
  2. KOPYŚĆ Zuzanna - Ryki (ex aequo - punktów 2), WÓJTOWICZ Dominika - Ryki (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety podkategoria V:

  1. SZEWCZYK Alicja - Ryki (punktów 3)
  2. SOĆKO Zuzanna - Ryki (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Nikola - Ryki (ex aequo - punktów 1), SOKOŁOWSKA Lena - Ryki (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. PRYVALOV Valerii - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. GRAJNERT Szymon - Bytom (ex aequo - punktów 2), MICHUŁKA Szymon - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. ABGARO ZACHARIASIEWICZ Jan - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. WROCZYŃSKI Leon - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. BIENIEK Adam - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria III:

  1. PASŁAWSKI Franciszek - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. PURZYŃSKI Patryk - Zabrze (ex aequo - punktów 2), SKLIAROV Matvii - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria IV:

  1. RZEŹNICZAK Igor - Gryfice (punktów 3)
  2. DORABIAŁA Alan - Zabrze (punktów 2)
  3. FARINHA Samuel - Gryfice (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria V:

  1. KULIŃSKI Wiktor - Staroźreby (punktów 3)
  2. GOETZE Konstanty - Ryki (punktów 2)
  3. AFTYKA Michał - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria VI:

  1. TARKAWIAN Szymon - Ryki (punktów 3)
  2. PAWLIK Sebastian - Ryki (punktów 2)
  3. TOMASZEK Ignacy - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria VII:

  1. SUKNIAK Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. ADAMECZEK Szymon - Ryki (punktów 2)
  3. BRZEZIŃSKI Kacper - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria I:

  1. ZACHMAC Antonia - Krośniewice (punktów 3)
  2. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 2)
  3. BORZUCHOWSKA Maja - Krośniewice (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria II:

  1. BAGATELA Anna - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. KIEŁPIŃSKA Jagoda - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. STALICA Alicja - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria III:

  1. HYŻY Maria - Golina (punktów 3)
  2. DENGUSIAK Julia - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. CHUDZIK Julia - Zabrze (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria IV:

  1. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Wiktoria - Ryki (ex aequo - punktów 2), RIABUKHA Viktoria - Ryki (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci kobiety podkategoria V:

  1. GORZKOWSKA Lena - Ryki (punktów 3)
  2. DCYBULA Helena - Ryki (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. POLASZEWSKI Radosław - Złotniki Kujawskie (ex aequo - punktów 3), ZAWISTOWSKI Filip - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 3)
  2. KALINOWSKI Stanisław - Krośniewice (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. WALISZCZAK Wiktor - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 3)
  2. GOSIEWSKI Jakub - Warszawa Pak Hok Kung-fu (punktów 2)
  3. HALAK Kacper - Gryfice (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria III:

  1. PETERA Dominik - Staroźreby (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 2)
  3. KOWALCZYK Antoni - Ryki (punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni podkategoria IV:

  1. ŚWIDER Kuba - Ryki (punktów 3)
  2. POLAK Franciszek - Ryki (punktów 2)
  3. NIEDZIELA Hubert - Ryki (ex aequo - punktów 1), WIRASZKA Filip - Ryki (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. KAISER Kinga - Golina (punktów 3)
  2. CENDROWSKA Antonina - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2), ŚLIWCZYŃSKA Karolina - Stare Miasto (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. TUDEK Aleksandra - Ryki (punktów 3)
  2. FUDAŁA Zuzanna - Staroźreby (punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. CIMEK Wojciech - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. DANECKI Piotr - Bytom (ex aequo - punktów 2), JÓŻWIAK Karol - Krośniewice (ex aequo - punktów 2)

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria II:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. GLĘDAŁA Piotr - Warszawa Pak Hok Kung-fu (ex aequo - punktów 2), WYSOCKI Oliwier - Gryfice (ex aequo - punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria III:

  1. BADACH Antoni - Ryki (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Aleks - Ryki (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. SZCZYGIEŁ Marta - Zabrze (punktów 3)
  2. CHĘCIŃSKA Alicja - Zabrze (punktów 2)
  3. BARON Emilia - Zabrze (punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. GRZECHNIK Amelia - Ryki (ex aequo - punktów 3), RUTKA Iga - Stare Miasto (ex aequo - punktów 3)
  2. GRUZA Julia - Ryki (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety podkategoria III:

  1. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 3)
  2. BROJA Weronika - Zabrze (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. PYTLIK Dawid - Ryki (punktów 3)
  2. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 2)
  3. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 1)

              MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. WÓJCIK Oskar - Ryki (punktów 3)
  2. BŁÓNSKI Sebastian - Gryfice (punktów 2)

              MAKIWARA-KUMITE - licealiści młodsi kobiety:

  1. BABIK Paulia - Ryki (punktów 3)
  2. RYŃSKA MArtyna - Bytom (punktów 2)
  3. TYBURA Nadia - Kutno (ex aequo - punktów 1),

             MAKIWARA-KUMITE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. WILEŃSKI Bartłomiej - Ryki (punktów 3)
  2. MAKLES Aleksy - Warszawa Honbu Dojo (punktów 2)
  3. FARINHA Daniel - Gryfice (ex aequo - punktów 1), NOWAK Kacper - Staroźreby (ex aequo - punktów 1)

             MAKIWARA-KUMITE - licealiści starsi kobiety:

  1. MICHALAK Alicja - Włocławek (punktów 3)

             MAKIWARA-KUMITE - licealiści starsi mężczyźni:

  1. BABIK Karol - Ryki (punktów 3)

             MAKIWARA-KUMITE - dorośli kobiety:

  1. TAMBORSKA Dorota - Golina (punktów 3)

             MAKIWARA-KUMITE - seniorzy mężczyźni:

  1. KANIEWSKI Krzysztof - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
 
RENRAKU-WAZA (KOMBINACJE TECHNIK) 
 

             RENRAKU-WAZA - młodzicy kobiety:

  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 3)

             RENRAKU-WAZA - młodzicy mężczyźni:

  1. KULIŃSKI Wiktor - Staroźreby (punktów 3)

             RENRAKU-WAZA - kadeci kobiety:

  1. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby (punktów 3)
  2. GRZECHNIK Maja - Ryki (punktów 2)

             RENRAKU-WAZA - kadeci mężczyźni:

  1. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 3)

             RENRAKU-WAZA - juniorzy mężczyźni:

  1. RZECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 3)

             RENRAKU-WAZA - juniorzy starsi kobiety podkategoria I:

  1. PĘDOWSKA Aleksandra - Staroźreby (punktów 3)
  2. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 2)
  3. CHĘCIŃSKA Alicja - Zabrze (punktów 1)

             RENRAKU-WAZA - juniorzy starsi kobiety podkategoria II:

  1. SZCZYGIEŁ Marta - Zabrze (punktów 3)
  2. BROJA Weronika - Zabrze (punktów 2) 

             RENRAKU-WAZA - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZY Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
 
YAKUSOKU-KUMITE (WALKA ZADANIOWA)


             YAKUSOKU-KUMITE - juniorzy starsi:

  1. Zespół Staroźreby: MOKOK Julia (punktów 3), WACHOL Marta (punktów 3)
  2. Zespół Ryki: STORCZYK Dawid (punktów 2), WÓJCIK Oskar (punktów 2)

             YAKUSOKU-KUMITE - licealiści:

  1. Zespół Ryki: BABIK Karol (punktów 3), SZWARGOLIŃSKI Bartłomiej (punktów 3)

             YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:

  1. Zespół Staroźreby: TOMCZAK Kacper (punktów 3), ZABOROWSKI Artur (punktów 3)
  2. Zespół Golina: TAMBORSKA Dorota (punktów 2), TAMBORSKI Antoni (punktów 2)

             YAKUSOKU-KUMITE - mistrzowie:

  1. Zespół Warszawa Honbu Dojo: DENISIUK Artur (punktów 3), RĘBECKI Paweł (punktów 3)
  2. Zespół Aikido Anglia (ex aequo): GARLICKA Joanna (punktów 2), SWOBODA Jacek (punktów 2) oraz Zespół Staroźreby (ex aequo): BRZEZIŃSKA Lena (punktów 2), MARCINKOWSKI Artur (punktów 2)
 
  TOKUI-KATA

            

              TOKUI-KATA - młodzicy kobiety:

  1. BARTOŃ Hanna - Ryki (punktów 3)

              TOKUI-KATA - młodzicy mężczyźni:

  1. GRAJNERT Szymon - Bytom (punktów 3)

              TOKUI-KATA - kadeci kobiety:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 3)

              TOKUI-KATA - kadeci mężczyźni:

  1. PISKOR Miłosz - Ryki (punktów 3)

              TOKUI-KATA - juniorzy mężczyźni:

  1. DANECKI Piotr - Bytom (punktów 3)
  2. STORCZYK Dawid - Ryki (punktów 2)

              TOKUI-KATA - licealiści młodsi kobiety:

  1. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 3)

              TOKUI-KATA - licealiści młodsi kobiety:

  1. MAKLES Aleksy - Warszawa Honbu Dojo (ex aequo - punktów 3), NOWAK Kacper - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)

              TOKUI-KATA - licealiści starsi kobiety:

  1. GONIWIECHA Weronika - Bytom (punktów 3)

              TOKUI-KATA - licealiści starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Maciej - Stare Miasto (punktów 3)

              TOKUI-KATA - seniorzy mężczyźni:

  1. KANIEWSKI Krzysztof - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)

              TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom (ex aequo - punktów 1), MARCINKOWSKI Artur - Staroźreby (ex aequo - punktów 1)
 
KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE 
 

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. GRADECKI Marek - Stare Miasto (punktów 3)
  2. TOMCZAK Kacper - Staroźreby (punktów 2)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści starsi kobiety:

  1. GONIWIECHA Weronika - Bytom (punktów 3)
  2. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 2)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści starsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZY Maciej - Stare Miasto (punktów 3)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - seniorzy mężczyźni:

  1. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)
  2. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 2)
  3. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 1)
 
KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO
 

             KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - juniorzy starsi:

  1. Zespoł Zabrze: BROJA Weronika (punktów 3), CHĘCIŃSKA Alicja (punktów 3), SZCZYGIEŁ Marta (punktów 3)

             KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - licealiści starsi:

  1. Zespoł Stare Miasto: HORZEWSKA Sylwia (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Maciej (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Mateusz (punktów 3)
KATA TSUNAMI Z BRONIĄ
 

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - młodzicy mężczyźni:

  1. GRAJNERT Szymon - Bytom (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - kadeci kobiety:

  1. ŚNIOCH Julia - Bytom (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - kadeci mężczyźni:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 3)
  2. WACHOL Dominik - Staroźreby (punktów 2)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - juniorzy kobiety:

  1. BRYZEK Nikola - Ryki (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - juniorzy mężczyźni:

  1. DANECKI Piotr - Bytom (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - licealiści młodsi kobiety:

  1. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - licealiści starsi kobiety:

  1. GONIWIECHA Weronika - Bytom (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - seniorzy mężczyźni:

  1. RĘBECKI Paweł - Warszawa Honbu Dojo (punktów 3)

             KATA TSUNAMI Z BRONIĄ - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa Honbu Dojo (ex aequo - punktów 3), GRAFF Sławomir - Bolesławiec (ex aequo - punktów 3)
  2. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 2)
 
POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE


              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - kadeci:

  1. BRZEZIŃSKA Lena - Staroźreby (punktów 3)

              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie podkategoria I:

  1. PUCZYŃSKI Bogdan - Skierniewice (punktów 3)

              POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie podkategoria II:

  1. TKACZ Sławomir - Piastów (punktów 3)
  2. LEHMANN Krzysztof - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. PUCZYŃSKI Bogdan - Skierniewice (punktów 1)
 
POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO 
 

              POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - juniorzy:

  1. Zespół Warszawa Van Truong Vo Quan: Nguyen Viet Anh Man (punktów 3), Nguyen Viet Bao Chau Alicja (punktów 3), Nong Thao My Maria (punktów 3), Nong Thao Nhi Sara (punktów 3)

              POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWO - mistrzowie:

  1. Zespół Aikido Anglia: GARLICKA Joanna (punktów 3), SWOBODA Jacek (punktów 3)
  2. Zespół Piastów: JURCZAKOWSKI Adam (punktów 2), WIĘCH Robert (punktów 2)
   Dalej przedstawiamy kilka fotografii ukazujących wręczanie medali, dyplomów i znaczków Mistrzów Polski w niektórych konkurencjach i kategoriach.   
 
Karate Tsunami Najmłodsi zawodnicy z dumą na podium zwycięzców. 
 
Karate Tsunami Nieco starsi zawodnicy na podium.
    Karate Tsunami
 
Karate Tsunami Zwycięzcy mistrzowie Karate Tsunami w konkurencji kata (formy nauki walki z kilkoma napastnikami).
 
Karate Tsunami Zwycięzcy mistrzowie różnych stylów w konkurencji Pokaz specjalny. 
 
Karate Tsunami Zwycięskie zespoły z różnych ośrodków w konkurencji Yakusoku-kumite. 
 
 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty, 
  2. za srebrny – 2 punkty, 
  3. za brązowy – 1 punkt.

      Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Ryki - drużyna Lubelskiego Klubu Karate Tsunami, Ryki, woj. lubelskie - punktów 351
  2. Staroźreby - drużyna Uczniowskiego Klubu Karate do Tsunami Shuriken w Staroźrebach, woj. mazowieckie - punktów 128
  3. Gryfice - drużyna Dantai Karate Tsunami Gryfice, woj. zachodniopomorskie - punktów 82
  4. Stare Miasto - drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Powa w Starym Mieście, woj. wielkopolskie - punktów 78
  5. Warszawa - Szkoła Pak Hok Kung-fu (stylu Białego Żurawia Kung-fu) w Warszawie, woj. mazowieckie - punktów 66
  6. Dębnica Kaszubska - Klub Karate Goju-ryu Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie - punktów 53
  7. Bytom - Śląskie Centrum Karate Tsunami z siedzibą w Bytomiu, woj. śląskie - punktów 45
  8. Golina - drużyna Ośrodka Karate Tsunami, Golina, woj. wielkopolskie - punktów 41 (ex aequo)
  9. Warszawa – Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie, woj. mazowieckie - punktów 41 (ex aequo)
  10. Zabrze - Ośrodek Karate Tsunami w Zabrzu, woj. śląskie - punktów 39
  11. Krośniewice - Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami w Krośniewicach, woj. łódzkie - punktów 29 (ex aequo)
  12. Nowa Góra - Szkoła Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki w Nowej Górze, woj. mazowieckie - punktów 29 (ex aequo)
  13. Złotniki Kujawskie - drużyna Sekcji Szkoły Walki RAION w Złotnikach Kujawskich, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 27
  14. Kazimierz Biskupi - drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Sato w Kazimierzu Biskupim, woj. wielkopolskie - punktów 25
  15. Sypniewo - drużyna Sekcji Szkoły Walki RAION w Sypniewie, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 23 (ex aequo)
  16. Włocławek -  Academy Martial Arts Włocławek we Włocławku, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 23 (ex aequo)
  17. Żnin - drużyna Sekcji Szkoły Walki RAION w Żninie, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 23 (ex aequo)
  18. Warszawa - Wietnamska Szkoła Walki Van Truong Vo Quan w Warszawie, woj. mazowieckie - punktów 12
  19. Anglia - Akademia Aikido w Anglii - punktów 10 (ex aequo)
  20. Kutno - Kutnowski Klub Karate-do Tsunami w Kutnie, woj. łódzkie - punktów 10 (ex aequo)
  21. Piastów - Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan z siedzibą w Piastowie, woj. mazowieckie - punktów 7
  22. Bolesławiec - Ośrodek Karate Tsunami w Bolesławcu, woj. dolnośląskie  - punktów 6
  23. Mrocza - drużyna Sekcji Szkoły Walki RAION w Mroczy, woj. kujawsko-pomorskie - punktów 5
  24. Skierniewice - Polska Unia Jiu-jitsu i Szermierki z siedzibą w Skierniewicach, woj. mazowieckie - punktów 4
 
Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom. 
  
Karate Tsunami A tak cieszyli się ze swych sukcesów już na zakończenie Mistrzostw Polski
zawodnicy Karate Tsunami z Górnego Śląska.
   
Publikacja książkowa - fotoalbum
 
   Z XVIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami (Edycji I) z dnia 2 kwietnia 2023 roku została przygotowana publikacja książkowa - kolorowy fotoalbum w formacie A4.
   Autorem jest ppłk pil. Andrzej Kwiatkowski (Radom), na podstawie wykonanych przez siebie fotografii.
   Fotoalbum ten można zakupić (w cenie 100 zł) drogą pocztową.
   W tym celu należy skontaktować się z jego autorem: tel. 606 977 490, e-mail: endriu11@wp.pl 
 
 
 ZAPROSZENIE:
Edycja II (Sztuki Wojenne) XVIII Mistrzostw Polski:
10 czerwca 2023 roku w Warszawie 

   Edycja II (Sztuki Wojenne) XVIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2023 roku (godz. 10-18) w siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, ul. Patriotów 247, Warszawa Radość.
 

  Podczas II Edycji (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski po raz drugi rozegrane będą niektóre konkurencje, które rozgrywane były podczas wcześniejszej Edycji I (Makiwara-kumite, Szermierka na miecze, Walka na noże, Nunchaku-kumite, Sumo-grappling, Light-contact). 

 

   W konkurencjach tych na Edycji II (Sztuki Wojenne) startować również mogą zawodnicy, którzy już startowali w nich w trakcie I Edycji. Nie stanie się nic złego, jeśli zawodnik dwa razy zdobędzie tytuł Mistrza Polski w danej konkurencji. Będzie to tylko niepodważalne potwierdzenie jego poziomu. 

   W trakcie Edycji II (10 czerwca 2023 roku) rozegrane zostaną następujące konkurencje:  
  1. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski
  2. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny
  3. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach
  4. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu
  5. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami
  6. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  7. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą do celu
  8. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd
  9. Tameshi-wari (łamanie dachówek)
  10. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru
  11. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach
  12. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach
  13. Makiwara-kumite (po raz drugi)
  14. Szermierka na miecze (po raz drugi)
  15. Walka na noże (po raz drugi)
  16. Nunchaku-kumite (po raz drugi)
  17. Sumo-grappling (po raz drugi)
  18. Light-contact (po raz drugi). 
 MP

 

 

 

 

  

 

 

 


Shihan Artur Denisiuk 6 dan

w trakcie konkurencji Tameshi-wari

(rozbijania - łamania dachówek). 

MP             W konkurencjach łuczniczych dobrze radzą sobie także najmłodsi, choć strzelają nie z łuku bojowego,

lecz treningowego (o zmniejszonej sile naciągu) i strzałami nie z grotami żelaznymi, lecz z gumowymi pacynami.

MP

 

shuriken 


Celne strzelanie

z prawdziwego łuku (od lewej), podobnie jak rzucanie gwiazdami shuriken (u góry) daje niezwykłą skuteczność w walce i zapewnia przewagę nad każdym przeciwnikiem.


shiriken

  

  

 

Rzucanie żelaznymi gwiazdami shuriken

jest również jednym z ważnych działów miotania przedmiotami i ma wielkie znaczenie dla samoobrony, ponieważ

przy dysponowaniu 7-10 egzemplarzami shuriken daje możliwość obrony nawet

przed grupą napastników.


Rzucanie gwiazdami shuriken jest podobne

do rzucania nożem, ale ma nad nim przewagę, ponieważ gwiazda zawsze

wbija się w cel. Wystarczy tylko rzucić

ją celnie i mocno.

 

Z tych powodów każdy trenujący

sztukę walki powinien również - oprócz łucznictwa - ćwiczyć rzucanie gwiazdami,

aby zwiększyć swą skuteczność i nie

narazić się na zaskoczenie w sytuacji

użycia shuriken przez napastnika.  

 

Na fotografii: treningowe żelazne

gwiazdy shuriken malujemy na żółto, 

  a to na podstawie doświadczenia: wtedy     łatwiej znaleźć je w trawie i wśród zieleni.

MP

 

 

  

 

Niektórzy

ze zwycięzców:

od lewej Artur Denisiuk 6 dan oraz

Waldemar Nowak

2 dan, od prawej

dr Piotr Chodorek, właściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Anin. 

 dr Chodorek
   Serdecznie zapraszamy zatem na II Edycję (Sztuki Wojenne) Mistrzostw Polski 10 czerwca 2023 roku. 




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
4015252
 realizacja: =weBZet=  telefon/phone: [48] 22 615-71-46 e-mail:ryszard.murat@gmail.com